Ostatné

5 originálnych receptov na neočakávané používanie grilu

5 originálnych receptov na neočakávané používanie grilu

Pre letné jedlo s rodinou alebo priateľmi je priateľskosť a ľahkosť grilovania na grile tým najlepším spojencom. Avšak medzi mäsom, chipolátmi a merguezom zvyčajne využívame iba 10% gastronomických možností, ktoré nám ponúka. Ak si chcete plne vychutnať slávnostné jedlá na grile, prebudíte svoje chuťové bunky objavením nových chutí. Tu sú všetky nápady testované a schválené na zmenu receptov na grilovanie!

Grilované sezónne zeleninové kebab

Ak chcete zmeniť mäso alebo ako sprievod, ponúka zelenina novú príchuť po tom, čo prešli grilom. Nie je však pochýb o tom, že ponúkneme zeleninu s jemnou a grilovanou chuťou, ktorú deti uvítajú príjemným úsmevom. Na potešenie očí a prekvapenie podnebia varíme farebné špízy s sviežou a výraznou chuťou. Nakrájajte zeleninu na kocky alebo tenké plátky s mandolínou. Kľúč k úspešnému vareniu: vyberte si hrúbku vhodnú pre čas varenia každej zeleniny. Čím dlhšie sa zelenina uvarí, tým sú plátky tenšie a menšie kocky. Tajomstvo chutnej zeleniny: Nechajte ich marinovať cez noc podľa vlastného výberu. Napríklad v olivovom oleji ochutenom soľou, korením, aromatickými bylinkami, korením a prečo nie kvapkou pikantného oleja, aby sa okorenil. Je to detail, ktorý robí všetky rozdiely a ktorý vám umožňuje vytvárať spojenia príchutí, ktoré sú vždy odlišné.

Nezabudneme na jeho kreativitu, aby vytvoril nádherné kebab!

Originálne domáce hranolky, varené na grile

Ak skutočne existuje podstatná ozdoba, ktorú ocenia deti ako staršie, sú to hranolky! Ale medzi vôňou oleja a prípravným časom je dobre motivovaný človek, ktorý pripraví 100% domáce hranolky. Naozaj? To bolo bez započítania môjho receptu na grilované hranolky a bez vône smaženia! Pichnite zemiaky na špajdle. Brúsené zemiaky nakrájame na špirálu a potom rozložíme rôzne plátky, aby sa uľahčilo varenie. Nechajte marinovať v oleji desať minút, potom podľa chuti sezónu. Môžeme vytvárať hranolky s bylinkami, paprikou, chilli… liečte sa! Čím je strih tenší, tým sú hranolky sviežejší. Otočte špíz tak, aby rovnomerne griloval. A po niekoľkých minútach na grile môžete ochutnať tento originálny sprievod, svieži a jemný. Očakávať, že bude požiadaný o recept!

Hranolky sme urobili ešte zábavnejšou na jedenie!

Korenie: nádoba, ktorá dáva chuť!

Keď nám hovoria grilovanie, myslíme skôr na ostré a svieže textúry. Môžete ju však pripraviť krémovou prípravou rýb uvarených v omáčke. Omáčka na grile? Je možné použiť korenie ako nádobu! Vyprázdnite pol korenia a naplňte kockovým lososom, smotanovým syrom a zmesou aromatických bylín. Počas varenia korenie uvoľní svoju vodu, ktorá jemne zapácha obloha. Skutočné potešenie! Z tohto receptu si dokážete predstaviť nekonečné variácie: nahradením papriky chilli alebo ozdobením ozdôb podľa vašej chuti. A pre tých viac dezertov uvaríme pol nektárinky s čokoládou a marshmallows v srdci!

To je dôvod, prečo sú papriky duté!

Letné fondue, varené na grile

Pre milovníkov spracovaného syra je to niečo, čo vás poteší, keď už máte dosť času na pretekanie a fondue. Aby sme si mohli pochutnať na zelenine, šaláte alebo jednoducho na chlebe, vďaka grilu môžeme objavovať syry v inom svetle. Na letné fondue vložte syr priamo na gril. Pre syr, ktorý by sa mohol potápať (camembert, St Marcellin…), vyrábame malú krabicu s origami s hliníkovou fóliou. Čistenie roštov bude jednoduchšie a predovšetkým riskujete, že stratíte časť svojho jedla v uhlíkoch! Na ochutenie roztopeného Camemberta si ho vezmeme s jablkom a pripravíme kúsky na ponorenie do syra. Pokiaľ ide o fond Savoyard! A pre tých, ktorí prisahajú na kozie syry, prečo nevyskúšať horúce kozie kebaby?

Menej zdravý recept, ale rovnako chutný!

Detské grilovacie špajdle

Ovocie sa tiež veľmi dobre hodí na opekanie a zachovanie všetkej čerstvosti. Inšpirovaní varením mäsa sme vytvorili veľa ľahkých a rýchlych receptov, ktoré na konci jedla dodávajú ľahkú a sladkú notu. Pred spustením však dávame pozor na to, aby boli mriežky dobre vyčistené, aby na korenie nedošlo k žiadnym prekvapeniam! V sladkej verzii upravujeme klasický gril, špajle. Striedame jahody a marshmallows, ktoré umiestnime na mriežku, chránené hliníkovou fóliou. A po niekoľkých minútach varenia ochutíme rozpad jahôd a šumivú marshmallow, na ktorej je ovocná šťava karamelizovaná. Jednoduché a chutné! Rovnako ako v prípade mäsa môžete marinovať svoje ovocie pred varením v citrónovom likéri alebo sirupe, aby ste získali inú alebo viac karamelizovanú chuť. A ak zistíte, že s čokoládou je všetko lepšie, pripravte svoje ovocie vo fólii. Zabalte si ovocné a čokoládové štvorčeky do hliníkovej fólie a nechajte ho topiť na ohni.

Ľahko jesť 5 druhov ovocia a zeleniny denne!