Komentáre

4 plány rozloženia obdĺžnikovej kúpeľne

4 plány rozloženia obdĺžnikovej kúpeľne

Kúpeľňa, ktorá je miestom relaxácie par excellence, spája estetiku a funkčnosť. Niektoré sú malé, iné veľmi dlhé, iné stále trochu bizarné ... A niekedy to všetko súčasne. Potom sa stanú zložitými na vybavenie a vybavenie. Ako správne zariadiť obdĺžnikovú kúpeľňu, aby ste mohli ukladať a pohodlne využívať to podstatné, konkrétne sprchu, umývadlo / umývadlo a toaletu? Naše rady týkajúce sa dekorácie a usporiadania, aby ste sa vo svojej kúpeľni cítili dobre.
  1. Náležitosti v malej kúpeľni: toaleta zavesená a kombinovaná vaňa / sprcha
  2. Malá kúpeľňa otvorená do spálne
  3. Ako zariadiť atypicky tvarovanú kúpeľňu?
  4. Vytvorte dlhý rodičovský balík
  5. Niekoľko tipov a nápadov na dekoráciu obdĺžnikovej kúpeľne

1. Náležitosti v malej kúpeľni: závesné WC a kombinovaná vaňa / sprchaV tejto malej obdĺžnikovej kúpeľni s rozmermi 2,50 mx 1,70 m, ideálne v štúdiu alebo malom byte, sa zameriavame na to podstatné. Toto spája základy „úspory miesta“. Toaleta je zavesená na nosnom ráme zakrývajúcom splachovanie (estetickejšie). Predné dvere sa otvárajú smerom von z miestnosti, čím umožňujú väčšiu voľnosť pohybu v hlasitosti. V skutočnosti nie je nič horšie ako blokovanie otváraním dverí, skrinky alebo zásuvky. Kombinovaná vaňa / sprcha umožňuje cestujúcim vziať si skutočnú kúpeľ alebo sprchu pohodlný priestor. Dobrým kompromisom pre tých, ktorí radi vyhrievajú vodu, keď majú čas. Nakoniec sa na malú skladovaciu jednotku umiestni kruhové umývadlo s mäkším a moderným dizajnom ako umývadlo na podstavec (ktoré by zbytočne zaberalo priestor určený na skladovanie). Na vyčistenie podlahového priestoru si vyberiete umývadlo pripevnené k stene. Aké farby si vybrať? Ak chcete zväčšiť priestor, hráme s bielou a svetlou farbou. Nad umývadlo je možné umiestniť aj zrkadlo, ktoré vytvorí dojem hĺbky, a predovšetkým neváhajte priniesť svetlo a zvýšiť osvetlenie. Stručne povedané, v malých izbách sú triky, ktoré sa necítia stiesnené ...

2. Malá kúpeľňa otvorená do spálneOtvorené priestory sú na vzostupe! Aj pri takomto malom objeme je možné do spálne zariadiť pohodlnú kúpeľňu s rozlohou menšou ako 5 metrov štvorcových. Nie je to presne rodičovská súprava, ale blížime sa. V tejto pravouhlej sprchovacej miestnosti s rozmermi 2,60 mx 1,80 m sa nachádza veľká sprcha s extra plochou sprchovou vaničkou. Dizajn a veľmi pohodlné uľahčuje prístup k sprche pre všetkých vrátane ľudí so zníženou pohyblivosťou, seniorov a detí. Plochá sprchová vanička je lacnejšia ako sprchovací kút a vyzerá veľmi podobne ako v modernej kúpeľni. Inštalácia je veľmi jednoduchá, a to umiestnením alebo vložením do zeme. A musí mať! Pred oknom je inštalovaná veľká oválna nádrž, ktorá je sústredená na plytký kus nábytku. To umožňuje skladovanie uterákov, hygienických a kozmetických výrobkov bez toho, aby zaberalo príliš veľa miesta, a tak je uvoľnený dostatočný priestor pre pohodlné používanie a umožňuje inštaláciu zavesenej toalety. A tu je druhý príklad malej kúpeľne, ktorá obsahuje náležitosti!

