Komentáre

5 tipov babičky na odstránenie plesní

5 tipov babičky na odstránenie plesní

Čierne kĺby, pľuzgiere, škaredé sivé škvrny? Aby ste sa zbavili plesní v celom dome, urobte cestu pre babičky tipy! Od kuchyne po kúpeľňu, od stien po látky, sme zostavili najlepšie riešenia pre odstránenie raz a pre všetky stopy plesní.

1. Biely ocot na čistenie plesní

Biely ocot dokáže urobiť takmer všetko, vrátane odstráňte pleseň zo stien, Prvá možnosť je namočiť špongiu a priamo vyčistiť stopy plesní. Ak škaredé sivé škvrny pretrvávajú, pôjdeme do plánu B: rozriediť 30 cl bieleho octu v 20 cl vody, všetko umiestniť do rozprašovacej fľaše a veľkoryso nastriekať. Pred zotretím handrou nechajte pôsobiť niekoľko hodín a opakujte operáciu, kým nezmiznú stopy.

2. Vyčistite plesne pomocou jedlej sódy

druhý spojenec zdravého domu, hydrogenuhličitan môže tiež preniesť plesne, najmä v kĺboch! Ak ju chcete použiť, pripravte pastu s 200 g hydrogenuhličitanu a asi 10 cl vody. Potom škrabkou utrite škvrny priamo pomocou malej kefy alebo starej zubnej kefky. Nechajte pôsobiť 10 minút a opláchnite, prečo nie pomocou bieleho octu na podporu lesk kĺbov.

3. Zubná pasta proti plesniam škvrny

Žiadne pečenie po ruke? Ideme do systému D s obsahom skríň! Ideálne pre zbaviť tkanív stopy plesní, Trik spočíva v tom, že sa pripraví cesto s vreckom s práškom do pečiva (áno, ten, ktorý ide do koláčov ...) a kúsok zubnej pasty. Rovnako ako v prípade hydrogenuhličitanu sodného sa sivé stopy po zmesi otrú, nechajú sa niekoľko hodín stáť, potom sa opláchnu alebo prechádzajú cez zariadenie. Tip babičky na uloženie obrusov babičky!

4. Čajový strom éterický olej proti plesniam

Majster prírodné fungicídne a antibakteriálne látky, éterický olej z čajovníka nemusí nutne čistiť pleseň sám o sebe, ale pomáha odstraňovať ich dezinfekciou povrchov. Výhodne sa používa v zmesi s inou tekutinou, napríklad s bielym octom. Buďte opatrní, rovnako ako väčšina éterických olejov, čajový strom je kontraindikovaný u detí mladších ako tri roky alebo tehotných žien počas prvých piatich mesiacov.

5. Škrabka na odstránenie plesní

Chceli by sme vám povedať, že pleseň vďaka čarodejníckym trikom bude magicky miznúť. Ale aj keď je to tak, neuložíte tuk na lakte ... Lepšie je začať odstráňte väčšinu plesne s maliarskym nožom alebo škrabkou! Akonáhle je vybraný produkt bol použitý, potom budete musieť drhnúť so škrabkou tvárou špongie alebo zubná kefka na kĺby. Ak je forma odolná, môže byť tiež potrebné na škrabku položiť druhú vrstvu. V prípade príliš zaútočených kĺbov je niekedy nevyhnutné ich po oškrabaní znova zopakovať.