+
Tipy

5 babičiek tipy na čistenie toalety

5 babičiek tipy na čistenie toalety

Sú to králi toho, čo niektorí nazývajú „čistá špina“: naše toalety. Čokoľvek urobíte, spodná časť misky sa zmení na mierku a rýchlo zhnedne. Niekedy sa zdá nemožné zbaviť sa ho, okrem použitia lakťového tuku na celé hodiny bez dosiahnutia dokonalého výsledku. Odíďte z ultra výkonných čistiacich prostriedkov, ktoré kupujeme v supermarketoch za skvelú cenu. Tu je 5 skvelých tipov pre babičky, ktoré vám ušetria toaletu.

Tip č. 1: biely ocot

Čistiace vlastnosti bieleho octu sa už nemusia preukazovať. Aby ste si vyčistili toaletu, zahrievajte biely ocot, ktorým navlhčite hrubú soľ. Tento prípravok naneste na steny toalety a nechajte ho cez noc. Nasledujúce ráno zoškrabte zvyškom špachtľou. Vaše toalety by mali byť čisté.

Tip 2: kyselina citrónová

Kyselina citrónová, ktorá je úplne biologicky rozložiteľná, sa často používa na rozpúšťanie hrdze a vápna. Zahrejte pol litra vody, do ktorej pridáte štyri polievkové lyžice kyseliny citrónovej. Pomocou rukavíc očistite toaletu pomocou kefy.

Tip č. 3: kyselina chlorovodíková

Upozorňujeme, že tento tip nie je platný, ak je toaleta pripojená k septiku. Nie je to najekologickejšie riešenie, ale určite najradikálnejšie. Kyselina chlorovodíková je ľahko dostupná v obchodoch pre domácich majstrov a je tiež veľmi hospodárna a ľahko sa používa. Nalejte pohárik kyseliny do toaletnej misky a nechajte ho sedieť najmenej 1 hodinu. Prepláchnite a jemne trite. Všetok vápenec by mal byť preč. Ak to nestačí, nechajte kyselinu sedieť cez noc.

Tip 4: jedlá sóda

Je to kúzelný prvok každej sebaúcty rozprávky. Sóda na pečenie napučí vaše koláče, zakrýva nepríjemné pachy vašich nádob na odpadky, zjemňuje bielizeň a ... zbavuje sa vápna, ktoré je usadené v spodnej časti toaletnej misky. Zmiešajte tri polievkové lyžice tohto kúzelného prášku so pohárom bieleho octu a trite ho tvrdou kefou (pozor, bude peniť!).

Tip č. 5: odvápňovač pre kávovary

Je to veľký nič netušený. Ale napokon, ak odvápňovač na vašom kávovare pracuje, prečo by nemalo odvápňovať toaletnú misu? Misku zarovnajte s toaletným papierom, ktorý posypete produktom. Nechajte dobre sedieť päť hodín a potom prepláchnite záchod.