Informácie

Ako udržať jedlo dlhšie? Objavte našich 12 tipov

Ako udržať jedlo dlhšie? Objavte našich 12 tipov

Zastavte tvrdú bagetu ako baseballovú pálku! Zastavte klíčenie klíčkov skôr, ako ho ešte ochutnáte! Ste unavení z reptania, keď objavíte jedlo v tomto stave. Odporúčame vám objaviť lacné tipy.

3 jednoduché ochranné gesta, ktoré sa prijímajú každý deň

Neviem o tebe, ale hneď ako sa zobudím, ma niektoré veci môžu dostať do zlej nálady: chlieb príliš suchý na to, aby som pripravil svoje sendviče, cukor, ktorý spadá do veľkých blokov v jogurte, alebo bezduché sušienky „ramollo“ na spodnej strane balenia. Ak chcete ukončiť tieto každodenné nepríjemnosti a udržať si jedlo dlhšie, tu sú 3 malé jednoduché a účinné gestá, ktoré sa majú okamžite prijať.

Tip 1: Uchovávajte chlieb dlhšie

Aby ste si udržali svoj chlieb dlhšie, stále existujú predkové metódy, napríklad uloženie do čajovej utierky alebo chránené v koši na chlieb. Môžete tiež vyskúšať viac nezvyčajnú techniku ​​tak, že do nej uložíte jablko. Zmeňte svoje jablko každý týždeň a môžete si byť istí, že prútik nebude zatuchnutý. Funguje aj pre suché sušienky. Chlieb si budete môcť nechať celý týždeň!

Tip 2: Vyvarujte sa zhlukom práškového cukru

Aby ste zabránili tvorbe malých kúskov cukru vo vašej nádobe alebo nádobe na práškový cukor: do nej vložte malý kúsok savého papiera, ktorý absorbuje vlhkosť! Môžete tiež použiť zrnká ryže, ale uprednostňujte túto techniku ​​v postrekovači s malými otvormi, aby ste zabránili pádu zŕn do jogurtu.

Tip č. 3: Svoje svieže cookies ukladajte celý týždeň

Je ťažké mať chrumkavé sušienky podľa chuti od pondelka do piatka. Riešenie je jednoduché! Uložte cookies z otvoreného balenia do peknej kovovej škatule: zachovajú všetku svoju čerstvosť. Pre ešte dlhšiu životnosť môžete do nej zasunúť kapsulu liekoviek proti vlhkosti.

Vyhnite sa vyhadzovaniu pomocou jednoduchých tipovČasto sa pýtame, čo robiť s dnami paradajkovej omáčky, dnami fľaše na konci večera s priateľmi alebo dokonca na konci aromatickej kytice, z ktorej sme použili iba niekoľko listov. Je načase byť inteligentný, vďaka našej dômyselnej rade sa stať základom vašich budúcich skvelých jedál.

Tip č. 4: Uložte spodnú časť nádoby s paradajkovou omáčkou z koša!

Všetci máme základňu paradajkovej omáčky, ktorá leží vo dverách našej chladničky. Ponúkam jednoduché riešenie, aby ste sa pokazili. Vezmite mraziaci vak, vložte doň zvyšok omáčky, odstráňte zvyškový vzduch a vytvorte hranice stlačením prstov na vonkajšej strane vaku (na oddelenie samostatných obslužných obdĺžnikov). Dajte to všetko do mrazničky, dostanete malé dávky vždy užitočné pre omáčky.

Tip 5: Dna fľaše sa transformujú na základňu omáčky

Po hodnom jedle s priateľmi alebo rodinou vždy trochu bolí hodiť zvyšok dobrej fľaše na dno drezu. Aby ste tomu predišli, zoberte podnos na kocky ľadu, vyprázdnite dno fľaše a vložte podnos do mrazničky. Tieto malé kocky vína sa výborne hodia napríklad pre vaše burgundské omáčky.

