Tipy

Ako môžem vyčistiť svoje grilovacie kamene?

Ako môžem vyčistiť svoje grilovacie kamene?

Je tu leto a spolu s ním aj návrat grilovacej sezóny! Pred prípravou grilov, ktoré vonia dobre na slnku, stále musíte vedieť, ako vyčistiť prírodné kamene umiestnené v elektrickom grile alebo lávové kamene plynového modelu, aby ste predĺžili životnosť zariadenia a zaručili zdravé varenie. Tu je niekoľko tipov, ako správne starať o kamene vo vašom grile.

Z kameňov odstráňte zvyšky mastnoty

Pred útokom na čistenie kameňov je nevyhnutné zo zariadenia odstrániť spálené prvky a tuky.

Po zohriatí grilu na roztavenie posledných tukov ho očistite špeciálnou kefou (obvykle zo železa). Nakoniec nezabudnite vyčistiť vonkajšiu časť grilu a jeho prípadný obal vlhkou špongiou a umývacím prostriedkom.

Čistenie lávových kameňov z plynového grilu

Lávové kamene sú skutočným prínosom pri varení na grile, pretože absorbujú mastnotu z jedla a zároveň im dávajú dobrú chuť jedál uvarených na ohni. Logicky sú tieto kamene porézne, čo uľahčuje ich údržbu. V žiadnom prípade by ste ich nemali namáčať do bielidla alebo do umývačky riadu. Mali by sa umyť, keď sú ešte teplé, pomocou papierovej utierky, ktorá absorbuje zvyšky mastnoty. Akonáhle sú kamene suché, môžete ich ošetriť vysokotlakovým čističom alebo jednoducho prúdom vody zo záhrady.

Ďalšia radikálnejšia metóda: lávové kamene vložte do umývačky riadu a vložte ich do ochrannej siete. Bez ohľadu na to, aká je vaša čistiaca technika, po desiatich maximálnych použitiach ich budete musieť zmeniť pod sankciou striedania chuti jedla a riskovania zdravia.