Tipy

10 kreatívnych receptov na gurmánsky bufet za 2 minúty

10 kreatívnych receptov na gurmánsky bufet za 2 minúty

V horúcom období oživíme potešenie z bufetu pre každú príležitosť! Na oslavu narodenín, začiatku prázdnin alebo jednoducho príchodu leta si improvizované bufety v záhrade alebo na terase zaslúžia veľkú hru! Aby sme zapôsobili na vašich hostí bez toho, aby ste strávili dva dni pred ich uzamknutím v kuchyni, zostavili sme pre vás mini recepty plné kreativity, ktoré sa dajú veľmi ľahko vyrobiť.

Bufet, umenie

Na doske, ktorú majú stoličky a ktoré sú pokryté pekným obrusom, si na terase alebo na záhrade pripravte sériu mini jedál, z ktorých si hostia môžu vybrať. Nie je to preto, že tentokrát urobíte svoj slávny teľací guláš; Zameriavame sa na jednoduché veci, ktoré sa dajú ľahko pripraviť a ochutnať!

Cherry paradajky sú chutené ako lízatko pre ešte viac pochúťok!

V soli…

* Des okrúhle reďkovky , Po vyčistení sa umiestnia na tanier. Predtým si vyryjeme malé srdce odstránením malého červeného mäsa špičkou noža. Jednoduché, ale veľmi vizuálne! * Des valcované cukety , Stačí jedna alebo dve organické cukety (vyberte jednu zelenú a jednu žltú). Po ich vyčistení urobte tenké plátky pomocou mandolíny. Nie je potrebné ich variť, sú už pripravené na ochutnanie! Pridajte lyžicu ricotty alebo čerstvého kozieho syra a rozvaľujte cukety okolo syra. Môžete tiež pridať trochu šunky. Yum! *Duo šunkového melónu , Reinterpretujte slávny tandem hraním na prezentácii! Nakrájajte nakrájaný melón, zabalte ho do prúžku surovej šunky a potom celý držte špáradlom. * Des chlieb , Zatiaľ nič veľmi originálne. Ale aby vaše pikantné plátky čerstvého syra alebo guacamole boli ešte chutnejšie, kvette ich! K tomu, rezané niektoré kvety z mrkvy a čiernej reďkovky krúžky. * Des lízanky cherry paradajok , Bez nich bufet! Aby sme to zmenili, zasadíme špáradlo do srdca paradajky, namočíme ho do karamelu vyrobeného z octu balsamico a cukru, potom do sezamových semienok.

Cuketa nakrájaná na mandľu, perfektne smotanový syr a surová šunka

V sladkých…

* Jeden ovocný šalát , Základné dezertné jedlá podávané formou bufetu je možné prepracovať tak, aby boli ešte účinnejšie! Za týmto účelom jednoducho dávajte porcie do zmrzliny. * Des harmančekové lízanky , Pomerančovú pichnite do tyčinky a ponorte ich do rozpustenej čokolády a prípadne v druhom kroku do vermicelli a cukrových perál. * Des ovocné lízanky , Na rovnakom princípe nakrájajte banán na plátky a každý plátok vpichnite na tyčinku zmrzliny. Tieto lízanky ponorte do rozpustenej čokolády, aby sa ochladili v chladničke. Recept na zníženie kvality aj s plátkami kivi! * Des jablkové ruže , Nakrájané jablká predvarte v mikrovlnnej rúre. Nakrájajte lístkové cesto na prúžky, pridajte trochu džemu. Špičky jabĺk umiestnite do hornej polovice pásu tak, aby sa prekrývali cesto a prekrývali sa. Rozbaľte prúžok a pečte 30 minút v rúre. * Jeden revidovaný vodný melón , Vyprázdnite polovicu melónu a vytvorte gule alebo hviezdy melónu pomocou rezačky cookie. Potom vložte krásne krájané ovocie späť do melónu.

Všetko je v prezentácii! Dôkaz s týmto klasickým jablkovým koláčom