Informácie

Rozšírenie balkóna: naše tipy

Rozšírenie balkóna: naše tipy

Máte v meste balkón? Toto je už veľmi dobrá správa! Áno, ale tu to je, s niekoľkými metrov štvorcových, nepripomína terasu, oveľa menej záhradu vo Versailles! Váš balkón je však stiesnený, existujú však riešenia, ktoré vám dajú ilúziu zväčšenia zeleného rohu a ponúknu vám skutočný dych čerstvého vzduchu v centre mesta. Ak to chcete urobiť, postupujte postupne, pričom dbajte najmä na usporiadanie, dekoráciu a samozrejme výber a údržbu svojich rastlín. Demonštrácia!

Postarajte sa o riadenie závodu

Prvé pravidlo, keď máte malý balkón, je samozrejme čo najlepšie využiť každý štvorcový palec. Pretože máte málo ... záhrady vertikálne. Samozrejme, že nie všetky rastliny sú pestovateľné týmto spôsobom. Zelená stena vám však umožňuje šetriť miesto a zároveň obmedzovať malé nepríjemnosti časté pri záhradníctve: príliš plná vody, škodlivé ... Ak chcete záhradu vertikálne, môžete sa obrátiť na podporu predávanú komerčne alebo vytvárať svoju vlastnú stenu zelene z drevenej palety, odkloneného odkvapu alebo plastových fliaš. Ďalšou možnosťou je obrátiť sa na ploty alebo palisády. Ak sú veľmi praktické na ochranu pred vis-à-vis, preukážu sa tiež ako vynikajúca podpora lezeckých rastlín! Dávajte pozor, aby ste ho nezneužívali a zakryli ho rastlinami, aby nedochádzalo k pocitu rozdeleného priestoru. Nakoniec si pomyslite, že kvetináči zavesia na zábradlie, aby sa prispôsobili zeleniu, čo vytvára ilúziu rozširovania priestoru balkóna.

Unesené kredenzy vítajú na kvetináčoch nejaké kvetináče

Vyberte vhodné rastliny

Než začnete s výberom rastlín, skontrolujte expozíciu vášho balkóna: niektoré sú vhodné na balkón v tieni a naopak. Ak chcete dať ilúziu väčšieho balkóna, orientujte sa na lezecké rastliny, ktoré budú visieť na obrazovke alebo na obrazovke ochrany osobných údajov. Toto je prípad zimolez, oleandrov, klematis, pelargónie, jazmínu. Výhodou Ivy je prispôsobenie sa všetkým typom slnečného žiarenia, ale buďte opatrní, aby nenapadol balkón susedov! Pre svojich pestovateľov uprednostňujte kvapkajúce rastliny, ktoré kvitnú vnútri balkóna aj zvonku a dodajú pocit veľkého zelene. Toto je prípad lobelie, calibrachoa, petúnie alebo dokonca ipomea. Pokiaľ ide o vašu zelenú stenu, ktorá zdobí priestor bez toho, aby ho zmenšovala, je spojená s mnohými rastlinami, ako sú kosatce alebo kapradiny. Veľmi dobre sa hodí aj na pestovanie zeleninovej záhrady: šaláty, cherry paradajky a samozrejme bylinky sú pre túto zeleninovú záhradu obzvlášť vhodné s malými pozemkami. Nakoniec, ak vám údržba vertikálnej záhrady spôsobí trochu závraty, stavte na ľahkosť sukulentmi, ktorú stačí vložiť do malých kvetináčov a ktoré sa prispôsobia všetkým situáciám!

V tejto mestskej džungli nachádzajú svoje miesto lezecké rastliny, visiace rastliny, korenie

Postarajte sa o dekoráciu

Nemyslite si, že pretože váš povrch je obmedzený, budete sa musieť obmedziť na strane dekorácie. Naopak, budete sa musieť viac starať. Ak vám dôjde nedostatok miesta, nevzdávajte sa jedálenského priestoru, ale vyberte si poličku, ktorá visí od zábradlia, orámované dvoma skladacími stoličkami, ktoré si vyberiete iba v prípade potreby. Vždy s myšlienkou investovať výšku a štýl vstrekovania do balkóna, prečo nemáte oblúk? Tento silný dekoratívny prvok nezaberá žiadny priestor a môžete naň zavesiť rastliny. Hrajte pri rekuperácii napríklad pomocou vínnych boxov ako kvetináčov alebo otáčaním rebríka a vytvorením vertikálnej záhrady. Pokiaľ ide o váš interiér, farba sa môže ukázať ako vzácny spojenec na zväčšenie vášho malého balkóna! Napríklad na maskovanie svojej škaredej betónovej podlahy uprednostnite rošt pred vonkajším kobercom alebo syntetickou trávou. Potom ich môžete maľovať svetlou a svetlou farbou. Menej nadšenci pre domácich majstrov si môžu zvoliť špeciálnu konkrétnu farbu. Znova sa nechajte pokúšať skôr svetlým odtieňom bez toho, aby ste boli príliš chaotický. Ak chcete skutočne priniesť jasnú a osviežujúcu farbu, napríklad ružovú, modrú alebo červenú, spravte to striedmo, iba na malé dekoratívne predmety: sviečka, mini vankúš položený na stoličke, držiak na kvetináče , závesná lampa ... Získaný kontrast potom podporí ilúziu väčšieho priestoru.

Rebríky, originálne ozdobné prvky, praktické pre váš balkón