Informácie

Ako pripraviť stenu pred maľbou?

Ako pripraviť stenu pred maľbou?

Oslobodili ste už dva dni podľa plánu rozkreslenie stien obývacej izby? Pred nasadením montérok a uchopením kefou vám editori dekco.fr povedia, ako správne pripraviť stenu pred jej natieraním. Čisté, utesnené, hladké: všetky kroky pre dokonalú stenu!

1 / Pred prípravou steny na maľovanie chráňte oblasť!

Začnite tým, že budete chrániť svoje stránky! Miestnosť bude zbavená svojho nábytku, obrazov, záclonových tyčí a ďalších prvkov steny. Podlaha bude chránená plastovou plachtou. Nástenné svietidlá, podlahové lišty a drevené diely budú zamiešané plastovou a maskovacou páskou. Nakoniec sa skrutky a klince odstránia pomocou klieští.

1. krok: urobte priestor na prekreslenie iba stien!

2 / Pripravte si stenu pred jej natieraním, materiál:

* Špongia * Trojuholníková škrabka * Nôž na nanášanie vrstvy * Brúsny papier (stredné alebo jemné zrno) * Výplňová omietka * Vyrovnávacia omietka

Pred útokom na farbu sa uistite, že máte všetko vybavenie!

3 / Pripravte stenu na maľovanie v 3 krokoch

1 / Vyčistite stenu : Stenu umyte alebo očistite navlhčenou špongiou a nechajte ju uschnúť. 2 / Vyplňte otvory a praskliny : Odstraňte drobivé časti umiestnené v blízkosti otvorov a trhlín pomocou trojuholníkovej škrabky a potom navlhčite plochy, ktoré sa majú vyplniť. Potom vyplňte otvory a praskliny nanesením výplne sadrovacím nožom. Podpera musí byť vyhladená nožom tak, aby sa dosiahol čo najhomogénnejší povrch. Pred vyhladením nechajte uschnúť najmenej hodinu. 3 / Vylaďte povrch, ktorý chcete natrieť : Drsnosť brúste brúsnym papierom a potom naneste vyrovnávaciu omietku na tenkú a rovnomernú vrstvu. Po zaschnutí bude omietka opäť obrúsená na stenu pripravenú na maľovanie!

Je vaša stena pripravená? Vytiahnite kefy!

Video: Jak přípravit stěny na malování. Dům barev (August 2020).