Tipy

5 nápadov pre malú kúpeľňu bez okien

5 nápadov pre malú kúpeľňu bez okien

V meste sa často stáva, že apartmány nemajú kúpeľňu s oknom, ale to môže platiť aj pre niektoré vidiecke domy. Nemáte možnosť ani túžbu pustiť sa do dlhej a nákladnej obnovy a reštrukturalizácie? To je dobré! Či už ste sami alebo sú sprevádzaní dizajnérom interiérov, môžete do tejto miestnosti ľahko priniesť jas a tým ju vizuálne zväčšiť. Ako? Nechajte sa inšpirovať našimi jednoduchými tipmi a nápadmi na výzdobu kúpeľní bez okien!

  1. Veľké zrkadlo na zväčšenie miestnosti
  2. Niekoľko rastlín prinesie do kúpeľne nejaký život
  3. Starostlivo vybraná paleta svetlých farieb
  4. Správna dávka umelého osvetlenia
  5. Drobné ozdobné dotyky, ktoré robia rozdielTrúfame si farbu, ale nie v úplnom vzhľade!

Veľké zrkadlo na zväčšenie miestnosti

Zrkadlá sú jednoduchý a lacný spôsob, ako vizuálne zväčšiť svoju izbu a pridať jas. Tento rok sú veľmi okrúhle zrkadlá s minimalistickým vzhľadom, to znamená bez rámu, mimoriadne vhodné pre dekoráciu stredného storočia, rafinovanú alebo priemyselnú. Výhodou je tiež zmäkčenie miestnosti so silnými pravými uhlami alebo veľmi súčasná dekorácia. Máte veľmi malú kúpeľňu a myslíte si, že veľké zrkadlo zaberá príliš veľa miesta? Zamyslite sa znova! Je to často jediný skutočný dekoratívny prvok v malej kúpeľni, kde musí byť priestor absolútne optimalizovaný. Je preto prvkom privilegovať, ak chcete v tejto miestnosti vzbudiť dojem originality. Vyberte si silné zrkadlo, aby vaša malá kúpeľňa bez okna vyzerala skvele! Aj z hľadiska usporiadania kúpeľní sa doprajte sebe. Neumiestňujte tento šikovný a nevyhnutný dekoratívny prvok na svoju márnivú jednotku, ale tiež ho inštalujte do iných častí miestnosti. Napríklad, premýšľali ste o využití často nevyužitého priestoru vašich dverí? Dalo by sa nainštalovať veľké nástenné zrkadlo, veľmi praktické na vizuálne otvorenie miestnosti a na šaty, keď vystúpite zo sprchy. Ak to dobre vyhovuje so zvyškom vášho interiéru, môžete si ho zvoliť v priemyselnom štýle s kovovým rámom. Potom by ste mohli znovu natrieť dvere čiernou farbou, čím by ste v trompe l'oeil vytvorili falošnú strechu. Vaša izba bude vyzerať iba väčšia!

Odvažujeme sa veľké zrkadlo v malej kúpeľni.

Niekoľko rastlín prinesie do kúpeľne nejaký život

Myslíte si, že vaše zelené rastliny budú odsúdené na zánik, ak ich nainštalujete do vašej kúpeľne bez okna? Potom sa rozhodnite pre rastliny, ktoré môžu prežiť aj pri slabom osvetlení. Medzi rastlinami, ktoré sa už nachádzajú v našich interiéroch, sa brečtan, bieda, aspidistra a dokonca aj pilea budú môcť prispôsobiť miestnostiam, ktoré dostávajú veľmi málo prirodzeného svetla. Nezabudnite nechať dvere vašej kúpeľne otvorené počas dňa, aby ste svojim rastlinám zaistili minimum svetla a poskytli im čas na postupné prispôsobenie sa novému prostrediu. Ich prispôsobenie závisí aj od úrovne vlhkosti v miestnosti a od napájania, ktoré bude určite upravené v závislosti od slnečnejšieho miesta. Neváhajte a urobte pár skúšok pred ich posledným ťahom a pri najmenšom náznaku utrpenia ich vráťte späť do pôvodnej časti.

