Tipy

Ako položiť parkety?

Ako položiť parkety?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Fázy

  • Potrebné vybavenie
  • Pripravte si priestory a parkety
  • Odolná podložka
  • Kladenie parketových dosiek
  • Parketová povrchová úprava

1. Potrebné vybavenieZ estetického hľadiska je pokladanie parketových dosiek v miestnosti kolmé na smer svetla. Ak vyberiete túto možnosť, pred začiatkom práce vyhľadajte najväčšie okno vo svojom priestore. Pre materiálový plán: * kotúčik pružnej podložky a lepiacej pásky (voliteľné) * ceruzka * jeden meter * rozpínacie kliny (hrúbka 8 mm) * sťahovák čepelí * kladivo * a chrániče kolien pre pohodlie!

2. Pripravte si priestory a parkety

Parkety sa musia inštalovať na čistú a rovnú podlahu. Môžete si ponechať svoju existujúcu krytinu - aj keď je vyrobená z koberca, prísť a položiť novú pod podmienkou, že je preto v dobrom stave. Všimnite si, že pre vašu inštaláciu bude pohodlnejšie odstrániť sokly zo steny, ak ich máte. * Vyčistite podlahu bez ohľadu na povrch, na ktorý chcete parketové dosky umiestniť. * Dbajte na to, aby na dokonalej priľnavosti budúceho náteru neboli žiadne zvyšky lepidla alebo prach. * Dbajte na to, aby ste pred ďalším krokom skontrolovali, či je pôda vyrovnaná, inak je potrebné ju vyrovnať.

3. Príprava parkiet a podkladuPre budúce poschodie: * Dosky vyberte z obalu 24 hodín pred položením a umiestnite ich do miestnosti. Tento krok umožňuje materiálu, aby zodpovedal úrovni vlhkosti vo vašom interiéri. Inštalácia podkladu nie je povinná, hoci zlepšuje denné pohodlie. Ten znižuje hluk z chodníka po podlahe. Ak chcete nainštalovať jeden: * Umiestnite valce kolmo na parketové dosky na podlahe. * Lepidlo nalepte na každý kus. * Vaša podlaha je teraz pripravená prijať parketové dosky za najlepších podmienok.

4. Kladenie parketových dosiekPrvý riadok dosiek spĺňa špecifické kritériá pre hladký priebeh práce. * Medzi každou časťou steny a rohmi ostria, ktoré sa budú dotýkať, dodržujte odstup 8 mm. Táto sieť umožňuje získať oblasť priaznivú pre rozšírenie dreva, aby sa zabránilo jeho praskaniu. * Umiestnite prvé dosky pozdĺž steny, orezané jeden po druhom. * Uistite sa, že posledná čepeľ má dĺžku najmenej 40 cm. Ak nie, videl prvý a skúste operáciu znova. Toto jedinečné opatrenie umožňuje zemi získať dobrú stabilitu, preto je potrebné jej venovať pozornosť. Nasledujúci riadok potom začína pádom poslednej použitej čepele. Kĺby sa tak posunú v celej časti kvôli prirodzenému a nesymetrickému účinku. Ak chcete čepele rovnomerne a efektívne orezať, pomocou klieští na čepele a kladiva zaklepte do dreva. Vaše rôzne časti sa úhľadne zmestia pre optimálny výsledok.

5. Povrchová úprava parkiet

Po položení všetkých dosiek je dôležité počkať hodinu pred akoukoľvek interakciou s podlahou. Po 60 minútach: * Odstráňte rozpínacie kliny. * Rezačkou rezačkou prebytečná vrstva, ktorá vyčnieva zo zeme. * Ak chcete prilepiť podstavce, nezabudnite ešte raz opustiť svetlý priestor pre rozšírenie dreva. Vaša nová podlaha je teraz položená, v prípade potreby pripravená na rozmaznávanie, na výživu olejom alebo lakom.


Video: MONTÁŽ PLÁVAJÚCEJ PODLAHY - JEDNODUCHÝ NÁVOD (Júl 2022).


Komentáre:

  1. Aramis

    Instead of criticizing, write your options.

  2. Goltizahn

    I apologize for interfering ... I understand this issue. Let's discuss.

  3. Wade

    Je škoda, že teraz nemôžem vyjadriť - neskoro na stretnutie. Budem prepustený - nevyhnutne vyjadrím názor na túto otázku.

  4. Kigagal

    Podľa mňa sa mýli. Som si istý. Navrhujem o tom diskutovať. Napíšte mi do PM, hovorte.

  5. Barrick

    What would you began to do on my place?Napíšte správu