Užitočný

Pokyny na údržbu roštovej terasy

Pokyny na údržbu roštovej terasy


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Aby bola vaša terasa príjemná a teplá, vybrali ste roštovú podlahu. Odolné a ľahko udržiavateľné, jeho kompozitné a tepelne upravené drevo vydrží dlho a dodáva vašej záhrade pôvab. Ale presne, ako udržiavať roštovú terasu a obnoviť jej lesk? Redakčný tím vám všetko povie, krok za krokom!

Dôkladne vyčistite mriežku

Drevená mriežka má v priebehu času tendenciu meniť farbu viac-menej rýchlo v závislosti od kvality a odolnosti zvoleného dreva (arabská guma atď.). Raz alebo dvakrát ročne je potrebné dôkladné vyčistenie. Mriežku môžete rozobrať, ak nebola pribitá k zemi, alebo to urobiť na mieste (oveľa jednoduchšie!). Začneme s dobre sa čistite : metlu dobre zametajte a neváhajte škrabať špachtľou medzi čepeľami, ak vidíte zhluky nečistôt. Potom ich umyte kefou, dobre prechádzajú drážkami lamiel, vždy v smere čepelí. Vedro teplej vody a čiapka čierneho mydla, dezinfekčného prostriedku a odstraňovača škvŕn bude stačiť na obnovenie všetkého jeho žiarenia na vašu terasu. Môžete však použiť aj: * kryštály sódy (1 šálka na 1 liter horúcej vody), * peruhličitan sodný (1 objem na 10 vlažnej vody) * alebo saponát na umývanie riadu s l horúca voda.

Mriežka musí byť pravidelne udržiavaná a je ideálna na dávanie prirodzeného vzduchu na vašu terasu.

Odmasťovač a saturátor: víťazné duo pre drevo vašej mriežky

Na odľahčenie dreva odstráňte škvrny a odmasťujte dégriseur na roštoch (tiež nájdeme gél, šetrný k životnému prostrediu). Nezabudnite produkt dobre rozotrieť štetcom. Zastavte účinok produktu opláchnutím veľkým množstvom vody a opatrným vyčistením dlaždíc. Keď je suchý, urobte cestu saturátor dreva , Tento produkt vynáša pigmenty v lese, vyživuje ich hlboko a chráni ich pred nepriaznivým počasím (aj keď sú rošty väčšinou ošetrené teplom a hnilobou). Priehľadný saturátor má trochu mliečnu konzistenciu a nanáša sa štetcom. Nechajte dobre preniknúť. Môžete použiť veľkú maliarsku kefu alebo lepiacu kefu, aby ste ju mohli dobre naniesť medzi čepele. Nechajte zaschnúť 3 alebo 4 hodiny, prebytočný obsah odstráňte handrou. Na úplné vysušenie budete musieť počkať najmenej 48 hodín.

Saturátor vynesie farbu dreva a vráti jej lesk!

Dokončite údržbu roštovej terasy

Ak je vaša terasa vyrobená z autoklávového dreva, na ošetrenie dlaždíc použite fungicídny výrobok a chráňte ho pred hmyzom a hubami. Využite príležitosť a skontrolujte, či nie je možné upevniť montáž lamiel pridaním niekoľkých skrutiek. Predovšetkým však nedávajte olej na svoje drevo (okrem ľanového oleja): môže stmavnúť! So všetkou starostlivosťou roštová terasa by mala byť revitalizovaná a znovu získaná pôvodná farba!

Môžete byť hrdí na svoju roštovú terasu!Komentáre:

 1. Mulmaran

  wonderfully, very good information

 2. Mazuhn

  Myslím tým, že dovolíš chybu. Ponúkam o tom diskutovať.

 3. JoJoshicage

  It's completely useless.

 4. Guran

  Absolútne s tebou súhlasím. Tento nápad sa mi páči, úplne s tebou súhlasím.Napíšte správu