Tipy

Ako čistiť semišové topánky?

Ako čistiť semišové topánky?

Elegantné alebo neformálne, štýl semišovej obuvi je nenapodobiteľný. Za predpokladu, že sú pravidelne udržiavané! Ako čistiť semišové topánky? Ktoré výrobky použiť? A na aké účely? Stručný prehľad o tisícoch a jednom spôsobe čistenia semišovej obuvi…

5 tipov:

- Prach z semišovej obuvi - Kefu zo semišu na topánky - Použite semišový čistič - Magická špongia funguje zázraky! - Nepromokavý semiš vašich topánok

1. Prach zo semišovej obuvi

Máte semišovú obuv znečistenú a chcete ich vyčistiť? Najskôr začnite poprášaním semišovej obuvi a jemným odrením pomocou škrabky. Táto kefa s polopružnými, polo-robustnými štetinami je ideálnym nástrojom na odhalenie semišu vašej obuvi. Nezanedbajte tento krok! Je to nevyhnutné, pretože odstraňuje závoj zakrývajúci vaše topánky, čo uľahčuje následné čistenie.

2. Doprajte semišu vašich topánok

Po oprášení nie sú vaše semišové topánky ešte pripravené na čistenie. Budete ich musieť vopred vyleštiť! V priebehu mesiacov má semiš tendenciu vyhladzovať sa vplyvom trenia. Usadí sa a stráca svoju hrúbku. Ak chcete žiariť, budete ju musieť trieť v oboch smeroch pomocou krepovej kefy. Je to štandardný nástroj na údržbu semišu: umožňuje trieť vlasy bez toho, aby boli poškodené.

3. Použite čistiaci prostriedok

Po poprášení a vyleštení je načase odstrániť škvrny z semišovej obuvi. Na tento účel použite výhodne špeciálny čistiaci prostriedok vo forme spreja. Nastrekuje sa približne tridsať centimetrov v rovnomernej vrstve. Potom škrabkou opatrne kefujte, kým škvrny nezmiznú. Ak nemáte špecifický čistiaci prostriedok na semiš, môžete použiť jedno z nasledujúcich riešení: * Biely ocot: Zriedený v horúcej vode, môže vyčistiť mastné škvrny na semiši. , Naneste ju špongiou a jemne ju navlhčite. * Amoniak: Umožňuje prekonať starodávne stopy, ktoré mali čas zabudovať sa do srdca jeleňa. Pokiaľ ide o biely ocot, musíte ho pred aplikáciou zriediť v horúcej vode. * The White Spirit: Je určený pre najodolnejšie škvrny, ale môže sa používať iba na zmenšenom povrchu, aby nedošlo k poškodeniu semiša vašej obuvi.

4. Magická špongia funguje zázraky!

Pokiaľ ide o čistenie semišovej obuvi, kúzelná špongia vám môže pomôcť! Jeho hlavný záujem? Škvrny odstráňte bez použitia chemikálií, ktoré by mohli poškodiť semiš vašej obuvi. Pre dosiahnutie maximálnej účinnosti postupujte nasledovne: * Suchú handričku utrite po vyčistení škvrny. * Navlhčite magickú špongiovú gumu a vyžmýkajte ju, aby ste odstránili prebytočnú vodu. * Jemne krúžte krúživými pohybmi, ale bez stlačenia. * Akonáhle škvrna zmizne, nechajte ju na vzduchu vyschnúť a potom pomocou krepovej kefy vymeňte semiš.

5. Vodotesný semiš vašej obuvi

Čistenie semišovej obuvi je dobré, jej ochrana je lepšia! Použite na to semišový renovačný sprej, ktorý nájdete v špecializovaných predajniach. Tento produkt vám umožní nepremokavé semišové topánky chrániť pred vonkajšou agresiou. Majte na pamäti tieto tipy: * Suede renovátor by mal byť postriekaný pri asi 30 cm bez zdôraznenia konkrétnej oblasti. * Musí sa nanášať na celú plochu obuvi, aby sa zabránilo odtieňom farby. * Operácia sa musí opakovať raz mesačne v lete a každých 15 dní v zime. Takto vyčistené a chránené semišové topánky sú pripravené čeliť vašim hektickým dňom!