Komentáre

Ako vizuálne zväčšiť malú kúpeľňu?

Ako vizuálne zväčšiť malú kúpeľňu?

Mať malú kúpeľňu nie je samoúčelné. Čistá dekorácia môže skutočne profitovať aj z tých najmenších priestorov. Nie je možné tlačiť na steny, takže v malých kúpeľniach používame a zneužívame triky na vizuálne zväčšenie miestnosti. Čo sú tieto tipy? Tu sú niektoré z nich!

  1. Vyberte si dlaždice XXL
  2. Vsádzajte na zavesenie nábytku pre zaručený efekt vzduchu!
  3. Vyberte malé umývadlo na optimalizáciu priestoru
  4. Šetrite kúpeľňu, aby ste ušetrili miesto© Dekorácia facil

1. Vyberte dlaždice XXL

Zabudnite na tradičné dlaždice alebo cementové dlaždice: odvážte sa dlaždice XXL! Veľké dlaždice prinesú do vašej izby vizuálnu kontinuitu a viac svetla, čím sa priestor zväčší vizuálne. Najlepšie je zvoliť ich zjednotené. Ak chcete dosiahnuť ešte výraznejší vizuálny efekt, zakryte svoje steny a podlahu rovnakým obkladom. Na druhú stranu, ak si vyberiete rôzne farby, uistite sa, že sa zhodujú dobre. Má vaša kúpeľňa sprchovací kút? Dojem z objemu bude potom ešte väčší, ak je podlaha sprchy jedna s podlahou zvyšku vašej kúpeľne. Vybavte ju aj priehľadnou sklenenou stenou, aby ste zväčšili vizuálny priestor v miestnosti. Cítiš sa kreatívny? Vyberte si kontrastnú farbu pre vaše silikónové tesnenia: modrá, červená, zelená, fialová, trblietka ... Všetky fantázie sú povolené! Dávajte pozor, aby to však neprinieslo príliš veľa vašej dekorácie. Ak chcete minimalizovať investície a prácu, vedzte, že dnes existujú lepiace obklady, ktoré sa lepia na obklady v kúpeľni. Sú dokonale vodotesné a dajú sa nainštalovať veľmi jednoducho. Svoju podlahu a obklady môžete natrieť špeciálnou farbou alebo vápennou omietkou. A ak začnete maľovať, vedzte tiež, že strop v rovnakej farbe ako vaše steny alebo o niečo ľahší spôsobí dojem, že je vyšší, a tým zvýši objem vašej izby.

© Solebich

2. Stavte na zavesenie nábytku pre zaručený efekt objemu!

Nástenné jednotky sú jednoduchou a účinnou možnosťou vizuálneho zväčšenia miestnosti a optimalizácie priestoru v malej kúpeľni. Ak bude podlahová plocha uvoľnená, bude ľahšie vnímať objemy vašej izby. Vaša kúpeľňa bude vyzerať rafinovanejšie a oveľa menej naložená. Aj keď je ľahké nahradiť umývadlo na skrinke alebo na nohách zaveseným umývadlom, napríklad na pracovnej doske, bude zložitejšie nahradiť bežné toalety zavesenými toaletami. Preto bude pravdepodobne potrebný zásah kvalifikovaného odborníka. Zatiaľ si nie ste istí, alebo chcete využiť znalecký posudok? Neváhajte a oslovte návrhára interiérov. Na rozdiel od toho, čo by sa mohlo zdať, ich služby nie sú vyhradené pre luxusné domy a dizajnérske byty. Interiérový dizajnér vám poradí, ako najlepšie usporiadať vašu kúpeľňu, poskytne vám nápady na výzdobu, ktoré zodpovedajú vášmu štýlu, a dokonca vám ušetrí peniaze za prácu. Ak chcete nájsť architekta vo vašom okolí, môžete sa obrátiť na Francúzsku radu architektov interiérov (CFAI). Na steny môžete zavesiť aj malé predmety zvyčajne umiestnené na podlahe, ako napríklad kôš na odpadky alebo toaletná kefa. Okrem rozšírenia priestoru výrazne uľahčí vašu úlohu, keď príde čas na čistenie podlahy vašej kúpeľne. Nakoniec nezabudnite zvoliť vhodné osvetlenie, najlepšie biele, ktoré do vašej izby prinesie všetok jas, ktorý potrebuje. Zrkadlá sú tiež ekonomickým a efektívnym spôsobom vizuálneho zväčšenia malej kúpeľne.