3. Ako zariadiť atypicky tvarovanú kúpeľňu?Orientácia stien tejto kúpeľne (priemernej dĺžky a šírky 3,45 mx 1,65 m) svedčí o starej stavbe. Tento príklad ilustruje problém, ktorý sa všeobecne vyskytuje pri renovácii bytovej kúpeľne vo veľkých mestách. Ako čo najlepšie využiť priestor bez straty povrchu, keď steny nie sú kolmé? V tomto príklade vidíme, že je lepšie vyhnúť sa investovaniu dvoch častí steny, ktoré sú oproti sebe: inak riskujete, že jedna z nich je neobjektívna ... Riešenie prinieslo túto kúpeľňu je sprchovací kút, ktorého tvar je oveľa prispôsobivejší ako klasický sprchovací kút. V skutočnosti si vyberieme požadovaný tvar! Vyvýšili sa dva priečky vysoké 1,80 m, kolmé na zadnú stenu: jeden zo skla pôsobiaci ako sprchová zástena a druhý zo sadrokartónu, ktorý poskytuje potrebné súkromie pre roh WC (misa) zavesené na nosnom ráme vyrobenom na mieru). Tieto dve priečky umožňujú vytvoriť obdĺžnikovú oblasť, v ktorej budú umiestnené dve umývadlá, ktoré sú nevyhnutné pre túto rodinnú kúpeľňu, ako aj malá skladovacia jednotka umiestnená medzi týmito dvoma priehradkami. Všimnite si, že v tejto kúpeľni, ako aj v ostatných príkladoch tohto článku, inštalujeme radiátor uterákov, ktorý je nevyhnutný na sušenie bielizne a na zabalenie do horúcej utierky po tom, ako vyšiel zo sprchy alebo vane! Samozrejme existujú aj ďalšie riešenia vykurovania, ako sú napríklad zotrvačné radiátory (suché alebo tekuté), podlahové vykurovanie, sálavý panel ...

4. Vytvorte dlhý rodičovský balíkTáto pravouhlá kúpeľňa s rozmermi 3,90 mx 1,95 m je vysnívaným riešením pre fanúšikov Master Suite, ktorí chcú využiť všetky priestory vo veľkej spálni. Náš interiérový dizajnér si predstavoval originálnu kúpeľňu, ktorá dáva miestnosti posvätný charakter! Kúpeľňa je ukrytá za plošinou, aby skryla rúry a vizuálne vymedzila oblasť sprchy v spálni. Je vybavená veľkým sprchovacím kútom širokým 1 m a extra plochou sprchovou vaničkou. Sprchovací kút je obklopený dvoma priečkami, z ktorých každá má štvorcovú nádrž a úložný nábytok. Na dlhú stenu bol pred sprchou umiestnený stojan na uteráky a na obidve strany boli nainštalované dve veľké zrkadlá, čím sa otvorila perspektíva a priestor tohto súčasného objemu. Každá strana v tejto kúpeľni sa dokonale hodí pre pár!

5. Niektoré tipy a nápady na dekoráciu obdĺžnikovej kúpeľne

Chcete viac? Ak, ako v príkladoch, ktoré sme práve videli, vaša kúpeľňa je malá, nezúfajte: môžete sa pustiť do dekorácie, pri výbere obkladov stien, farieb farieb alebo kúpeľňovej bielizne, dizajn nábytok ... Nie, malé priestory neznamenajú bez odvážnosti! Ak je vaša kúpeľňa o niečo väčšia, môžete zvážiť niektoré fantázie v vybavení a nábytku. Takže ak ste milovníkom kúpeľne, prečo neinštalovať voľne stojaciu vaňu? Umiestnená uprostred kúpeľne, tam sedí ako kráľovná originálnej výzdoby. Nič nechce priniesť do miestnosti peklo a štýl! Ak máte miestnosť, veľké zrkadlo vytvorí krásny efekt hĺbky, zatiaľ čo vo veľmi praktickom stave pre váš pokus o oblečenie. Ak máte priestor, neváhajte pridať úložnú jednotku: kúpeľňový stĺp, skrinku, poličku, komodu ... Máte na výber! Umožnia vám ukladať lieky, obväzy, predprípravky, extra uteráky ... Všetky tieto veci si nemyslíme ako prvé, ale musíme ich niekde skladovať. Ste pripravení na usporiadanie alebo renováciu pravouhlej kúpeľne? Dúfame, že vás inšpirovali rady interiérových dizajnérov!