Informácie

Ako voňať svoj interiér?

Ako voňať svoj interiér?

Už vás nebaví vôňa roztopeného alebo zatuchnutého syra v dome? Jeden, vzduch, dva, parfumy! A v rodine domácich vôní existuje množstvo metód pre všetky profily a scenáre, z ktorých niektoré sa stávajú skutočnými dekoratívnymi hodnotami. Hovoríme vám všetko, všetko, čo musíte urobiť, je vybrať.

Parfumy so sviečkami

Francúzsko miluje sviečky, dekoratérov ešte viac. Je to preto, že vonia božsky dobre, parfémujú celý dom a starajú sa o dekoráciu ako bonus! Malé, veľké, okrúhle, štvorcové, tvarované ako zvieratá alebo rastliny, potlačené alebo rovné ... kvetinové, ovocné, drevité, korenené, huňaté? Existuje vo všetkých parfumoch a vo všetkých farbách obohatiť dekor a parfémovať interiér, Najmä keď svietia, ponúkajú útulnú poznámku do každej miestnosti. Miernou nevýhodou však pri spaľovaní uvoľňujú VOC, tieto prchavé organické zlúčeniny, ktoré môžu dráždiť dýchací systém. Za účelom obmedzenia expozície považujeme sviečky s rastlinným voskom, ktoré sú menej znečisťujúce ako minerálny vosk. Cena nie je rovnaká ...

Parfumy s vôňou interiéru

Áno, sú tu vnútorné vône! Rovnako ako naše obľúbené toaletné vody, sú tvorené veľkými menami a vyparujú sa v miestnosti, aby sa zbavili pachov alebo jednoducho poskytli dobrý kop… Akonáhle je miestnosť správne vetraná, samozrejme. Buďte pritom opatrní, parfumy a parfémy sú také dlhé nastriekajte výrobok do vzduchu, vyhýbame sa príliš jasným chemickým vzorcom prvých cien. V tomto prípade je lepšie sa baviť so sviečkou.

Parfum s difúzorom

V skupine difúzorov sa nachádzajú také predmety, ktoré sa môžu absorbovať, napríklad keramické figúrky, tyčinky alebo kamienky; a skutočné rozptyľovače, ktoré sa pripájajú do zásuvky, do ktorej sa ukladá kvapalina alebo vrecká. Musí? rozptyľovač éterického oleja, kvôli svojmu často dizajnovému vzhľadu a svojej prirodzenej metóde sú oleje čisté, bez skrytých prísad alebo chemikálií, vybavené mnohými ďalšími vlastnosťami ... za predpokladu, že si pamätáte, že éterické oleje sú počas prvých piatich mesiacov tehotenstva alebo pred tromi rokmi zakázané rokov.Voňajte svoj interiér kvetmi

Krásna kytica kvetov stačí na parfumovanie miestnosti. Úlovok? Stojí to jeho cenu a vždy končí zvädnutím. Pokiaľ si nemôžete dovoliť čerstvé kvety pravidelne alebo mať zvlášť veľkorysú záhradu, myslíme si potpourri ! Sušené kvety, korenie, kôra alebo dokonca éterické oleje: si pripravujete domácu zmes alebo si ju už kúpite, nalejete do krásnej misky na sviežu vôňu a ďalší dekoratívny efekt.

Parfumy s vreckami

Zakúpené hotové alebo v DIY verzia so sušenými kvetmi, malé vrecká vkĺznu do skríň, zásuviek alebo úložných priestorov, aby ochutnali interiér. Výhodou? Sú diskrétne, ľahko obnoviteľné a nie drahé, ak sa rozhodneme pre domovú verziu našich babičiek založenú na sušenom levandule!

Iné metódy na vôňu interiéru

* Korálky alebo parfumy do vysávača, alebo ako zabiť dvoch vtákov jedným kameňom a parfémovať interiér pri jeho čistení! * V kuchyni je najprirodzenejšia vôňa interiéru! Vyhýbame sa racete a parfumujeme dom panvicou vriacej vody ozdobenou škoricovými palicami, klinčekmi, pomarančovou kôrou…

Metódy, ktorým sa treba vyhnúť vôni interiéru

* kadidlo pri horení vydáva výrazný zápach, často je však kritizovaný za účinky na dýchací systém, kvôli VOC emitovaným spaľovaním. * Arménska strana papiera, rovnaké topo ako kadidlo, pretože horí tiež. Preto konzumujte s mierou, a nie s deťmi alebo astmatikmi. * Vonné spreje existujú, ale často sú vyčlenené na znečistenie vnútorného ovzdušia. Uvoľňujú tiež VOC vďaka svojmu spôsobu difúzie, ktorý sa často spája so syntetickými parfumami.