Ostatné

5 nápadov na predstavenie detí pre zimné záhradníctvo

5 nápadov na predstavenie detí pre zimné záhradníctvo

Začali sa februárske prázdniny a neviete, ako udržať svoje deti plné ruky práce? A ak ste pripravovali záhradnícku dielňu vo vašej kuchyni alebo obývacej izbe? Teplé, vaše batoľatá sa potešia manipuláciou s rastlinami a sledovaním ich stvorenia každý deň. Všetky naše nápady na záhradníctvo doma v zime a na to, aby objavili kúzlo prírody ...

Pre rodinu "vajcia": 4 škrupiny, 4 šálky na vajce, fixky, bavlna a šošovica; nájdeme príručku o Le Jardin des Enfants

Zasiať šošovku do škrupiny vajec

Čas: 20 minút Vek: od 2 rokov Skvelá klasická materská škola, šošovka pestovaná v bavlne, je nevyhnutnou aktivitou u veľmi malých detí. Veľmi jednoduchá, táto činnosť si absolútne nevyžaduje zelený palec: funguje vždy! Bavlnu vložte iba do nádoby, navlhčite ju niekoľkými kvapkami vody a šošovku umiestnite priamo z kuchynskej skrinky. A o pár dní neskôr výhonky dosiahli 10 centimetrov! Šošovku môžete pestovať na tanieri, v malých sklenených jogurtových kvetináčoch alebo ešte lepšie v škrupinách vajec!

Pre rodinu narcisov: 3 šálky, 5 žiaroviek narcisu, odnímateľné oči a trochu pôdy

Rastlinné žiarovky v šálok

Čas: 30 minút Vek: od 3 rokov Vo februári je to obdobie povinných žiaroviek! Využite túto príležitosť na rozkvet domu tak, že si kúpite šafranové žiarovky, narcisy, narcisy, hyacinty za pár eur ... Požiadajte deti, aby ich odložili do pohárov s džemom, pohárov alebo dokonca hračiek. Poskytnite veľký podnos, aby ste nedali pôdu všade, lyžice, aby ste dali pôdu a prípadne nejaké zástery. Ak nemáte hrniec, neváhajte zasadiť do pohárov, hrnčekov alebo iných originálnych nádob ...

V zime pestujeme liči les v kvetináčoch!

Výsadba liči jam

Čas: 10 minút Vek: od 2 rokov Vo februári je to stále liči. Navrhnite, aby vaše deti umývali jamy a zasadili ich do malej nádoby. Stačí ich trochu zasunúť do zeme, posypeme vlažnou vodou a hrniec umiestnite blízko okna. Trochu trpezlivosti, pár kvapiek vody z času na čas a pred koncom prázdnin môžu vaši záhradkári obdivovať svoje prvé výhonky!

Výsev: jednoduchá a vzdelávacia činnosť

Vytvorte si vlastný výsev!

Čas: 30 minút Vek: od 3 rokov Február je ideálnym obdobím na začatie siatia v interiéri. Veľmi jednoduchá je táto činnosť s deťmi na stole v kuchyni alebo obývacej izbe. Aby ste ich pobavili, môžete si pripraviť svoje sadenice v ich obľúbených jogurtových kvetináčoch, recyklovanom kartónovom balení alebo dokonca v krabici s vajíčkami. A aký lepší spôsob, ako naučiť tých najmenších, odkiaľ pochádza zelenina, ktorú konzumujú? Ak sa chcete dozvedieť všetko o jarnom sejbe, postupujte podľa sprievodcu!

Jurský park alebo jedáleň? Každý má vlastnú mini-záhradu!

Presmerujte svoje hračky!

Ak chcete vytvoriť originálny a farebný dekor, ktorý nájde svoje miesto v spálni aj v kuchyni, neváhajte zostaviť malé ozdoby z plastových hračiek. So šošovicou alebo žerucha pestujeme les pre dinosaurov a veľkého zlého vlka a pripravujeme malý štvorček zelene, ktorý sa dá umiestniť pred domček pre bábiky alebo garáž Playmobils ®. Semená sa tiež vysievajú v sklápačoch, jedálenskom príslušenstve alebo malých farebných vedrách: dajte ich fantázii voľnú ruku!