Informácie

Zbavte sa mravcov: prírodné tipy

Zbavte sa mravcov: prírodné tipy

Máte pocit, že žijete skôr s mravcami ako doma? Usadiť sa v dome alebo na záhrade, zbaviť sa mravcov nie je nikdy ľahká úloha. A navyše existuje niekoľko druhov, ktoré nie sú vždy citlivé na rovnaké repelenty! Ako teda možno zabrániť tomu, aby sa vo svojom pracovnom pláne šliapalo mravce bez toho, aby ste sa museli uchýliť k arzenálu toxických produktov? Tu sú naše najlepšie recepty starej mamy anti-ant!

Spozorujte mravce, aby ste nezabudli na žiadneho mravca!

Všeobecne nevieme tieto malé druhy hmyzu veľmi dobre a neskúšame sa viac dozvedieť. Naša priorita č. 1: zbav sa toho! Až na to, že ich lepšie spoznáte, je oveľa ľahšie udržať mravce ďaleko. Útočením iba na viditeľné mravce ste vystavení novému zamoreniu. Mnoho pôrodov mravcov je už naplánovaných - a dokonca aj prebiehajú! Niektorí mravce zostávajú v hniezde, aby sa postarali o kráľovnú a larvy, dobre ukryté medzi stenami alebo v malých rohoch, a potom vyšli, aby hľadali jedlo. Pred použitím akéhokoľvek produktu zistite, čo priťahuje mravce a čo hľadajú. Môžu prísť a dostať jedlo, ako teplý priestor, ďaleko od svetla. Potom postupujte podľa mravcov, aby ste našli mravca. Získate tak prehľad o oblasti, ktorá sa má liečiť, a vyhnite sa novému zamoreniu.

Viac prístupu k jedlu: viac mravcov!

Nepochybne ste si už všimli ich premiestnenie „s chvostom leu leu“, ktoré je charakteristické pre mravce. Ak sa všetci vydajú rovnakou cestou, nejde o nedostatok osobnosti alebo efektívnosti! Keď mravec pokračuje v expedícii, ukladá feromóny na svoju cestu. Označenie, ktoré funguje ako strúhanka, ktorá vždy nájde cestu späť do hniezda alebo ľahko nájde zdroj potravy. Ostatní mravce v hniezde musia iba sledovať trasu, ktorá sa nachádza po špajzi, a to vďaka údajom, ktoré zostali! Aby sme sa zbavili mravcov, začneme tým, že jedlo bude neprístupné. Používajte napríklad sklenené nádoby, veľmi moderné a vzduchotesné. A aby sme zamenili stopy, vyčistíme miesta, kde prechádzajú mravce, vodou a čiernym mydlom (alebo octom). Už sa nebudú môcť identifikovať. Uistite sa, že všetky povrchy sú čisté: drobky alebo cukor môžu prilákať mravce.

Feromóny, riešenie mravcov, aby sa nestratili

Anti-mravce vyhnať mravce

Aby vystrašili mravce, musia urobiť svoje prostredie oveľa menej príjemným. Vyhľadajte vstup do mravca a nalejte niekoľko kvapiek éterického oleja z citróna alebo levandule. Môžete tiež zablokovať všetky možné záznamy pomocou mletej kávy. Tieto silne zapáchajúce výrobky sú mravcami ťažko ocenené, ktoré sú teda nútené pohybovať sa. Pre väčšiu efektívnosť môžete tieto tipy skombinovať. Vo Francúzsku je 160 druhov mravcov a nie všetky sú citlivé na rovnaké produkty! Ak problém pretrváva, môžete tiež vytvoriť návnadu. Mravce privedú otrávené jedlo späť do hniezda a zabijú celé mravce. V šálke zmiešajte jedlú sódu a cukor. Mravce budú priťahované a nebudú rozlišovať medzi týmito dvoma produktmi, ktoré budú prepravovať a prijímať. Môžete sa tiež rozhodnúť pre zmes cukru a kyseliny boritej, silnejšieho, ale toxického produktu! V takom prípade buďte veľmi opatrní a nenechajte ho mimo dosahu svojich detí a domácich miláčikov.

Trochu cukru a mravce prichádzajú!

Vyhnite sa mravcom v dome

Teraz, keď ste sa zbavili mravca, nie ste hotoví! Ak nie je priestor pravidelne ošetrovaný repelentmi, bude pre mravce opäť atraktívny. A nový mravenisko sa tam môže usadiť neskôr. Aby ste sa vyhli návratu mravcov, pravidelne posypte starým mravcom citrónovou šťavou alebo zmesou vody a éterických olejov citróna a levandule. Môžete tiež nechať misku s mletou kávou. Taktiež ošetrujte trhliny a akýkoľvek prístup, ktorý môžu mať, aby sa zabránilo ich vniknutiu a usadzovaniu. Jeden posledný tip: skontrolujte prítomnosť mravcov v kvetináčoch rastlín. Niekedy to privádzame doma bez toho, aby sme si to uvedomovali, vracajúc sa zo záhradného centra!

Pekné rastliny alebo diskrétna infiltrácia mravcov?

Mravce v záhrade: čo robiť?

Keď sa mravce usadia na záhrade, otázka je trochu iná. Je dôležité zachovať biodiverzitu a vyhnúť sa toxickým výrobkom. Okrem toho, že sú nebezpečné pre deti a zvieratá, môžu zabíjať aj dravce mravcov. O to viac, že ​​mravce majú v záhrade úžitok: čistia rozkladom organického odpadu, prevzdušňujú zeminu a živia sa iným hmyzom, larvami a vajíčkami, ktoré sa tiež považujú za škodlivé ... Mravec je pracovitý! Mravce však chovajú vošky pre medovú ružu, ktorú vylučujú, a chránia ich pred svojimi predátormi. Aby sa mravce stali vašimi spojencami v záhrade, jednoducho si vyberte rastliny, ktoré bude potrebné chrániť pred voškami a mravcami. K základni pridajte mletú kávu, ktorá tiež odpudzuje slimáky. A okrem odpudzujúceho hmyzu je to vynikajúce hnojivo pre rastliny! Môžete si tiež nechať nechať citrónovú pleseň na úpätí rastlín, ktoré sú najviac ohrozené mravcami, alebo sa pestovať vedľa levandule, rastliny, ktorá sa mravcom nepáči!

V zeleninovej záhrade sú mravce odpudzované, ale nezabíjajú sa!