Ostatné

Výukový program: výroba otomanu s recyklovanou pneumatikou

Výukový program: výroba otomanu s recyklovanou pneumatikou

Prichádza leto a radi by sme ochutnali lúče slnka, alebo naopak, pripravili roh v chlade, pod ochranným tieňom stromov. A zariadiť vonkajšiu obývaciu izbu našich snov za nižšie náklady, nič lepšie ako trochu recyklácie! Tu je kúzelný recept, pomocou ktorého môžete okamžite transformovať svoje staré obrusy a pneumatiky na originálny a pohodlný nápoj.

Materiál

- pneumatika - jedna alebo viac rozprašovačov - 80 cm štvorec strany olejovej utierky - pena alebo starý zvitok chrániča stola - doska - čalúnené skrutky a klince - lakovacia páska - píla prípravok

Rozpočet: 25 EUR Trvanie: 3 hodiny

Fázy

1. Ak chcete, aby farba správne priliehala, vyčistite pneumatiku mydlovou vodou. Kefa dobre a nechajte ju vyschnúť. Ak nemáte pneumatiku na recykláciu, môžete ju vyzbierať v recyklačných strediskách v krajine.

2. Po zaschnutí pneumatiky prikryte farbou. Pred prevrátením pneumatiky nezabudnite dobre chrániť podlahu a nechať náter zaschnúť.

3. Lepiace pásky pásky definujte svoje návrhy. Rozhodol som sa pre triezvy bielu čiaru, ktorá zvýrazňuje vzory tvorené rebrami pneumatík.

4. Ak chcete vytvoriť sedadlo, na svoju dosku nakreslite dva kruhy rovnakého priemeru ako vaša pneumatika. Vystrihnite ich skladačkou.

5. Vystrihnite kruh z peny, rovnaký priemer ako vaša doska. Ak ste ako ja, recyklujete chránič stola, ktorý už dobre prežil, položte niekoľko kruhov na pohodlnejšie sedadlo.

6. Sedadlo utvorte umiestnením peny (alebo kruhov na ochranu stolov) na jednu z dosiek. Potom prikryte štvorcom voskovaného plátna, recyklujte napríklad starý obrus! Potom celú vec prevráťte.

7. Sedadlo a čalúnenie držte pribitím látky na spodnú stranu dosky. Takto sa udržuje pena a sedadlo je pripravené!

8. Nasaďte sedadlo, ktoré ste práve vytvorili, na pneumatiku. Ak chcete neviditeľný povrch, zaskrutkujte zvnútra pneumatiky a uistite sa, že skrutka neprepichuje drevo!

9. Zaskrutkujte druhú dosku na spodnú stranu pneumatiky, aby sa zaistila lepšia stabilita bezpečnostného vaku.

10. Otočte celú vec a máte hotovo!

Nakoniec

Vytvorte ďalší beanbag bez peny na vytvorenie stola. A to stačí na pohodlne zriadenie čitateľského kútika alebo malej čajovne, iba s recyklovanými materiálmi! Aby sme prispôsobili tieto beanbagy recyklovaným pneumatikám vo vnútri, pridávame trochu elegancie vytvorením nôh. Skrutkovacie kolieska alebo kúsky dreva na základni a vaše výhody budú vyzerať inak! Nechajte svoju kreativitu bežať voľne: meníte farbu pneumatiky a sedadla a neváhajte sa hrať s účinkami drážok na pneumatiky. Našiel som malú pneumatiku traktora, ktorá dáva úplne iný výsledok! Páčilo sa vám tento návod? Pošlite nám fotografie vašich beanbagov cez našu stránku na Facebooku a nájdite ďalšie nápady na našej Pintereste!