Užitočný

Výukový program: výroba regenerovanej stolice na drevo

Výukový program: výroba regenerovanej stolice na drevo

Máte v garáži ležiacich niekoľko dosiek alebo ste sa práve zbavili starej police, aby ste sa toho zbavili? Prečo nezhromažďovať drevo, aby ste vytvorili malú pomocnú stolicu? Realizovateľný v krátkom čase bude dokončený za okamih a bude užitočný pri mnohých príležitostiach.

Materiál

- Rekultivované drevo (jeden alebo viac kusov, aj odlišné, za predpokladu, že majú rovnakú hrúbku asi 2,5 cm) - Ručná píla alebo elektrická píla - Vŕtačka - 6 skrutiek po 5 cm dlhá - Skrutkovač - jemný brúsny papier - kefa (šírka 3 až 4 cm) - biela akrylová farba na všetky podpery - svorky alebo zveráky - voliteľné: drevná buničina

Rozpočet: menej ako 15 eur Trvanie: 1h30 + čas schnutia farby

Fázy

1. Sledujte rôzne prvky, ktoré sa majú rezať na kus alebo kúsky regenerovaného dreva

2. Pomocou píl vystrihnite jednotlivé prvky, držané vo zveráku alebo pomocou svoriek, podľa čiar.

3. Každý kus obrúste, aby ste získali hladké povrchy a hrany, bez štiepok a aby sa odstránili akékoľvek malé chyby rezania, najmä na kruhu sedadla.

4. Pripravte upevnenie predbežným vyvŕtaním otvorov pre sedadlá a potom ich priskrutkujte na každú nohu.

5. Ak si želáte, je čas vyplniť diery a chyby vo vašom regenerovanom dreve, aby ste dosiahli perfektný výsledok. Akonáhle je drevná buničina suchá, dôkladne nabrúsite jej povrchové úpravy, aby ste na povrchu nevytvárali chyby alebo hrúbky. V opačnom prípade môžete nechať svoje drevo v stave a prevziať zachránenú stranu v surovom stave.

6. Pomocou kefy natierajte stoličku od spodnej strany sedadla a až po jej dokončenie. Na rovnakých kusoch ľahkého dreva, aké sú tu, budú stačiť dve vrstvy. Ak ste použili tmavé drevo, rôzne odtiene alebo viac porézneho materiálu, môže byť potrebná tretia vrstva. Nechajte dobre uschnúť a jemným brúsnym papierom zľahka obrúste drevo medzi jednotlivými vrstvami.

Nakoniec

A teraz je vaša stolica hotová! Môžete ho tiež použiť ako bočný stolík, nočný stolík, koniec pohovky v detskej izbe alebo ako držiak na rastliny. Svojim geometrickým tvarom a bielym kľúčom sa zmestí do obývacej izby aj na balkón.

Páčilo sa vám tento návod? Pošlite nám fotografie svojich úspechov prostredníctvom našej stránky Facebook a nájdite ďalšie nápady na našej Pintereste!