Komentáre

Ktoré rastliny dať do suspenzie?

Ktoré rastliny dať do suspenzie?

Ivy, ľahká rastlina, ktorá sa pestuje v suspenziiJednoduché a efektívne  

Pre začiatočníkov je brečtan ideálnou rastlinou na rast. Jeho veľmi malé listy, ktoré spadajú do kaskády, sú nielen veľmi dekoratívne, ale navyše absorbujú veľa znečisťujúcich látok prítomných v atmosfére. Tieň rastliny, brečtan je populárny vo všetkých typoch interiéru a vyžaduje iba zavlažovanie týždenne na jar a v lete a každé dva týždne na jeseň av zime. A keďže rastie veľmi rýchlo, bude to vo vašom závesnom svetle veľmi dekoratívne!

Reťazec sŕdc, padajúce šťastie z rastlínOriginálne a očarujúce

Kultivácia reťazca srdca, ktorá je ideálna v závesnom svetle, sa veľmi ľahko kultivuje. Stačí nájsť to správne miesto, aby z neho mohlo profitovať z niekoľkých hodín priameho slnečného žiarenia denne, potom ho posypať každých desať dní, aby ste mohli využívať jeho listy v tvare roztomilých srdiečok. A čím dlhšie jej fialové stonky, tým romantickejšie bude vaše pozastavenie!

Tillandsias ako v džungliExotické a moderné  

Tieto podivné rastliny, ktoré pochádzajú z juhoamerických lesov, sa živia vlhkosťou okolitého vzduchu. Tillandsias, prezývaný „dievčatká vo vzduchu“, je ideálnym kandidátom na pozastavenie s veľmi vysokým alebo ťažko prístupným prístupom. V skutočnosti ich nemusíte vyberať zo svojich kvetináčov, aby ste ich mohli zalievať, stačí ich navlhčiť postrekovačom, aby sa videli ako sa vyvíjajú v trópoch!

Chlorofyt v suspenzii na účinné odstránenie nečistôtÚplne detoxikačný  

Vďaka svojim dlhým dvojfarebným listom je chlorofyt ocenený dekoratívnou siluetou, ale aj schopnosťou odstraňovať znečisťujúce látky zo vzduchu v dome. Má rád svetlo, ale obáva sa dlhého priameho slnka a musí byť pravidelne zvlhčovaný bez toho, aby bol príliš napojený. Keď si však našlo svoje miesto, je múdre sa rozlúčiť s benzénom, toluénom a inými formaldehydmi!

Rowley's Ragwort, očividne na výšku

Zriedkavá originalita, Rowley's Seneçon je malý zázrak, ktorý rastie v pozastavení. So svojimi okrúhlymi listami, ktoré vyzerajú ako perly, evokuje dlhý rastlinný náhrdelník, ktorý elegantne padá zo závesného svetla. Milujeme to.

Ako pestovať Rowley Ragwort doma?

Aromatické rastliny na stropeNaše rady týkajúce sa pestovania aromatických látok  

Čo ak budeme tiež pestovať aromatické rastliny v suspenzii? V kuchyni uvoľníte pracovnú dosku pestovaním mäty, bazalky, koriandra a petržlenu na strope, najlepšie pri okne, aby ste im mohli dať skutočný kúpeľ svetla.

Vnútorný pothosPrekvapivé a svieže

Táto lezecká rastlina s prezývkou Devil's Ivy, s krásnymi lesklými zelenými listami, dokonale vydrží uzavretý vzduch našich apartmánov. A nemusíte mať zelenú palicu, aby ste ju mohli rozkvitať, je spokojná s týždenným zalievaním, trochou hnojiva počas obdobia rastu a množstvom svetla. V zavesení vám umožňuje vytvoriť vnútorný plot, ak mu pomôžete zavesiť na stenu.

Aeschynanthus japhrolepis, kaskádová rastlina

Ak je jeho názov nevysvetliteľný, Aeschynanthus japhrolepis je napriek tomu nevyhnutnou rastlinou na ozdobenie suspenzií. Listy spadajú do kaskády ako dlhé a pružné vlasy, ktoré sú v lete pokryté peknými kvetmi. Ľahko sa pestuje, v lete potrebuje veľa vody a veľa nepriameho svetla. A potom, čo bude na svojom mieste, už si nebudete musieť pamätať na jeho meno, len aby ste ho obdivovali!

 

A tiež ...

Veľa ďalších nápadov: Peperomia ... Sukulenty ... Orchidey ... Muehlenbeckia ... Alebo Pilea s visiacim zvykom!