Komentáre

Obnovte záhradný nábytok

Obnovte záhradný nábytok

S príchodom pekného počasia je potrebné stráviť viac času na terase, aby ste si mohli užívať slnečné lúče. Ale po trávení zimy vonku, záhradné stoličky, stoly a kreslá nevyzerajú dobre. Pred ďalším grilovacím večerom prišiel čas na renováciu záhradného nábytku, či už ide o exotické drevo, železo alebo živicu. Použitím správnych produktov môže byť výsledok veľkolepý.

Renovujte záhradný drevený nábytok

Estetické a ušľachtilé exotické drevo je vysoko hodnotným materiálom. Sotva však čelí nepriaznivému počasiu, ktoré ho nakoniec zhoršuje. Dážď, mráz, sneh a slnko sú faktory, ktoré môžu skrátiť jeho životnosť. Drevo praskne, stráca svoju farbu a sivé. Záhradný nábytok preto potrebuje malú pozornosť, aby nestratil svoju eleganciu. Na renováciu záhradného nábytku z exotického dreva je nevyhnutné používať výrobok, ktorý je úplne prispôsobený tomuto typu materiálu. Všeobecne odporúčame regeneračný a ochranný olej, napríklad olej Starwax. Tento typ produktu 2 v 1, ktorý sa veľmi ľahko používa, dodáva šedému drevenému záhradnému nábytku farbu bez toho, aby bolo potrebné ho znova natierať. Okrem toho chráni drevo pred poveternostnými vplyvmi a škvrnami. Tento olej je rovnako efektívny ako ekonomický. Samozrejme, keď máte izbu, môže byť veľmi užitočné v zime tam uchovávať drevený záhradný nábytok. Tak chránený, nebude trpieť zlým počasím.

Železný záhradný nábytok: dajte si pozor na hrdzu

Vlhkosť je zodpovedná za hrdzu. Keď zaútočí na záhradný nábytok, je potrebné najskôr vykonať odizolovanie. Ak drôtená kefa a brúsny papier postačujú na uvoľnenie niekoľkých miest hrdze, je potrebné morenie, keď je poškodenie najväčšie. Chemické morenie si vyžaduje použitie konkrétneho produktu. Pokiaľ ide o pieskovanie a tepelné odstraňovanie, je ťažšie ich vykonať. Po úplnom odstránení hrdze je nevyhnutné na záhradný nábytok naniesť antikorózny náter a potom ho natrieť farbou podľa vášho výberu.

Zrekonštruujte záhradný nábytok z živice

Plastový záhradný nábytok je obľúbený. Vo všeobecnosti je lacná a po zime potrebuje trochu starostlivosti. Znečistený, znečistený plastový záhradný nábytok je možné jednoducho vyčistiť špongiou, vodou a tekutým mydlom bez bielidla. Bielidlo má sklon k žltému plastu. Na druhej strane biely ocot, sóda na pečenie a reštaurátor na záhradný nábytok z plastu a plastu umožňujú tomuto nábytku dodať nový vzhľad, či už je biely alebo farebný. A nič nebráni prefarbeniu záhradného nábytku v živici, ak ho chcete prepracovať tak, aby sa držal trendu. Postačuje plastová farba.