Užitočný

Osvetlenie: ako zvoliť správne svetlo pre vašu terasu?

Osvetlenie: ako zvoliť správne svetlo pre vašu terasu?

V letnom období je viac ako kedykoľvek predtým rozhodujúce mať efektívny a efektívny systém osvetlenia vonku, aby ste mohli naplno využívať svoju terasu a stráviť príjemné chvíle. Závesy, nástenné svetlá, girlandy alebo zapustené bodové svetlá ... existuje veľa riešení na osvetlenie vášho vonkajšieho priestoru po zotmení. Redakčný personál sa rozhodol prehodnotiť dostupné možnosti!

Nástenné a závesné svetlá

Nástenné svietidlá, ktoré sú k dispozícii v rôznych štýloch a cenách, sú ideálnym zdrojom osvetlenia terasy. Upevnené na vonkajšiu fasádu domu alebo na markízové ​​alebo pergolové konštrukcie majú zvláštnosť, že majú veľkú a významnú svetelnú kapacitu. Aby ste však neoslnili svojich hostí, zvážte použitie nástenných svietidiel s rozptyľovačmi, ktoré zmäkčia svetlo. A v prípade, že je krytá terasa, môžete myslieť aj na závesné svetlá. Ak je však výška stropu obmedzená, uprednostnite skôr stropné svietidlo ako závesné svietidlo. Priateľská atmosféra zaručená!

1.Design čierna vonkajšia nástenná lampa, Brilliant, 35 € 2.Všetko matná hliníková nástenná lampa, Laurie Lumière, 108.90 € 3.Biela vonkajšia nástenná lampa, Faro, 107,62 € 4.Green Bolleke zavesenie, Fatboy, 89 € 5. Sivá hliníková nástenná lampa, stredné svetlo, 62,72 €

Zapustené škvrny

Ak chcete ušetriť miesto, zvýraznite okolie terasy alebo pridajte moderný nádych, nič také ako škvrny. Môžete si zvoliť ich inštaláciu na zem, ale aj uprostred rastlín, aby ste vylepšili kríky. Na malú terasu ich rozmiestnite náhodne, aby ste získali rovnomerné svetlo. Je váš vonkajší kútik dlhý? Namiesto toho ich pripojte online! Takto zabudované dávajú ilúziu ešte väčšieho priestoru. V opačnom prípade môžete vždy ustúpiť na LED pásy, ktoré prinesú hebkosť a poskytnú úľavu architektonickým líniám.

Terminály

Lepšie ako spoty, terminály! Tieto záhradné svietidlá, pevné alebo voľne stojace, napájané elektrickou alebo solárnou energiou, skutočne umožňujú osvetľovať podlahu terasy výraznejšie ako škvrny. Nezabúdajte však, že neposkytujú dostatočné osvetlenie pre celý tento priestor a že musia byť sprevádzané inými zdrojmi svetla: nástenné svietidlá, držiaky tealightov, girlandy alebo iné.

Girlandy

Aby ste na svoju terasu priniesli jazykový duch, postavte svoje pamiatky na svetelné girlandy. Omotajú sa okolo vetvy stromu pripevnenej k stene, prechádzajú priestorom z jedného konca na druhý alebo náhodne umiestneného na zemi a okamžite vydajú vášmu vonkajšiemu vzduchu slávnostný vzduch. V solárnej alebo batériovej verzii, bielej alebo viacfarebnej, záleží len na vás! Dbajte však na to, aby ste si vybrali model navrhnutý pre exteriér, ktorý prinesie mäkké a jemné svetlo.

Svetlé dekoratívne predmety

V posledných rokoch sa svetlý nábytok stal zvláštnym miestom na terase. Ozdobné gule, luminiscenčné kvetináče, kaktusy XXL ... prinášajú na terasu úprimne moderný štýl. Zaručený efekt! Dbajte však na to, aby ste si nevybrali iba svetlý nábytok, ktorému hrozí, že nebude chcieť. Vyberte si dve svetlé gule usporiadané blízko záhradného nábytku alebo svetlé kvetináče, ktoré zvýraznia vaše rastliny.

Pouličné osvetlenie

Trend v našich interiéroch, podlahové svietidlá sú teraz zobrazené vonku. V tradičnej alebo XXL verzii iba dávajú záhradám „in“ a potvrdzujú originalitu modernej terasy.

Stolové lampy a držiaky na čajové sviečky

A aby ste si mohli plne vychutnať dlhé letné večery v šumivej záhrade, môžete mať vždy na stole alebo na podlahe niekoľko lampičiek. Pekný spôsob, ako šíriť svetlo na jedálenský stôl!