Komentáre

Akú farbu zvoliť pre kúpeľňu?

Akú farbu zvoliť pre kúpeľňu?

1. Aký druh farby zvoliť?Nevyberáte si náhodne farbu pre kúpeľňu. Potrebujete farba odolná voči vlhkosti, Potom sa vyhýbame posunu k prvým cenovým farbám, ktoré nie sú príliš pokryté. Pokiaľ ide o glycerolové farby, radi na ne zabudneme, že boli dokonca zakázané európskymi normami. Váš výber by sa mal vykonať na a akrylová farba na vrchole pečate alebo na udržateľnejšiu alternatívu. „Organický“, ak rešpektujú životné prostredie, vykazujú často vyššiu cenu a výber farieb, ktoré sú stále obmedzené, ale zostávajú preferovanými riešeniami.

2. Ako správne pripraviť steny?

Pred začatím maľovania musí byť miestnosť zdravá, bez nadmernej vlhkosti, plesní alebo infiltrácie, to je základ. povrchy, ktoré sa majú natierať, musia byť hladké, inak ich musíte naplánovať a obaľovať. Ak sú naopak steny v dobrom stave, dobre ich umyte alebo ich trochu prebrite, aby sa uľahčilo nastavenie nového náteru. V každom prípade musíte vyčistite tapetu aby to bolo zdravé!

3. Koľko vrstiev je potrebných?Dôrazne sa odporúča najprv aplikovať a základný náteralebo tlačová vrstva, ako sa bežne nazýva. Pomáha lepšie pripraviť stenu na budúce vrstvy, najmä pokiaľ ide o prefarbenie stien jasnými farbami. Okrem toho, že váš výsledok je trvanlivejší, pomáha podkladová vrstva tiež zakrývať niektoré nezrovnalosti. Po položení a zaschnutí podkladu (asi po 4 hodinách) môžete strzafarbujte steny nanesením druhého alebo tretieho náteru ak výsledok nezodpovedá vašim očakávaniam.

4. Akú farbu zvoliť?

Ak je všetko otázkou vkusu, môžeme vám len pripomenúť niektoré pravidlá týkajúce sa dekorácie, ktoré o tom viete vedieť. Ak je vaša kúpeľňa malá, vyberte si svetlé farby dať pocit priestoru. Biela zostáva nutnosťou odrážať svetlo. Ak na druhej strane máte veľkú plochu, môžete si vybrať intenzívne farby a dokonca sa bavte maľovaním stropu! Vo všetkých prípadoch farby vyzývajúce k relaxácii bude vhodnejšia ako krikľavé farby. Myslíme napríklad na svetlo modrú, mätovo zelenú, prírodné odtiene alebo pastelové farby všeobecne!

5. Ktorú povrchovú úpravu by ste si mali zvoliť?Matný, saténový alebo lesklý? Z týchto troch možností sa odporúča zvoliť si saténový povrch, dokonale odolný proti striekajúcej vode a špine, a ktorý má veľkú výhodu, že sa dá prať. Lesklý povrch tiež funguje, pretože má rovnakú silu na vizuálne zväčšenie miestnosti. Avšak, lesklý povrch žiada, aby steny boli dokonale hladké, pretože má tendenciu odhaliť všetky svoje chyby. Rovnakým spôsobom sa vyhýbame matný povrch v kúpeľni, poréznejšia a neumývateľnejšia.

6. Čo robiť, aby ste natierali strop alebo dlaždicu?

Nie je potrebné zmeniť farbu stropu, môžete použiť rovnakú saténovú farbu, ktorá funguje veľmi dobre. pre prelakovanie dlaždíc , budete si musieť vybrať vhodný obraz, dokonca sú tu aj odkazy koordinované s nástennými maľbami. Vyberáme tiež saténový alebo lesklý povrch, v blízkosti obkladových prvkov, vykreslenie bude najpôsobivejšie!