Komentáre

Usporiadajte priestor v práčovni

Usporiadajte priestor v práčovni

Starostlivosť o bielizeň v dome si vyžaduje skutočnú organizáciu. Medzi špinavým oblečením, čistým bielizňou a batériami môžete rýchlo premôcť veľkosť úlohy a budete ohromení. Ideálnym riešením je venovať priestor v tejto logistike pre celú bielizeň: práčovňu.

Základné funkcie práčovne

Práčovňa vám umožní dať všetko dohromady v jednej miestnosti, ale jednoduchý praktický roh už bude veľmi praktický. Dôležité je optimalizovať m2 tak, aby ste mali na dosah ruky všetko, čo potrebujete, a ušetriť čas na pracích prácach! V závislosti od dostupného priestoru sa musia definovať funkcie, ktoré sa majú zhromažďovať v práčovni. V priestore sa bude nachádzať práčka, sušička a špinavá bielizeň, ale môžete bielizeň triediť, zavesiť bielizeň, žehliť, skladať, ukladať výrobky pre domácnosť alebo dokonca vysávač, metly ... na umiestnenie všetkého tohto zariadenia je potrebné priestor optimalizovať tak, že sa v práčovni nainštaluje šnúra na bielizeň alebo šatníková skriňa s vešiakmi, žehliaca doska, pracovná doska a skrinky vybavené policami a háčikmi na vedrá a metly. Môže byť užitočné umiestniť umývadlo do práčovne. Niektoré časti budete môcť oddeliť alebo jemne prať ručne.

Špinavé prádlo v koši na prádlo!

Usporiadajte priestor v práčovni

Ak máte to šťastie, že máte skutočnú práčovňu, využite túto príležitosť a využite ju čo najlepšie! Usporiadajte priestor okolo práčky a nainštalujte úložný priestor od podlahy až po celý priestor, ktorý je k dispozícii. Potom budete mať po ruke často používané predmety (prací prášok, špongie atď.) A ostatné vyššie. Je tiež ideálny na uchovávanie nebezpečných výrobkov mimo dosahu detí. Závesné skladovanie zabráni zaplneniu podlahy v miestnosti a uľahčí údržbu miestnosti. Koše na triedenie bielizne namontovanej na kolieskach sa môžu okamžite premiestniť. Ak je miestnosť malá, myslite na úsporné riešenia: posuvná pracovná doska, zasúvateľné koše, skladacia žehliaca doska pripevnená k stene, skladací stojan na šaty atď.

Všetko na svojom mieste v práčovni

Aby ste ušetrili miesto a úspešne integrovali sušičku do práčovne, neváhajte ju umiestniť nad práčku. Stohovacie súpravy umožňujú stohovanie 2 zariadení bez rizika, dokonca aj pri vibráciách spôsobených rotáciou. Zjednoduší to tiež prenos čistiaceho prostriedku z jedného na druhý a zabráni prikrývaniu bielizne počas manévru. Skutočnosť, že nemusíte pracovať na úrovni zeme, je tiež veľkou výhodou pre vaše pohodlie a chrbát!

Dobrý nápad: prútený kôš ako kôš na bielizeň

Usporiadajte priestor v práčovni

Ak nemáte vyhradenú miestnosť, budete musieť na vytvorenie práčovne vo svojom byte alebo dome použiť podvod. Tento kútik so zníženou funkčnosťou bude stále veľmi užitočný na centralizáciu údržby bielizne a predchádzanie poruchám doma. K vytvoreniu tejto práčovne sa môže požičať veľa izieb: kúpeľňa, garáž, chodba, kuchyňa, pristávacia plocha alebo dokonca obývacia izba, keď je povrch domu naozaj obmedzený. Rady pre usporiadanie priestoru zostávajú rovnaké ako pre vyhradenú miestnosť, ale pre nedostatok miesta ich budete musieť prispôsobiť.

Ktorá miestnosť pre moju práčovňu?

Ak sa vo vašej izbe môžu nachádzať vaše práčky, uprednostnite vodnú miestnosť, aby ste využili existujúce zariadenia: prívod vody, odtok, vetranie. V kúpeľni vás bude menej znepokojovať hluk stroja alebo vôňa mokrého prádla alebo pracieho prášku. Môžete investovať do práčky, ktorá vám ušetrí od zavesenia bielizne alebo nutnosti mať dve zariadenia. V inej miestnosti sa uistite, že je k dispozícii okno na odstránenie nadmernej vlhkosti a bezpečná elektrická inštalácia (vysoko citlivý istič). Domáce spotrebiče nie sú príliš atraktívne a mali by sa skrývať v obývacej izbe. Môžete ich skryť za oponou alebo dverami alebo ich zabudovať ako ostatné domáce spotrebiče (chladnička, rúra) a skryť ich v rovnakom skrini. V takom prípade sa rozhodnite pre sušič s kondenzačným systémom a nie odsajte.

Žehliací kútik!

Niekoľko praktických rád pre vybavenie vašej práčovne

Pri montáži vašej práčovne alebo práčovne sa riaďte týmito tipmi: * Údržba v miestnosti alebo v obkladačke sa ľahšie udržiava * Pri práčke s predným otvorením nechajte pred dverami najmenej 1,2 m voľného miesta, aby pohybujte sa, aj keď sú otvorené dvere. * Pri práčke s otvorom na vrchu musí byť dostatočný priestor nad práčkou na úplné zdvihnutie odsávača pár. * Vyberte si spotrebiče štandardnej veľkosti, aby ste pri výmene práčky nemuseli usporiadať všetko. V ideálnom prípade vám malý priestor okolo zariadenia zanechá značný priestor. * Izolujte podlahu a steny práčovne, aby ste obmedzili hlukové znečistenie a vibrácie v susedných miestnostiach. * Pri montáži sa rozhodnite pre materiály odolné voči vode * Vo vyhradenej miestnosti nezabudnite nainštalovať sifón na vypustenie vody v prípade úniku alebo pretečenia z práčky.

Žehlenie by sa stalo takmer príjemným