Užitočný

Kompletná renovácia 30 m2 v škandinávskom štýle

Kompletná renovácia 30 m2 v škandinávskom štýle

Keď bývate na 32 m2, chcete sa cítiť ako v kukle. Toto je výzva, ktorú navrhol interiérový dizajnér Cécile Gorce, zakladateľ Madam Architecture, s týmto malým bytom umiestneným v meste Tours v známej štvrti Plumereau. Kompletná renovácia v škandinávskom štýle s dielenskou strieškou: výsledok je plný šarmu a dizajnu. Ty si sudca! Rozloha: 32 m² Rozpočet: 20 000 EUR bez nábytku

Predtým, tmavý byt v starom štýle

Majiteľ chcel dať tomuto tmavému bytu v starom štýle charakter. Vyzvala preto pani Mad Architecture, aby dohliadala na prácu, čerpala z odborných rád a predovšetkým aby slobodne podporovala kreativitu architekta. Pred zásahom pani architektúry bola miestnosť zle usporiadaná. Všetky obývacie priestory vyzerali zmiešané vo veľkej obývacej izbe: posteľ umiestnená v rohu miestnosti, kuchyňa, veľký stôl ... Pokiaľ ide o kúpeľňu, bola viac ako krátko vyzdobená: ultra klasické hnedé obklady jasné, mini zrkadlo, biele steny (tiež s bielymi obkladmi), zdanlivý ohrievač vody ... Hlavným cieľom tejto obnovy bolo preto pridať priestor na spanie a urobiť byt modernejším, jasnejším a funkčné. Stránka trvala 3 mesiace, ako bolo dohodnuté!

Pred návštevou architekta to bol trochu smutný klasický byt bez jednoty.

Prvý projekt: usporiadanie priestoru so sklenenou strechou

Cécile Gorce z Madam Architecture musela byt úplne prehodnotiť, počnúc vytvorením skutočného priestoru na spanie oddeleného vynikajúcim baldachýnom na mieru. Zadná stena bola natretá čiernou farbou, aby vymedzila priestor a pripomenula odtieň sklenenej strechy. Máme tu dojem, že vyhráme skutočný kus navyše! Časť vstupnej priečky bola tiež zbúraná, aby sa vytvoril úložný priestor v „spálni“. V kuchyni bolo všetko zbúrané, s výnimkou umývadla. Architekt vybral stredný ostrov, ktorý slúži ako pracovný plán a stôl na jedlo, čím podporuje obeh v obývacej izbe. Pokiaľ ide o dekoráciu, výber padol na vynikajúcu čiernobielu krivku. Výklenok bol tiež natretý čiernou farbou, aby sa jasne vymedzil priestor na prípravu jedál. Kuchyňa Ikea je funkčnejšia a predovšetkým ponúka viac úložného priestoru. Nakoniec bola kúpeľňa úplne zbúraná. Vaňa vystúpila zo sprchy s umývadlom vyrobeným na mieru, aby sa prispôsobila pôvodnej stene s trochou zaujatosti. Túto modernú výzdobu dotvárajú závesné toalety a cementové dlaždice Leroy Merlin.

Jasne predefinované priestory: priestor pre spálne, kuchyňa a obývacia izba!

Navrhnite škandinávsky štýl

Klient chcel veľmi moderný škandinávsky štýl. Cécile Gorce preto navrhovala tvary a farby pomocou kódov štýlu, s rafinovanými a pevnými materiálmi a prevahou ľahkého dreva. Majiteľka si vybrala svoj nábytok: antracitová šedá pohovka BROKE a kuchynské police FJORD pochádzajú z Maisons du monde, barové stoličky Delvin z Made.com a posteľ BRIMNE z Ikea. Na dokončenie dekoratívneho náteru je stena obývacej izby natretá v jemnej pastelovej modrej farbe a rohu miestnosti zdobia štvorcové a obdĺžnikové police s farebným pozadím (ružová, horčičná atď.). Nakoniec bola podlaha potiahnutá imitáciou parketových PVC lamiel, čo dávala jednotu celému obytnému priestoru. Výsledok: nový, optimalizovaný, svetlý a funkčný byt. Úspech pre architekta!

Svetlé drevo, pastelové farby, rafinovaný nábytok, všetky kódy škandinávskeho štýlu.