Komentáre

Ako si vybrať stolnú lampu?

Ako si vybrať stolnú lampu?

Výber stolovej lampy nie je triviálna. Ak chcete pracovať efektívne a uvoľniť váš zrak, v priamom osvetlení si vyberte kancelárske svetlo (LED alebo halogénové svetlo) a prispôsobte sa svojej činnosti. Vyberte si najlepšie možné svetlo a vedieť, kam umiestniť lampu na svoj pracovný stôl.

Zhrnutie

1. Osvetlená práca 2. Kritériá pre výber správnej stolnej lampy 3. Aký druh svetla zvoliť pre kanceláriu? 4. Špeciálny prípad: osvetlenie a práca na obrazovke 5. Umiestnenie stolnej lampy

1 - dobre osvetlená

Dobré osvetlenie v kancelárii je nevyhnutné. O to efektívnejšie a lepšie sa sústredíte, ak sa uľaví váš zrak, najmä v zime, keď sú dni krátke a chýba prirodzené svetlo. Či už je to pre vašu šijaciu prácu, ktorá si vyžaduje dôkladnosť a presnosť, alebo jednoducho pre prácu doma, s obrazovkou počítača, venujte čas tomu, aby ste uviedli svoje kritériá, aby ste sa pri nákupe nemýlili.

2 - Kritériá pre výber stolovej lampy

Stolná lampa by mala byť praktická. Pokiaľ je to možné, je výhodné zvoliť si nastaviteľné svetlo s kĺbovým ramenom, s otočnou hlavou alebo so zatiahnuteľným tieňom, ktoré je možné výškovo prestavovať. Zámerom je byť schopný orientovať svoju pracovnú lampu tak, ako uznáte za vhodnú, a preto ju prispôsobiť všetkým vašim potrebám. Zabezpečte dva typy osvetlenia vo vašej pracovni: - priame osvetlenie orientované na stole a na pracovisku. - Nepriame osvetlenie kdekoľvek v miestnosti na podporu všeobecného osvetlenia, a tým aj krásnej harmónie svetla.

3 - Aký druh svetla zvoliť pre kanceláriu?

Ak chcete pracovať efektívne a pohodlne, uprednostňujte „teplé“ osvetlenie a nie príliš „biele“. Pracovné lekárstvo tiež odporúča osvetlenie medzi 2 700 a 3 000 Kelvinmi, čo sa blíži prirodzenému svetlu. Potom si vyberiete svoju preferenciu medzi LED žiarovkou a halogénovou žiarovkou: - LED žiarovka: u žiaroviek, ktoré vydržia viac ako 50 000 hodín, je to najekologickejšie zo všetkých. Okrem toho sa nezahrieva! - Halogénová žiarovka: to je tá, ktorá najlepšie vykresľuje farby. Je ideálny pre tvorivú prácu. Jeho žiarovka v priemere trvá 3 000 hodín, ale veľa sa zahrieva. trik : existujú modely stmievateľných stolových lamp, ktoré vám umožňujú prispôsobiť jas všetkým vašim činnostiam.

4 - Špeciálny prípad: osvetlenie a práca na obrazovke

Mnohí z nás pracujú takmer výlučne pred obrazovkou počítača. Ak je to váš prípad, vyberte si stolnú lampu s asymetrickým osvetlením, ktorá výrazne obmedzí odrazy na obrazovke. Pre tých, ktorí sú medzi nami najviac spojení, teraz existujú ultra praktické žiarovky, ktoré umožňujú bezdrôtové nabíjanie našich mobilných telefónov ich jednoduchým umiestnením na základňu žiarovky. Pokrok v technológii, využívajme výhody! Je dobré vedieť : Európske normy odporúčajú osvetlenie až 500 luxov, ak pracujete s počítačom.

5- Umiestnenie stolovej lampy

Stolová lampa je ideálnym svietidlom pre kanceláriu. Ale niekedy dôjde priestor a kancelária sa rýchlo ocitne preťažená. Ak vám na pracovnej doske chýba dostatok miesta, zapnite si svetlá na zavesenie, ktoré visia na stole alebo na policiach vyššie. Vo všetkých prípadoch si uvedomte, že svetelný zdroj musí byť umiestnený najmenej 40 cm nad pracovnou doskou, aby bolo osvetlenie optimálne. Je dobré vedieť : ak máte pravú ruku, pri písaní alebo manipulácii umiestnite lampu naľavo, aby ste obmedzili sivé oblasti. A naopak, ak ste ľavák.