Tipy

Výukový program: jarná kompozícia za 3 eurá za 5 minút

Výukový program: jarná kompozícia za 3 eurá za 5 minút

Pri čakaní na oficiálny príchod jari sa hyacinty, muscaris a narcisy pozývajú do našich interiérov, aby nadýchli čerstvého vzduchu. Tieto jarné žiarovky, ktoré sú k dispozícii v kvetináčoch od kvetinárov, nám ponúkajú svoje farby a vône len za pár eur. Postupujte podľa našich krokov krok za krokom a priveďte jar do svojho domova!

© En Filigrane Žiarovky v kvetináčoch za nízke ceny ...

Cibule, recyklované poháre a lyžica

Pestovanie jarných cibúľ na konferenčnom stolíku v obývacej izbe nevyžaduje žiadne špeciálne záhradnícke zručnosti ani špeciálne vybavenie. Zbierajte iba poháre, vázy alebo poháre s džemom, vyzbrojte sa lyžičkou a trochou zalievacej pôdy a choďte okradnúť záhradné centrum alebo kvetinárstvo vedľa. cibuľky muscaris, hyacinty alebo tulipány v kvetináčoch. Keďže každá lopatka stojí v priemere 2 až 5 eur, môžete pripraviť 5 skladieb za približne 15 eur ... Potom si sadnite na kuchynskú dosku alebo na veľký stôl, ktorý môžete prípadne chrániť papierom noviny, ak sa obávate škvŕn od zeme.

© En Filigrane Pôda, žiarovky v kvetináčoch, nádobách, lyžičke a to je všetko.

Jarná prevádzka: 5 minút

Potom jednoducho naplňte nádoby trochou zalievacej pôdy lyžičkou, potom ich z kvetináčov odoberte tak, že ich uchopíte za základňu a jemne ich potiahnete. Malé biele korene, veľmi dekoratívne, sa dajú jemne olúpať, ale keďže ide o efemérne zloženie, nie je to povinné. Zostáva iba zasadiť cibule do nádoby a všade pridať trochu pôdy. Po dokončení operácie sa posypeme prameňom vody ...

© En Filigrane Od pôdy po spodok pohárov oddeľujeme cibuľky od kvetináčov a zasadíme!

Chceme žiarovky všade!

V závislosti od toho, čo si prajete zdobiť, môžete nádobu zabaliť aj do papiera alebo pytloviny, pridať na ňu rafiu alebo maskovaciu pásku alebo lepiacu pásku ... Tieto jarné kompozície trvajú niekoľko týždňov minimálna údržba: nezabudnite z času na čas zamlžiť trochu vody, aby ste zabránili vyschnutiu zeme, a odstrite kvitnúce kvety, keď idete. A pre maximálny dekoratívny efekt ukladáme poháre hyacintov a muscaris na malý stôl, pred okno alebo na krb. Buďte opatrní, hyacinty sú počas svojho kvitnutia veľmi voňavé a ak je ich príliš veľa, ich vôňa môže byť opojná!

© En Filigrane Čo robiť s hyacintmi a žiarovkami muscaris?

Ďalšie nápady nájdete na Pintereste

Kúzlo bieleho muscaris… Biely hyacint v nepoškvrnenom papieri Bez pôdy to tiež funguje! Recyklované sklenené sviečky na jar…