Tipy

5 babičiek tipov, ako sa zbaviť pachov pri varení

5 babičiek tipov, ako sa zbaviť pachov pri varení

Kuchyňa je jednou z miestností v dome, v ktorej sú zápachy najčastejšie a často aj najtrvalejšie. Medzi tými, ktoré pochádzajú z uvareného jedla, chladničky, smetného koša alebo dokonca z fajok, je niekedy zložité mať čerstvý vzduch!

Výhodou tipov pre babičky je to, že sú často založené na prírodných, ekologických výrobkoch, ktoré máte všetci doma. Veľmi jednoduché tipy, ktoré môžete ľahko uviesť do praxe, aby ste sa vo svojej kuchyni cítili dobre, aby ste po príprave dobrého jedla odstránili určité pachy.

Tip č. 1: Odstráňte zápach zlých potravín z kuchyne pomocou bieleho octu

Ak máte v kuchyni trvalý zápach, umiestnite ho na pracovnú plochu, misa plná bieleho octu, Absorbuje pachy z vyprážaného jedla, raclette, rýb atď.

Pre väčšiu účinnosť uvarte biely ocot na odkrytej panvici. Výpary budú absorbovať tvrdé pachy z miestnosti.

ak Z umývačky riadu pochádzajú nepríjemné pachy, vymeňte oplachovací prostriedok za biely ocot a nechajte umývačku riadu prázdnu.

Nakoniec prekonať vo vašej chladničke uviazli nepríjemné pachy, pravidelne ho čistite špongiou namočenou v bielom octe.

Tip č. 2: Prijmite citrón, inteligentný produkt na dezodoráciu kuchyne

Hneď ako otvoríte dvere chladničky, vtrhne do vašej kuchyne nepríjemný zápach. Už to nemôžete vziať?

Zasaďte 3 až 4 strúčiky do polovice citróna a vložte ich do chladničky. Zápach zmizne veľmi rýchlo.

Na varenie pachov, dajte šťavu z citrónu s vodou a pár klinčekov uvariť. Je to veľmi efektívne!

Citrón tiež skvele funguje na dezodoráciu mikrovlnnej rúry. Aby ste to dosiahli, zmiešajte ju s trochou vody a zahrievajte ju v mikrovlnnej rúre 40 sekúnd.

Tip 3: Vyberte si jedlú sódu, prášok na boj proti zápachuStopy jedla, roztrhaného vrecka, jedla, ktorého množstvo sa skončilo ... Kôš môže byť zodpovedný za zápach vo vašej kuchyni. Aby ste im zabránili, posypte trošku jedlej sódy do spodnej časti koša a potom na ňu vložte vrece na odpad.

Môžete tiež použiť jedlú sódu na pachy z chladničky. Vložte niečo do malej misky do stredu chladničky. Nezabudnite ho zmeniť každé 3 mesiace.

Aby sa tomu zabránilo zlý zápach v potrubí, napríklad do kuchynského drezu nalejte 1/2 šálky jedlej sódy a potom zafarbte horúcu vodu.

Tip 4: Použite éterické oleje na jemnú chuť vašej kuchyne

Éterické oleje sú skvelým spôsobom, ako sa zbaviť pachov pri varení. Okrem toho to parfémujú!

Namočte bavlnenú guľu do niekoľkých kvapiek levanduľového éterického oleja alebo vône podľa vášho výberu. Položte ho do spodnej časti koša alebo na diskrétne miesto v kuchyni na malú misku.

Tip 5: Využite možnosti kávovaru

Ďalší jednoduchý tip s prírodným produktom. Zlé zápachy pochádzajú z vášho umývadla? Pomôcka na kávu vám pomôže. Ako? Odizolovaním potrubia.

Aby ste to dosiahli, vložte do umývadla kávovú usadeninu a na chvíľu na ne tečúcu horúcu vodu. Zrnková káva môže tiež zbaviť zápach z chladničky. Do misky vložte trocha suchej kávy a každý týždeň ju vymieňajte.