Informácie

Aké farby v škandinávskom interiéri?

Aké farby v škandinávskom interiéri?

Elegantný, rafinovaný, teplý, škandinávsky štýl nás nikdy neprestáva zvádzať. Ak ju chcete prijať aj doma, stavte na nábytok s čistými líniami a jemnými farbami. Mäkkosť a kokonizačná atmosféra tam bude bez ohľadu na miestnosť, v ktorej si trúfate, vďaka výberu svetlých tónov. Postupujte podľa farebného sprievodcu a spojte sa s úspešným severským interiérom.

Biely pre čistý vzhľad

Ako ste si už pravdepodobne všimli, škandinávske interiéry sú ozdobené bielou farbou pre dokonalejší štýl. Východiskovým bodom pre váš dekor sú všetky biele steny, vďaka ktorým je miestnosť skutočným svetlíkom. Môžete sa tiež rozhodnúť pre celkový biely vzhľad, nie vôbec „príliš veľa“, ale naopak veľmi úspešný, keď sa nábytok a doplnky vyberajú opatrne. Teplé materiály pre prikrývky a vankúše na pohovke, váza s pôvodnými tvarmi, stoličky s dizajnovými líniami; celok má odrážať ozdobné predmety plné šarmu. Posledný bod: inštalácia bielych záclon do okien vám napríklad pomôže rozptýliť svetlo napríklad v mierne tmavej miestnosti.

Fotokredit: Ikéa

Čierna pre elegantnú stránku

V škandinávskom štýle sa nám tiež páči kombinácia bielej a čiernej, ktorú prinášame iba striedmo. Niekoľko rámov na stene tu, stolička tam, čierna sa stáva elegantnou, ktorá sa používa v malých dotykoch. Prijmite tiež bez obáv niektoré doplnky, ako sú vankúše so súčasnými vzormi, kovovú lampu alebo veľký koberec. Zamilovali sme sa do pekných, veľmi štýlových pohárov na sviečky, ktoré sme umiestnili všade v miestnosti.

Fotografický kredit: Bloomingville

Práškové ružové alebo vodné zelené

Ideálne v škandinávskom štýle, pastelové farby zdobia bielizeň pre domácnosť alebo malé ozdobné doplnky. Zamilovali sme sa do vody zelenej a jej mnohých variácií v pléd, vankúšov s geometrickými vzormi alebo v tanieroch a šálok. Ďalšou jemnou farbou, ktorá sa v nordických interiéroch veľmi cení, je prášková ruža, ktorú si vyberiete z police zmiešanej so surovým drevom alebo origami vázou. Uvedomte si, že tieto dve farby sa tiež veľmi dobre kombinujú s čírym nábytkom alebo čiernymi kovovými kusmi s čistými čiarami.Fotografie: Bloomingville

Žltá a modrá v malom dotyku

Nový trend v škandinávskom štýle: šplouchanie farieb vyvoláva nádych dynamiky. Dávajte pozor, aby ste nevybrali tie, ktoré by mohli skresliť váš dekor. Túto sezónu si dajte do žltej farby, aby ste do svojej obývačky dostali pepeň, a to doplnením konferenčného stolíka s farebným podnosom alebo pletenej vafle. Môžete si tiež zahrať odvážny tým, že odídete priamo na veľké kreslo v slnečnicovej tkanine. Ďalšou farbou, ktorú si môžete bez meškania osvojiť, je nebeská modrá, ktorá vyniká veľmi dobre so žltými doplnkami. Koberce s grafickými vzormi, policami a dokonca aj modrá pohovka budú skutočnými spojencami, ktorí oživia miestnosť.

Fotografie: Maisons du Monde

Naše praktické dekoratívne videá

Objavte všetky naše škandinávske dekorácie na stránke MADE.COM