Ostatné

Čo zelené v mojej kuchyni?

Čo zelené v mojej kuchyni?

Zelená tento rok opäť potvrdzuje svoj status trendovej farby. Napriek tomu to nebolo vopred vyhraté. Je potrebné povedať, že zelená farba má zlý výtlačok. V divadlách je obviňovaná z toho, že prináša smolu, a mnohí tvrdia, že spôsobuje zlú pleť, ktorá nie je pre postavu veľmi lichotivá. Výsledkom týchto niekoľkých nepríjemností je, že sa v našich interiéroch a najmä v miestnostiach, ako sú kúpeľňa alebo kuchyňa, málo používa zelená farba. Dnes nové odtiene v móde spochybňujú tento nápad a zelení sú mimo. Tu je postup pre zelenú kuchyňu.

Zelená alebo modrá kuchyňa

Priznávame, že v prípade prvého návrhu trochu podvádzame. Je potrebné povedať, že táto farba hrá triky zmiešaním modrej a zelenej. Ak sa mená súvisiace s touto odtieňom - ​​kačica modrá alebo benzínová modrá - vzťahujú skôr na modrú, niektorí ľudia jednoznačne usudzujú, že tieto farby sú zelené a radšej ich pomenujú "balsam green" alebo "smaragdovo zelená". Vo všetkých prípadoch sú tieto nuansy bohaté alebo dokonca ťažké. Vyvolávajú luxus a určitú gravitáciu. S čiernym, tmavým drevom a kovmi idú bez problémov. V kuchyni sú kombinované s nábytkom z vlašských orechov, starými jedlami a zátišími pre takmer tajomnú atmosféru. Môžete tiež zvoliť zlaté rukoväte a riad, aby zvýraznili intenzitu tejto farby.

© Farrow a Ball

Tmavo zelená, ktorá sa napriek tomu prispôsobuje malým priestorom.

Green sa dotýka svojej kuchyne

Ak si v kuchyni neodvažujete zelené steny, pretože sa obávate predčasného zastarania, môžete si vybrať zmeranejšiu možnosť obmedzením tejto farby na niekoľko objektov alebo na konkrétny priestor. Táto voľba vám potom umožní vziať výraznejšiu farbu, ktorá by bola príliš intenzívna v celkovom vzhľade. Ide napríklad o svetlé zelené lístky, ako napríklad jablkovú zeleň, limetkovú zeleň alebo dokonca zelenú zelenú farbu z Pantone (určená farba roku 2017). Jeho kombináciou s bielou získate v kuchyni príjemnú, svetlú a na vitamíny bohatú atmosféru bez toho, aby sa stala represívnou. Striekajúce farby sa potom budú sústreďovať na oblasti, ako sú záclony, krivka alebo dokonca domáce spotrebiče. Je to tiež spôsob, ako sa vyhnúť úplne bielej kuchyni s príliš klinickým vzhľadom.

© English Blinds

Závesy môžu zmeniť rozdiel.

Duch v džungli v kuchyni

Po tropickom trende (pamätajte na palmy a kaktusy) pokračujeme v dobrodružstve s trendom v džungli. Tajomnejšie džungľa vás povzbudzuje, aby ste preskúmali najtmavšie strany a odvážili sa odísť zo svojej zóny pohodlia. Zrazu je zelená farba obľúbená pre tento trend, pretože džungľa je predovšetkým pretekajúcou vegetáciou. Stretávame tmavé greeny, ale aj intenzívne greeny, ktoré sa baví hrať s inými trblietavými farbami, ako je modrá, žltá a červená. Tento trend v džungli je v dokonalej harmónii s návratom tlačenej tapety. V kuchyni vyberáme papier na jednej stene, najlepšie na tej, ktorá bude najmenej vystavená škvrnám. Tento obmedzený priestor, napríklad v kombinácii s bielou kuchyňou, môže oživiť vašu izbu.

© Little Greene

Zelená v upokojujúcej verzii.

Zelené varenie v roku 2018

Zelená verzia v roku 2018 sa zjemnila, dozrela, aby ustúpila reflexnejším a pomerne komplexným odtieňom, ktoré interne pôsobia na bohaté vesmíry. Aj keď sú stále prítomné minimalistické trendy, kladieme dôraz na farbu, ktorá túto pozíciu podporuje a odhaľuje. Zelení ako šalvia zelená, khaki zelená alebo akvamarínová zelená na tento problém dokonale reagujú. Celkom dôverné, vyznačujú sa pomerne radikálnym zaujatím a oznamujú farbu, ak môžeme povedať: spôsob, ako objasniť, že v tejto kuchyni nebolo nič náhodne vybrané. Tieto farby sú tiež zaujímavé, pretože sa ľahko kombinujú so súčasnými štýlmi, ako je škandinávsky štýl alebo Zen. Ďalšia výhoda: dokážu sa ľahko presadiť v úplnom vzhľade bez toho, aby sa javili príliš agresívne alebo monotónne.