Informácie

Ako dať pracovný plán?

Ako dať pracovný plán?

Dávame si nový pracovný plán, ktorý dá do kuchyne facelift! A ak ste rovnako ako mnohí jednotlivci fanúšikom domácej výroby, redakčný tím vám ponúka jednoduchý, ale efektívny návod, ako požiadať o tento nový prvok v 5 krokoch.

Naše 5 krokov

- Ideálny materiál - Príprava miest - Rezy - Stanovenie pracovného plánu - Povrchové úpravy

1. Ideálny materiál

Na zostavenie vášho pracovného plánu budete potrebovať: * Dva podpery * Vodováha * Pravítko a štvorec * Ceruzka * A svorka * Silikónové tesnenia * Pracovný plán vyrezaný na primerané rozmery * Píla * Vŕtačka a vŕtačka

2. Príprava miesta

Pred začatím práce skontrolujte, či je kuchyňa pripravená prispôsobiť pracovný plán za najlepších podmienok. * Prerušte pripojenie k rôznym sieťam (voda, plyn, elektrina) vo vašej kuchyni. * Skontrolujte pomocou vodováhy, či je recepcia - alebo nábytok, na ktorom sa plán odpočinie, rovný a v dobrom stave. * Zmerajte každý prvok, ktorý príde k integrácii budúceho plánu: varné dosky, umývadlo alebo iné. Ak váš pracovný plán nebude obsahovať žiadne príslušenstvo, môžete jednoducho skontrolovať inštalačné opatrenia (šírka, dĺžka a hĺbka priestoru) a podľa potreby ho upraviť.

3. Kusy

V závislosti od charakteru vašej kuchyne a prvkov varenia bude možno potrebné urobiť ďalšie porcie. Buďte však opatrní, ak je kuchyňa usporiadaná jedinečným spôsobom (veľa uhlov alebo zakrivený priestor), je lepšie, aby ste priviedli profesionála, ktorý vám pomôže. Pri bežnejšej inštalácii je postup: * Nainštalujte plán na stabilné podpery a jeho rozmery upravte pomocou priamočiarych píl s prevrátenou čepeľou. Dbajte pritom na to, aby ste si vopred strihali rez ceruzkou. * Rovnakým spôsobom urobte integráciu kuchynských prvkov vykreslením meraní na doske. Potom do vŕtania vyvŕtajte niekoľko otvorov (vŕtačkou a vŕtačkou do dreva), aby ste mohli pílku vložiť pred rezaním. * Pred inštaláciou pracovnej plochy na jej budúce miesto hrubšie vyhladzujte rezy brúsnym papierom, aby ste dosiahli čistší výsledok.

4. Stanovenie pracovného plánu

Aby ste získali dokonale vybavenú kuchyňu, musíte teraz tento čerstvo narezaný povrch pripevniť na nábytok. * Pracovnú dosku položte opatrne na nábytok a pomocou svorky ju udržujte v statickej polohe. * Potom priskrutkujte dve časti - hornú časť skrinky a pracovnú dosku, zdola pomocou skrutiek. * Operáciu opakujte každých 50 cm, aby ste sa uistili, že jednotka zostane pevná. * Neváhajte a nechajte svorku na mieste jednu hodinu, aby ste si zachovali určitú stabilitu.

5. Dokončenie

Hýčkame našu prácu pre bezchybný výsledok. * Zostava prachu pomocou vysávača odstráňte zvyšky drevnej štiepky a handričkou odstráňte malé zvyšky. * Keď je všetko čisté, na časť pripevnenú k stene naneste silikónové tesnenie. * V závislosti od zvoleného typu pracovného plánu ho neváhajte kŕmiť a podľa potreby ho chrániť olejmi a lakom. Rýchla operácia, ktorá vám umožní oceniť svoje majstrovské dielo tak dlho, ako je to možné!