Komentáre

6 tipov babičky na čistenie vysávača

6 tipov babičky na čistenie vysávača

Lopatka: žiadny vysávač sa nedá samočistiť, ani ultra-moderné roboty, ani najnovšie modely bez vreciek. Aby sa zvýšil výkon a udržal dom zdravý, je možné z času na čas vysávač vyčistiť! A nie je potrebné investovať do špičkových technológií, naše babičky už vedeli, ako to urobiť.

1. Pred čistením vysávač rozoberte

V dňoch našich babičiek sme sa rozobrali, opravili, znova sme sa zložili. Dokonca aj čistiaca strana vysávača, pred útokom, demontujeme všetko, čo sa dá rozobrať! Nie je potrebné ísť o skrutkovač, hovoríme o vnorených alebo orezaných častiach: vytiahnutie kefy, odopnutie hadice, vybratie vrecka atď. A mimochodom, odporúčame vám to urobiť vonku alebo v miestnosti, ktorá ešte nebola vyčistená.

2. Vyprázdnite kôš alebo vymeňte vrecko do vysávača

A nečakáme, až sa rozsvieti svetlo alebo že zariadenie na pľuvanie oslabí! Takmer plný vákuový vak alebo kôš komplikujú výmenu, pretože pri manipulácii s nimi nevyhnutne unikne dobrá dávka prachu. Námrazy na aspi znižujú sací výkon zariadenia a tým aj jeho výkon. Pôsobíme preto ako preventívne opatrenie tým, že vyprázdňujeme koše tak často, ako je to možné, a vymieňame vrece, len čo sú plné tri štvrtiny.

3. Vyčistite alebo vymeňte filtre

Dokonca aj väčšina lambda vysávačov má aspoň filter na ochranu svojho motora, ktorý bráni tomu, aby sa do nej vkĺzli najjemnejšie častice. Konkurenčné modely môžu použiť dva alebo tri filtre na zachytenie väčšieho množstva častíc a alergénov, čím sa zlepší kvalita vzduchu. Úlovok? Po chvíli prach upchá filtre, znižuje výkon zariadenia, poškodzuje motor ... a vylučuje častice vo vzduchu pri každej manipulácii. Pri čistení vysávača uvažujeme o vyčistení filtrov! V závislosti od modelu vysávača ich potraste von, vysajte ich ručným vysávačom, prípadne ich umyte horúcou vodou ... alebo ich jednoducho vymeňte. A ako babička sa odvolávame na užívateľskú príručku, aby sme vybrali správnu možnosť.

4. Vyčistite kefu a kolieska vysávača

Problém s kefou je v tom, že zhromažďuje prach, ovce, vlasy, syna a vlasy. Ktoré nakoniec upchajú alebo upchajú hadice a zapletú sa do koliesok vysávača. Ktoré dievča s dlhými vlasmi nepozná problém? Dobrá správa, riešenie stojí iba trochu trpezlivosti: vybavíte sa nožnicami alebo rozrývačmi švov a odstránite všetko, čo uviazne, v štetinách kefy medzi kolesami zariadenia.

5. Vysajte prach

Mali by sme vám pripomenúť, že okolo domu leží vysávač až po najtmavšie a najšpinavejšie rohy? Dovoľujeme si vám predstaviť, čo sklízie, najmä preto, že nie je imúnny voči prachu, ktorý sa usadzuje. Aby sme vysávač vyčistili, prechádzajú preto prašivým pravidlom s handričkou z mikrovlákna, ktorá zachytáva prach bez toho, aby ho zavrhol do vzduchu. To, od rúr k hadici, od kolies k telu, bolo vyprázdnené z vaku. A ak je to potrebné, používame vákuum na ruku na dosiahnutie medzier.

6. Dezinfikujte vysávač

Prach, nečistoty, tmavé rohy, vysávač je rajom pre baktérie. Aby sa zastavila proliferácia, je prach z času na čas doplnený dezinfekciou! Na pravidelnú údržbu môže stačiť špongia a mydlová voda. Aby sme však zariadenie dôkladne vyčistili, vrátime sa k babičkovým metódam pomocou handričky namočenej v bielom octe. A ideme všade, vrátane štetca, pred dokonalým vysušením a opakovaním všetkého.