Tip 6: Vytvorte kocky aromatických bylín

Pred uložením bylín do chladničky ich uložte do chladničky alebo ich vložte do misky na kocky ľadu s trochou oleja. Po nasekaní ich tiež môžete jednoducho uložiť do mrazničky v sáčkoch alebo malých škatuliach. Čerstvé bylinky môžete mať kedykoľvek v priebehu roka!

Udržujte čerstvé ovocie a zeleninu dlhšieTip č. 7: Cibuľa, jablko a zemiaky: pekelné trio!

Tieto tri potraviny, ktorými sú jablko, cibuľa a zemiaky, nejedia dobre s ostatnými druhmi ovocia a zeleniny, ale aj medzi nimi. Vydávajú plyn, ktorý oxiduje iné rastliny a zrýchľuje ich zrenie. Preto vám odporúčam, aby ste ich navzájom izolovali.

Tip č. 8: Vždy čerstvý šalát v chladničke

Ak si kúpite šalát na trhu, najmä ak je to ekologické, viete, že sa ľahko kazí. Aby ste ju uchovali dlhšie, pred vložením do chladničky, ktorá je obklopená čistou navlhčenou tkaninou, ju očistite a vyžmýkajte. Môžete ich tiež umyť v sklenenej nádobe v chladničke.

Tip č. 9: Udržujte svoje ovocie a zeleninu udržateľne

Ak chcete optimalizovať ochranu svojho ovocia a zeleniny v chladničke, môžete na spodok nádoby na zeleninu umiestniť hárky absorpčného papiera. Pokiaľ ide o otvorené ovocie (napríklad pol jablka), posypte ho citrónovou šťavou, aby sa neoxidovalo. Ak ide o citrón, posypte ho soľou. Vložte polovicu avokáda s cibuľou tak, aby sa neoxidovala. Pokiaľ ide o artičoky alebo rastliny, vložte stonku do pohára vody, aby sa zachovala ich čerstvosť. Okrem chladničky sa zdá, že zátka na korok funguje zázraky v koši na ovocie!

Tip č. 10: Udržujte svoje banány dlhšie

Aby ste udržali banány dlhšie a zabránili ich viditeľnému stmavnutiu, môžete zabaliť chvosty do zovretej fólie alebo hliníkovej fólie. Tým sa znížia emisie plynov a spomalí sa dozrievanie. Oddelením od iných druhov ovocia citlivých na etylén (marhuľa, avokádo, jablko, broskyňa, mango, kivi, hruška, paradajka atď.) Sa tomuto fenoménu urýchľujúcej zrelosti tiež vyhýba.

Tip 11: Skladovanie koreňovej zeleniny

Ak chcete lepšie chrániť svoju koreňovú zeleninu: pór, mrkva, cibuľa, vodnice, cesnak alebo dokonca zemiaky, môžete prijať niekoľko riešení: - Chráňte ich pred svetlom, aby ste zabránili klíčeniu. - Závesné pančuchy alebo pančuchy na cibuľu a cesnak. Sviazaním pančuchových nohavíc po každej žiarovke ich môžete uchovať až 8 mesiacov! - Odvetrané papierové vrecká oddelením každého druhu predĺžite skladovateľnosť tejto zeleniny.

Tip č. 12: Prepnite na sklenené nádoby!

Sklenená nádoba je bezpečná stávka, ktorá vám umožňuje nielen udržiavať jedlo v suchu (obilniny, cestoviny ...), ale aj čerstvé jedlo, ako je šalát, špargľa alebo surová zelenina v chladničke. Malý, ale významný bonus je, že sklenená nádoba je nielen estetickejšia ako plastová krabica, je tiež: - odolnejšia v priebehu času, pretože sa nepoškrabáva, nezaberá pochybná farba kvôli starým potravinám ... - hygienickejšia: neprenáša baktérie, ktoré by mohli zostať v škaredých škrabancoch - ľahšie sa udržiava vďaka hladkému povrchu - zdravšia: neobsahuje „znečisťujúce látky“ , ftaláty a iné bizarné látky s nevysloviteľnými názvami. Nečakajte dlhšie, podniknite kroky, aby ste sa vyhli plytvaniu vďaka tipom našich babičiek!