Informácie

Drevo v obývacej izbe ... A vo všetkých jeho formách!

Drevo v obývacej izbe ... A vo všetkých jeho formách!

Drevo, tento teplý materiál ... A také odlišné! Jeho farba, robustnosť, ušľachtilosť, bez toho, aby sme zabudli na všetky farby, ktorými môže byť potiahnutá, a na všetky formy, ktoré môže mať ... Tento materiál je skutočný chameleón: elegantný, rustikálny, dizajn, priateľský, drevo má toto mágie, že to je to, čo z toho človek robí. Čo teda robíme?

Čisté a škandinávske

Nie je divu, že človek nemôže evokovať drevo bez toho, aby premýšľal o škandinávskej dekorácii, ktorá prekvitá vo všetkých obchodoch s dekoráciami. Základ? Ľahké drevo, jemnosť, čisté línie. Minimalistická jednoduchosť, ktorá hrá na kontraste farieb a materiálov, bez ozdôb. Upozorňujeme na veľké obmedzenia tohto štýlu vybavenia: je potrebné objednať. Ak ste typom neporiadku, hromadí sa, necháte ležať, jednoduchosť škandinávskeho dizajnu stratí svoj lesk: neuvidíme ho.

© Maisons du Monde Škandinávsky dekor: svetlé drevo, jemné farby a jemnosť

Palety

Existuje nespočetné množstvo prezentácií, ktoré oslavujú zneužívanie paliet na výrobu všetkých druhov nábytku: konferenčný stolík, police, skrinky na topánky, štruktúra lavice, televízna skrinka ... Ak paleta tiež žije v trochu prírodný štýl, so svetlými a zelenými rastlinami, ktorý v sebe nesie priemyselný štýl, ktorý sa jej určite hodí ako rukavice.

© deco-fait-main.blogspot.fr 3 príklady zneužitia paliet a prepraviek

Surový a priemyselný štýl

Keďže sme spomenuli priemyselný štýl s palietami, otvorme nám tému! Spojenectvo s kovmi je jedným z veľkých trendov v dekorácii, ktoré, aj keď sa rodia ostatní, v priebehu času pokračujú. Pravdepodobne preto, že je to krásne, ale tiež preto, že vám tento štýl umožňuje (znovu) objavovať potešenie z recyklácie alebo dokonca transformovať veci. Drevené dvere sa môžu stať plánom stola na stoličke, starým zverákom, ktorý sa vyvinie v kníhtlači, šijacím stolom nahradiacim stolový stôl ... Nerezová oceľ, chróm, meď, oceľ a samozrejme koža (pre kreslo) , pohovka alebo dokonca poťah na konferenčný stolík!) v kombinácii so starým drevom lesklým v priebehu rokov, je to tak elegantné a ľahko hospodárne, prečo sa oň pripravujete?

© Maisons du Monde Kombinácia dreva, kovu a kože pre priemyselný veľtrh

Starý osviežil

Kto sa už nepozrel na starú babičku a povedal, že ak by boli znovu vyleštení, pieskovaní a namaľovaní, mohlo by to byť úplne prima? Predstavujeme si starú porcelánovú skrinku, ktorá bola trochu kýčovitá, dokonca aj úplne vyložená, premieňajúcu sa na farebnú knižnicu, komody, ktorých rukoväte sa niekedy dajú jednoducho zmeniť, aby jej dodali úplne iný vzhľad, lesklý lak vozíkov zmizol pod brúsením , zachovať iba tvar éry ... Výhodou starých vecí je to, že preukázali svoju schopnosť obstáť v skúške času: čas od času sa oplatí trochu omladiť!

© Mélanie Vassart Miešanie retro a moderného, ​​krásneho tipu obývacej izby

Štýl chaty

Ako hovoriť o dreve bez zmienky o štýle horskej chaty ... Nepokúsime sa vás prinútiť snívať sa s obložením, ale skôr uvidíme, ako navrhnúť štýl chaty bez toho, aby ste upadli do klišé. Napríklad stará drevená stena (nie, stále žiadne obloženie) môže vytvoriť atmosféru chaty a pritom zostať moderná: uprednostňujú široké lišty starého dreva, polohu pred bezednou poličkou, a tak profitujú z knižnice dokonale integrovaný do vašej teplej steny. Ak máte schodisko, jeho vrúbkované drevené zábradlie ľahko vytvára atmosféru nadmorskej výšky. Vankúše, napríklad biele s červeným okrajom, naznačujú kríž Savoy, a ak máte veľmi staré drevené lyže ... Neváhajte a vyrobte základňu lampy! Pre viac dobrodružných myslíme tiež na falošnú kožušinu / zvieraciu kožu a slávnu jeleňovú hlavu na stene ... Dare!

Zamerajte sa na bambus

Bambus: rozhodne drevo, a predsa nič neviditeľné ... Pretože štýl výzdoby, ktorý z toho vyplýva, sa nijako podobá. Skôr exotické, nesúce myšlienku vonku, záhrady, dovolenky ... Nehovoriac o tom, že ide o mimoriadne ekologický materiál. Rastliny, bielizeň, bambus s odtieňmi bielej vytvárajú prirodzený interiér, ktorý je veľmi elegantný a nenáročný.

Drevo, kde to neočakávate

Uvádzame niekoľko odsekov, ktoré hovoríme o dreve ako nábytkovom materiáli, ale mnoho ďalších vecí umožňuje jeho zavedenie do vašej obývačky: drevené lampy sú na vzostupe, často s farebným elektrickým drôtom a / alebo pôvodná žiarovka. Drevené obrazovky sú tiež veľmi pekné s ich pekne vyrezávanou čipkou. Existujú aj maľby na drevo, nezabúdajúce na sochy a samozrejme maliarske rebríky, ktoré sa dajú odkloniť ako podpora rastlín a ozdobných predmetov. Je to elegantné, recyklované, je to drevo ... Je to určite téma „drevo vo všetkých jeho formách“!

Výukový program tu