© Carpendaughter

3. Vyberte malé umývadlo na optimalizáciu priestoru

Drez je jedným z prvkov, ktoré zaberajú najviac miesta v kúpeľni, takže je to prvá položka, ktorú sa budeme snažiť optimalizovať. Našťastie nie je nedostatok zdrojov inšpirácie! Veľmi malé kúpeľne majú celý rad, ktorý je im úplne určený, pričom modely majú dĺžku až 50 cm a hĺbku 30 cm. Máte malú kúpeľňu, ktorá dokáže pojať umývadlo v normálnej veľkosti? Potom si vyberiete: štvorcový, obdĺžnikový, okrúhly, oválny, prírodný kameň, keramika, mramor, sklo ... Nezabudnite si vybrať povodie, ktorého rozmery sú v súlade s rozmermi vašej kúpeľne a kusu nábytku, na ktorom bude odpočívať. Bez ohľadu na model, ak vám chýba úložný priestor, vždy uprednostňujte umývadlo na nábytku pred umývadlom na doske a ešte lepšie umývadlo na zavesenom nábytku! V tej istej myšlienke by ste podľa možnosti mali zvoliť zrkadlo s integrovaným úložným priestorom, aby sa priestor čo najviac optimalizoval. A nakoniec, nikdy nezabudnite, že kúpeľňa bez ohľadu na jej veľkosť je predovšetkým miestnosť venovaná vášmu blahobytu. Nezabudnite preto na jeho výzdobu a starostlivosť, ktorú budete venovať výberu nábytku a palety farieb.

© Hao Design

4. Šetrite kúpeľňu, aby ste ušetrili miesto

Nakoniec je najjednoduchším spôsobom, ako ušetriť miesto v malej kúpeľni, vyriešiť ho tak, aby ste si zachovali iba to podstatné. Najlepšia rada, ktorú vám môžem dať, je úplne vyprázdniť police, skrinky a iné úložné priestory a mať pred sebou všetky veci, ktoré zapchávajú vašu kúpeľňu. Budete mať možnosť dozvedieť sa viac o svojich skutočných potrebách a prevádzkovať oveľa efektívnejšie triedenie. Iba jedno pravidlo, ktoré treba rešpektovať: ponechajte iba to, čo je pre vás skutočne užitočné a čo vás úsmevom. Venujete pozornosť tejto malej snehovej guľôčke z Kolosea iba vtedy, keď prachom políte prach? Vo vašej obci alebo vo vašom okrese je určite kúpele alebo združenie, ktoré vám radi poskytnú druhý život. Nezabudnite na toaletnú tašku a lekáreň. Okamžite vyhoďte všetky kozmetické a hygienické výrobky, ktorých platnosť už uplynula. Malý symbol v tvare pohára so slovami „6 M“, „12 M“ alebo „24 M“ vám zobrazuje maximálny počet mesiacov, počas ktorých môžete produkt používať, keď bude otvorený. Po uplynutí tejto doby jeho zložky stratia svoju účinnosť a môžu dokonca spôsobiť kožné reakcie. Toto opakujte pravidelne, najmenej raz ročne. Možno budete môcť vyprázdniť celý kus nábytku a uvoľniť ďalšiu podlahovú plochu. Dávajte však pozor, aby ste neboli príliš ambiciózni: nezabudnite, že upratovaná kúpeľňa je vizuálne väčšia kúpeľňa. Dokonca aj v malých priestoroch je lepšie mať o niečo väčšie skladovacie priestory, aby sa okolo nič nezastavilo. Ďalší tip, ako uvoľniť miesto v skriniach: vymeňte ozdobné predmety za krásne uteráky, starostlivo poskladané alebo zvinuté a pár vonných sviečok. Zen hammam atmosféra zaručená! A ak máte to šťastie, že máte kúpeľňu s prirodzeným svetlom, nainštalujte tam aj nejaké zelené rastliny. Vo vlhkých prostrediach sa darí kapradinám, yukasom, begóniom, orchideám a niektorým kaktusom, a preto sú ideálne rastliny do kúpeľne. Teraz, keď ste pripravení ísť, neváhajte urobiť fotografiu pred / po vašej kúpeľni a zdieľať ju s nami!