Komentáre

5 tipov na usporiadanie práčovne

5 tipov na usporiadanie práčovne

Našich 5 tipov na optimalizáciu práčovne.

 1. Na čo je práčovňa?
 2. Na čo si treba myslieť pred vytvorením práčovne?
 3. Čo si dať do práčovne?
 4. Optimalizované úložisko pre vašu práčovňu
 5. Veselá a dekoratívna práčovňa

1. Na čo je práčovňa?

Je to miestnosť vyhradená na údržbu bielizne a na skladovanie domácich výrobkov. Stručne povedané, špeciálny kút na pracie prášky. Práčovňa sa často nachádza smerom do kuchyne, do kúpeľne alebo do suterénu. Pre tých, ktorí nemajú luxus, že majú vyhradenú doplnkovú izbu, možno ju integrovať do inej miestnosti. Napríklad zaberaním časti steny integrovanej do multifunkčného nábytku alebo skrytou za posuvnými dverami alebo závesom. Pre práčovňu teda neexistuje štandardná veľkosť: všetko bude závisieť od zariadenia, ktoré chcete nainštalovať, a od miesta, ktoré máte.

2. Na čo si treba myslieť pred vytvorením práčovne?

Pred vytvorením práčovne je potrebné vziať do úvahy štyri dôležité body, aby nedošlo k chybe:

 1. musí byť nevyhnutne vybavené prívodom vody a odtokom odpadovej vody
 2. miestnosť musí byť dobre vetraná alebo mať vetranie typu VMC: práčka, mokrá bielizeň atď., aby z práčovne bola vlhká miestnosť.
 3. údržba musí byť ľahká: praktické materiály (dlaždice, linoleum, špeciálna farba na mokré miestnosti atď.) sa vyberajú pre podlahu a nábytok.
 4. vymýšľajte o vhodnom osvetlení: bodové svetlá, odpruženie ... Keďže ide o kúpeľňu, skontrolujte, či je elektrická inštalácia štandardná.

3. Čo si dať do práčovne?

Zrejme myslíme na to podstatné:

 • Práčka: malo by byť ľahko prístupné, najlepšie s oknom!
 • Ak máte sušičku, zvážte jej umiestnenie vedľa alebo nad.
 • Umývadlo na ukladanie vlhkej bielizne na koniec práčky.
 • Šnúrka na šaty: stena alebo stojan, vyberte si výsuv.
 • Dva špinavé koše na bielizeň: aby ste sa pri praní vyhli pohybu dozadu a dopredu. Jeden pre farbu a jeden pre bielu!
 • Pracovný plán: praktické na žehlenie, skladanie bielizne ... Môže sa umiestniť nad práčku a sušičku (drevo, dlaždice alebo laminát: ľahko sa čistí!).
 • Žehliaca doska (ak nepoužívate pracovnú dosku): sú posuvné, opýtajte sa!
 • Umývadlo: praktické na čistenie odevov alebo na čistenie rúk.

4. Optimalizované skladovanie v práčovni

Do úložiska ukladáme všetko, vrátane úložných priestorov na stenu (police, zavesený nábytok), ktoré dokážeme ľahko odmerať na uskladnenie bielizne, žehličky ... Preferujeme ich bez dverí, pre prístup ku všetkým v jednom vzkaz! Ak máte deti, skladujte čistiace prostriedky vo výškach. Prečo neinvestovať do malých košov alebo skladovacích škatúľ na organizovanie produktov a malých zariadení (ako sú špendlíky, špongie atď.)? Háčiky na stenu na zavesenie metiel, žehliacej dosky ... A ak necháte šaty mimo sezónu v práčovni, zvážte investíciu do šatníka a vešiakov. Zaberajte akýkoľvek funkčný priestor: za dverami môžete zavesiť oblečenie, nad ním dáte poličku na málo používané vybavenie atď.

5. Veselá a dekoratívna práčovňa

Nie je to preto, že práčovňa je funkčnou miestnosťou, ktorá by nemala byť trochu dekoratívna! Môžete si vybrať, či chcete maľovať stenu žiarivým tónom, alebo jednu alebo dve škatule pestrofarebného kusu nábytku, zvoliť pastelové kovové koše alebo dokonca dláždenú podlahu v veselých farbách ... Všetko môže priniesť trochu veselosti, nebolo by -Vyberte si farebné vešiaky! A prečo si nezobrať nejakú hudbu, len oživiť žehlenie? Voila, teraz máte k dispozícii čistú a veselú práčovňu, kde je dobré prádlo!