Užitočný

Ako udržiavať citrónový strom?

Ako udržiavať citrónový strom?

1. B.A.BA o údržbe citrónovníka

citrón má všetko, čo má stredomorská hviezda: páči sa mu slnko a netoleruje zimu (je to mierne rustikálny ker, aj keď dokáže vydržať negatívne teploty približne do -5 ° C). To vysvetľuje, prečo sa citrónový strom pestuje iba na otvorenom priestranstve na juhu. Všade sa môže pestovať v kvetináčoch s niekoľkými úpravami, pokiaľ ide o jej údržbu.

V obidvoch prípadoch sa musí vysadiť alebo premiestniť na jar, keď už nehrozí riziko mrazu. Tak, kvitnutie bude jar alebo na jeseň, a môžete zber citrónov takmer celý rok! Nezabudnite tiež rozmaznávať citrón v kvetináči so špecifickou pôdou na citrusové plody a vynikajúcou drenážou (inštalácia ílových guličiek do spodnej časti hrnca, aby sa zabránilo stagnácii vody).
 

2. Zalievanie citrónovníka

Zavlažovanie je dôležitým krokomrozhovor s citrónom, najmä pre kríky pestované v kvetináčoch. Zalievajte citrón v kvetináčoch asi každé dva dni v lete a menej často v zime, pričom čakajte, až pôda vyschne medzi dvoma zavlažovaniami (korene by sa nemali nechať kúpať vo vode). V lete môžete striekať vodu na listy kríka, a to aj do zeme, najmä ak je letné obdobie veľmi suché. Ak chcete dať šance na svoju stranu a pozbierať chutné citróny, nezdvíhajte nohu na zalievanie v júni a júli: mohlo by to spôsobiť, že strom upadne v období pokoja.
 

3. Hnojenie citrónovníka

Na výrobu krásnych citrónov si citrón vyžaduje pravidelné hnojenie, najmä na jar. Ovocné stromy pestované na otvorenom priestranstve ocenia zabezpečenie kompostu približne každé tri mesiace, zatiaľ čo črepníkovým citrónom sa môže pomôcť so špeciálnym citrusovým hnojivom tesne pred kvitnutím. Dobrý spôsob, ako pomôcť progresívnemu rastu kríka a pozvať ho na výrobu voňavého ovocia, pre vaše najväčšie potešenie!
 

4. Veľkosť citrónovníkaRovnako ako u všetkých citrusových plodov,starostlivosť o citrónovník prechádza prerezávaním podľa pravidiel umenia. V tejto súvislosti nezabudnite, že citrónový strom je potrebné prerezať mimo mrazových období a pred kvitnutím. V prípade črepníkových citrónovníkov pomáha pravidelné prerezávanie regulovať rast kríka. Cieľ? Udržujte elegantný kompaktný tvar, ktorý umožňuje cirkuláciu vzduchu.

Na konci zimy:

  • Odstráňte mŕtve drevo,
  • Odrežte pretínacie vetvy,
  • A nech srdce dýcha. Dosť na to, aby sa zabezpečilo dobré ovocie citrónovníka!

5. Chráňte citrón v zime

Pokiaľ nie sú citróny pestované na pobreží Stredozemného mora, nemôžu vydržať teploty pod -5 ° C. Črepníkové kríky si preto počas zimy vyžadujú osobitnú starostlivosť. Ak je to možné, vložte citrón na verandu alebo do chladnej a svetlej miestnosti, ktorej teplota by nemala presiahnuť 8 ° C (ideálne je skleník chránený pred mrazom, ktorého teplota by mala byť medzi -4 ° C a 8 ° C!).

Ak nemáte inú možnosť, ako opustiť svoj citrón na vašej terase alebo svoj balkón, chráňte ho pred vetrom a chladom zimným závojom vrátane okolo hrnca a položte ho na polystyrénovú dosku, aby ste zabránili priamemu kontaktu medzi kvetináčom a zemou.
 

6. Zabráňte napadnutiu citrónovníka škodcami

Starostlivosť o citrónový strom zahŕňa tiež ochranu pred chorobami a škodcami, ktorí by naň mohli útočiť. Nezabudnite preto, že citrónový strom pozná 3 hlavné nepriateľov, keď sa pestuje v kvetináčoch:

  1. Šupinatý hmyz;
  2. vošky;
  3. Bud roztoče.