Informácie

10 dobrých rozlíšení pre rôzne varenie

10 dobrých rozlíšení pre rôzne varenie

Nový rok, nové túžby, nový vkus. Aby sme zmenili návyky a okorenili každodenný život, tento rok sa učíme variť inak, s novými ingredienciami, novými spotrebičmi a novými receptami. Našich 10 skvelých nápadov pre inšpiráciu!

1. Polievky pripravujem tak krásne, ako sú dobré

Prvé dobré riešenie v kuchyni: tehlové polievky a lyofilizované prípravky nahradíme skutočnými domácimi polievkami neodolateľnou chuťou (a bez glutamátu). A dobrá správa, je to detinsky jednoduché. Prineste čerstvú zeleninu (zemiaky, tekvica, tekvica, pór, cuketa, mrkva ...), ošúpajte, nakrájajte na kúsky, všetko vložte do veľkej panvice s vodou alebo vývarom. Keď sa kúsky roztopia, trochu mixér a škorica, je to vynikajúca polievka, ktorú musíte dochutiť niekoľkými koreniami a ozdobiť domácimi krutónmi!

5 tipov na servírovanie polievky ako na Pintereste

2. Vyrábam svoje domáce konzervy

Druhé dobré rozlíšenie: z taniera odstráňte konzervačné látky, pomocné látky, farbivá, látky zlepšujúce chuť a ďalšie chemické prísady! Ak to chcete urobiť, jednoducho si pripravte vlastné konzervované zelené fazule, hrášok, džemy, omáčky alebo hotové jedlá. Vyberáme sezónne ingrediencie v najlepšom pomere kvalita / cena, varíme ich podľa ich obľúbených receptov, všetko dávame do pohárov a tepelné spracovanie vykonávame starostlivo podľa pokynov. Výsledok: krásne malé jedlá, ktoré sa dajú uložiť do skriniek a ochutnať v nasledujúcich šiestich mesiacoch!

Dobré rozlíšenie pre chuť a dekoráciu!

3. Testujem kuchyňu v sušičke

Ak sa myšlienka na prvý pohľad môže zdať čudná, je dehydratácia v poriadku: nielen je tento spôsob konzervácie ekologický, ale umožňuje vám tiež pripraviť originálne a chutné recepty. Tento rok teda testujeme domáce repné lupienky a ovocné usne podľa detskej chuti?

5 receptov, ktoré môžete vyrobiť pomocou dehydratátora

4. Varím v krbe

Pokiaľ je tu zima, využívame praskajúci oheň v komíne, aby sme sa mohli pustiť do receptúr spaľujúcich drevo. Začneme učením tohto spôsobu varenia s niektorými karamelizovanými marshmallowsmi podľa chuti, pokračujeme s pečenými zemiakmi a končíme krásnym hermelínom vareným v krabici ...

Naše recepty na oheň komínov

5. Dajte džem do všetkých omáčok

Pokiaľ bol džem vyhradený na raňajky, hrianky a tvaroh, tento rok bude revolucionalizovať naše sladké a slané recepty! Začneme červeným ovocným džemom, ktorý sprevádza tanier so syrom, pokračujeme predjedlami z foie gras a hruškovým želé, skúšame verriny s krevetami a citrónovou želé a končíme hamburgerom so zeleným paradajkovým chutney!

10 neočakávaných receptov na zaseknutie

6. Vystavujem tanier pre deti

Ak vaše deti rozmrzačia zelenú zeleninu a pohŕdajú všetkým, čo nevyzerá ako tanier šunkových škrupín, je čas začať zdobiť taniere! A aby toto dobré rozlíšenie trvalo dlhšie ako 3 dni, musíte sa prihlásiť na odber niekoľkých špecializovaných tabuliek na Pintereste. Stavíme sa, že sa budete baviť sochovaním reďkoviek a zelerových stoniek, že si vaše deti budú užívať a že vás prekonajú!

Všetky naše nápady, ako prinútiť deti, aby jedli zeleninu

7. Testujem nové recepty pomocou variča ryže

Zdvíha váš varič ryže prach v skrinke? Potom je pre vás toto dobré rozlíšenie! Vyveďte to znova a začnite s prípravou malých, rýchlych a chutných jedál s ryžou alebo bez nej, pripravených priamo v sporáku. Takže, jablká, palacinky alebo parný koláč?

Našich 10 neočakávaných receptov s varičom ryže

8. Varím s kvetinami

Je čas zaviesť týchto prvých sedem dobrých uznesení a teraz, keď jar už dorazila ... Je čas začať s pestovaním aromatických bylín, ale aj jedlých kvetov, ktoré rozjasnia balkón aj doštičky. Preto vysádzame makaróny, mak a macešky, aby sme pripravili krásne farebné šaláty!

Aké jedlé kvety rastú na vašom balkóne?

9. Vyrábam svoju domácu zmrzlinu

Toto leto je rozhodnuté, pripravujeme tiež krásne domáce zmrzliny, zdravšie, originálnejšie a chutnejšie ako v supermarkete. Ovocná zmrzlina, vodná zmrzlina, vegánska zmrzlina alebo osviežujúca granita, je tu niečo pre každého, so zmrzlinou alebo bez nej!

5 chutných receptov pre zdravú a chutnú domácu zmrzlinu!

10. Varím surové

A nakoniec, aby sme sa postarali o váš zdravotný kapitál a zároveň šetrili čas v kuchyni, varíme tento rok aspoň toľko surových receptov, ako sú uvarené recepty. S väčším množstvom vitamínov, viac vlákniny, viac výživných látok, surového ovocia a zeleniny vám poskytne všetku energiu, ktorú potrebujete na to, aby ste sa dostali cez rok v najlepšej forme. Šťastný Nový Rok a užite si jedlo!

Našich 10 nápadov na surové recepty