© Etsy / Roselia Garden

Starostlivo vybraná paleta svetlých farieb

Ak chcete vizuálne zväčšiť priestor kúpeľne bez prirodzeného svetla, je najlepšie uprednostniť farbu svetla pre obklady, nábytok a steny. Biele, sivobiele, svetlo šedé a pastelové farby na steny a dlaždice a na nábytok z bieleho alebo svetlého dreva. Aj keď sa tieto farby zdajú veľmi blízko pri sebe, zostávajú pozorný k nešťastným združeniam. Takzvané neutrálne tóny vlastne obsahujú malé odtiene červenej, žltej alebo modrej, ktoré sa úžasne spoja so živšími tónmi z tej istej rodiny. Začnite tým, že si vyberiete rozsah neutrónov a až potom sa zameriate na podrobnosti o dekorácii svojej izby. Neutrálne tóny na základe šedej dodajú vašej kúpeľni modernejší štýl, zatiaľ čo neutrálne tóny na žltej sú spájané s tradičným dekorom. Akonáhle je táto základná paleta dobre definovaná, neváhajte ju ozdobiť niekoľkými dotykami živších farieb: žltá, ružová alebo zelená prinesie do vašej malej kúpeľne trocha veselosti a pepľa!

Jasné alebo pastelové farby zväčšujú priestor.

Správna dávka umelého osvetlenia

Dobré osvetlenie v kúpeľni je nevyhnutné! Kúpeľňa vyžaduje viac ako 500 luxov na meter štvorcový. Vyberte si preto svoje žiarovky a žiarovky na základe tohto kritéria. Osvetlenie by nemalo byť príliš horúce ani príliš studené. Používajte neutrálne biele svetlo s viac ako 4 000 Kelvinmi. Pre všeobecné osvetlenie je nevyhnutné mať stropné alebo bodové svetlo. Precízne osvetlenie si zaistite aj umiestnením bodových svetiel alebo nástenných svietidiel nad alebo vedľa zrkadla. Existujú tiež zrkadlá s integrovaným osvetlením, sú však drahšie ako jednoduché zrkadlá. Tiež myslite na sviečky na 100% wellness dekoráciu. V takom prípade uprednostnite sviečky s prírodným voskom (sójový, repkový alebo včelí vosk ...) pred parafínovými sviečkami. V kúpeľni bez okna, ktorá využíva zníženú ventiláciu, je skutočne vhodné uprednostňovať sviečky, ktoré emitujú najslabší a najmenej škodlivý dym. Nakoniec neskúšajte dizajn vašich stropných svetiel a vašich nástenných svietidiel: rovnako ako zrkadlo sú dekoratívnym prvkom, ktorý môže niekedy dať svojej kúpeľni všetok svoj charakter. Vyhnite sa príliš veľkým horným svetlám, ktoré by mohli vytvárať nepríjemný pocit uväznenia.

Dobré osvetlenie je nevyhnutné!

Drobné ozdobné dotyky, ktoré robia rozdiel

Či už máte sprchu alebo vaňu, rozlúčte sa so závesom! Namiesto toho sa rozhodnite pre obrazovku sprchy alebo obrazovky vane. Toto riešenie určite rozšíri priestor a bude tiež jednoduché nainštalovať a vyčistiť. Uvedomte si, že existujú dokonca aj lepiace verzie, ktoré sa ľahko inštalujú a nevyžadujú vŕtané otvory v stene. Aby sme hrali z perspektívy a dali tejto slepej skladbe osobnosť, zameriavame sa na geometrické vzory. Či už ide o malú výzdobu, ako je napríklad sprchový kút, koberec, stôl alebo dokonca celá časť steny čalúnená alebo obkladaná, geometrické vzory môžu z malej kúpeľne bez okna zmeniť skutočnú kúpeľňu. moderné! Čo keby ste zmenili túto neprítomnosť okien na skutočný prvok vašej výzdoby? Pomyslite na hammamy: sú to miesta hygieny a relaxu, ktoré si nikto nevie predstaviť, keď obviňuje nedostatok okien. Inou rozvojovou stratégiou by preto bolo inšpirovať sa z týchto orientálnych miest a plne prevziať túto charakteristiku vašej kúpeľne. Vyberte si okrové odtiene, veľmi triezve minerálne dekorácie, vyberte si uteráky zo skriniek a vystavte ich na policiach vedľa pekných sviečok ... Zaručená relaxácia! Aký štýl uprednostňujete pre svoju malú kúpeľňu bez okna? Povedzte nám všetko a neváhajte sa s nami podeliť o fotografie svojich projektov zdobenia!

Geometrické dlaždice kontrastujú a dávajú charakter.