Ostatné

Všetko na prípravu koktailov tento rok v lete

Všetko na prípravu koktailov tento rok v lete

Leto sa rýchlo blíži. A kto hovorí leto, hovorí aperitívy a koktaily na terase! Mojitos, Cuba libre, Bloody Mary, Cosmopolitan ... Čo keby ste prešli za pult? Na prípravu bláznivých koktailov nemusíte byť odborníkom na mixológiu. Tu je niekoľko základných tipov!

Základné vybavenie

Trepačka je základným doplnkom na prípravu veľkého repertoáru vynikajúcich koktailov. Kvôli hospodárnosti a efektívnosti sa priamo rozhodnite pre trepačku tri v jednom s integrovaným cedníkom, pokiaľ možno z nehrdzavejúcej ocele (menej krehká ako sklo, počítať okolo 20 eur). Pretože nie každý sa vo filme volá Tom Cruise koktail , dávkovač (okolo 7 EUR v Alice Délice) je nevyhnutný na vyhodnotenie dávok každej zložky (rýchlo sa môžu vyskytnúť chyby v množstvách alkoholu). Nakoniec vytiahnite odšťavovač zo skrinky, veľa koktailov vyžaduje čerstvú citrónovú šťavu.

Dôležitosť slamy

Slama nie je len tak, aby vyzerala pekne. Je nevyhnutným doplnkom, aby ste sa vyhli prehltnutiu lístkov mäty Mojito alebo úderom zubov do kociek ľadu. Slama tiež pôsobí ako mixér prísad a zabraňuje citlivým zubom v priamom kontakte s ľadovými nápojmi. Nakoniec ženy s make-upmi ocenia slamku, ktorá nepoškodí ich rúž.

Hotové koktaily

Na nedeľné barmany alebo na zapôsobenie vašich priateľov bez toho, aby ste museli ísť za pult, stavte na kokteilové zmesi. Zmes „Réunion“, „Caipirinha tropicale“ alebo „Mojito fraise“ (dostupná za menej ako 10 EUR na Alice Délice), pripravte úžasné koktaily podľa veľmi jednoduchých pokynov k produktu. Vezmite prosím na vedomie, že zmes vždy miešajte s odporúčaným nápojom (rum, perlivá voda, vodka atď.) A niekedy ju pripravte s dostatočným predstihom pred večerom. Do pohára pridáme 5 alebo 6 kociek ľadu a voilu!

Umenie dekorácie

Rovnako ako košíčky, aj dekorácia je neoddeliteľnou súčasťou kokteilov. Buďte teda nápadití! Dajte do špáradla sladké bonbóny, nakrájajte plátok citrónu alebo pomaranča na ozdobenie okraja pohára alebo jednoducho zvoľte farebné dáždniky. Zaručený efekt!