Ostatné

Akú tapetu si vybrať v kuchyni?

Akú tapetu si vybrať v kuchyni?

Tapeta do kuchyne: umývateľný model alebo nič!



Jedna vec je istá: kuchynská tapeta by sa mala predovšetkým dať ľahko čistiť. Keďže v kuchyni je miestnosť, v ktorej je ľahké rozstrekovať sa, a preto sa škvrny na stenách skutočne potrebujete, umývateľná tapetaalebo umývateľné a kefovateľné, čo má výhodu:

  • Vodotesnosť.
  • Odolať postupným čisteniam, dokonca aj s drôtenkou.
  • Odolnosť voči čistiacim prostriedkom

Budete rozumieť: vyberte a umývateľná kuchynská tapeta, to znamená „áno“ ľahšej dennej údržbe!
 

Nepremokavé alebo netkané vinylové tapety do kuchyne



Veľmi populárne, vinyl tapety je dobrým riešením na zdobenie stien kuchyne. Vďaka svojej PVC vrstve je veľmi odolný, vode odolný a dá sa vyčistiť v dvoch fázach tromi pohybmi. A ak sa jedného dňa z toho budete unavení, nebudete mať problém s jeho výmenou! Navyše dnes existuje veľa modelov, ktoré sa ľahko prispôsobia štýlu vašej izby: vinylové tapety so vzormi, efekt dreva, betón alebo prírodný kameň, dlaždice z imitácie cementu ... pre každého je niečo pre každého chutí.

Malá varianta vinylovej tapety: netkané tapety, tapeta vyrobená z polyesterových vlákien a celulózy a pokrytá vrstvou vinylu, vďaka ktorej je vodotesná. Ak si vyberiete tento typ tapety, vyberte ho. Čím je hrubšia, tým odolnejšia bude voči vonkajšej vlhkosti v kuchyni.
 

Niekoľko tipov na ochranu tapety pre kuchyňu



Ak stále padáte na tapetu, ktorá nie je ani vinylová, ani umývateľná, deň vám môže ušetriť niekoľko tipov.
Môžete pokryť svoje tapety s ochranným lakom nazývaná „práčka“, vďaka ktorej bude umývateľná. Pred nanášaním na celý povrch však tento lak otestujte na zvyšku tapety, aby ste sa uistili, že papier dobre reaguje na produkt!

Pred tapetu môžete tiež umiestniť dosku z plexiskla, aby ste ju ochránili pred postriekaním a inými škvrnami od tuku. Konečný výsledok nemusí byť tak kvalitatívny, ale je to dobrý displej na inštaláciu obľúbenej tapety do kuchyne!
 

Tapety v kuchyni: dobré nápady na výzdobu



Ak chcete, aby sa kuchyňa nachádzala v centre vášho domu a aby ste vytvorili spojenie so všetkými ostatnými miestnosťami, vyberte si kuchynská tapeta s dreveným, betónovým alebo obyčajným efektom ktorý dokonale ladí s dekorom. Ak sa naopak snažíte jasne vymedziť priestory a vytvoriť si kuchyňu ako samostatnú miestnosť, neváhajte sa rozhodnúť pre tapetu v jasných farbách alebo so vzorkami, ktoré vyniknú v ostatných miestnostiach.

V súčasnosti veľmi populárny v kuchyni, tapeta s gurmánskou potlačou nemá rovnaké zalievanie v ústach: ovocie, zelenina, koláče ... žuvacie vzory, ktoré nájdu svoje perfektné miesto v kuchyni.

Ak chcete vizuálne zväčšiť malý priestor, zarovnajte jednu stenu so svetlou kuchynskou tapetou a druhú tmavšiu: vytvorí sa dojem hĺbky.
Ditto, ak na stenu položíte iba pás obyčajnej tapety a na opačnú stenu vzorovaný pásik: miestnosť bude vyzerať zväčšená!