Komentáre

Ako navrhnúť teplú obývaciu izbu?

Ako navrhnúť teplú obývaciu izbu?

Ak chcete navrhnúť teplú obývaciu izbu, nestačí kúpiť pekný nábytok a pekné dekorácie: musíme tiež myslieť na parametre, ako je jas, úložný priestor alebo rozloženie miestnosti.

Nechajte v prirodzenom svetle© Lapeyre Aby bolo jasné, v obývacej izbe je teplo a príjemné bývanie, je nevyhnutné, aby bola jasná. Každodenné svetlo má skutočný vplyv na telo, a najmä na morálku. Preto sa okrem investícií do svietidiel na zosvetlenie najtmavších oblastí vašej obývačky odporúča dôrazne nechať denné svetlo prenikať do prirodzeného svetla. Ak to chcete urobiť, nič podobné arkierové okná, francúzske okná a okná XXL ktoré vytvoria vonkajšie uvítacie otvory a poskytnú maximálne prirodzené svetlo. A nechať toto svetlo rozptýliť vo vnútri domu, môže byť tiež rozumné nainštalovať ho striešky alebo sklenené priečky vo vašej obývacej izbe: umožňuje to oddelenie od ostatných miestností bez zastavenia progresie svetla v dome.

Nechajte miestnosť dýchať (doslova)© Lapeyre Na to, aby vaša obývacia izba mohla dýchať dobre a byť nápomocná pri relaxácii, je nevyhnutné, aby tiež dýchala! Obývacia izba je skutočne miestnosťou, v ktorej každý trávi veľa času, takže je nevyhnutné pravidelne obnovujte vzduch tak, aby nebol znečistený a nasýtený oxidom uhličitým - najmä v moderných bytoch čoraz lepšie. Kľúče k dobre vetranej obývacej izbe sú prirodzene dobré vetranie, bez toho aby ste zabudli otvoriť okná najmenej 15 minút denne!

Nechajte miestnosť dýchať (obrazne)© Lapeyre Myslíte si, že na to, aby mohla byť vaša obývacia izba príjemná, je potrebné vynásobiť ozdobné prvky a nábytok, aby ste ich vyplnili a dali mu charakter? Poznámka: čím viac je obývacia izba naložená, tým viac je oko nakreslené vo všetkých smeroch ... čo je veľmi únavné! Z tohto dôvodu je vhodné mať v obývacej izbe viac ako 3 silné prvkyzariadiť túto izbu podľa jej veľkosti a vaše skutočné potreby, skôr ako hromadiť rôzne objekty, ktoré sa nemusia nutne vziať spolu, a ktoré vytvoria preťaženú atmosféru, ktorá vás bude nevedome vážiť.

Myslite na „úložisko“© Lapeyre Aby sa vaša obývačka riekla upokojujúco a relaxačne, nemal by sa prehliadnuť ani jeden posledný detail: úložisko! Ťažko sa odreagovať v troskách, kde neustále ťahajú desiatky predmetov (oblečenie, obuv, časopisy atď.), Ktoré znečisťujú oko. Aby ste zabránili zaplňovaniu svojho pobytu zbytočnými vecami, skladovanie Lapeyre (skrine, police atď.) Sú samozrejme dôležitými spojencami, či už sú viditeľní alebo skrytí. A pre malé priestory je dokonca možné pridať ďalší úložný priestor, napríklad inštaláciou skríň pod schody, aby sa priestor čo najlepšie optimalizoval, alebo dôverovaním integrovaných úložných priestorov, ktoré idú od podlahy po strop!