Komentáre

Ako vytvoriť harmonickejší biotop?

Ako vytvoriť harmonickejší biotop?

Aby bol dom harmonickejší a aby sa jeho obyvatelia cítili dobre, je vhodné premýšľať o usporiadaní a usporiadaní miestností, ktoré ho tvoria.

Príjemný a funkčný vchod© Lapeyre Keďže ide o miestnosť, cez ktorú vchádzate do domu, vstupný otvor hrá veľkú rolu v usporiadaní domu: musí byť teplé, aby vás prinútilo vstúpiť, pričom musí byť funkčné pre jeho užívatelia. Dobre premyslený vstup je preto praktická miestnosť, v ktorej budete môcť ukladať (vďaka šatník alebo háčik na kabát) kabáty, tašky a topánky, len aby ste si urobili prestávku s vonkajším prostredím a nechali ju za sebou ... Rozloženie tejto miestnosti, ktoré poskytuje pohľad na celkovú atmosféru domu, by sa však nemalo prehliadať: trochu lavica, dobre udržiavaná rastlina, príjemné svetlo rozžiari túto miestnosť a vytvorí útulnú atmosféru, vďaka ktorej sa budete cítiť dobre z predných dverí.

Príjemný salónik vedúci k výmenám© Lapeyre Aby ste umožnili jednotlivcom pohybovať sa, vymieňať si a relaxovať v obývacej izbe, je vhodné: - Vyhnite sa preťaženiu miestnosti tým, že by ste privezli príliš veľa nábytku a drobností. -Vyberte si nábytok so zaoblenými tvarmi, a usporiadajte kreslá a pohovky okolo konferenčného stolíka na podporu komunikácie, ale bez otočenia chrbta k dverám. - Vyberte si pestro zafarbený nábytok na oživenie miestnosti. - Varujte svetelné zdroje, a ak je to možné, vytvorte otvor (s vrchlíkom alebo strešným oknom) v inej miestnosti, aby ste sa vyhli pocitu uviaznutia.

Zen a rafinovaná miestnosť© Lapeyre Ak sa chcete v miestnosti dobre cítiť a spať spravodlivý spánok, musí byť predovšetkým čistý a prehľadný: niet pochýb o tom, že by sa tam bazár mohol usadiť alebo ho preťažiť nábytkom, ktorý by túto miestnosť dusil. Nábytok by preto mal mať mäkké tvary, farby a textúry a skladovanie (a obliekanie alebo skrine na časti steny, ale napríklad aj na hračky pre deti) sú vítané, takže pri vstupe do miestnosti prevláda pokoj.

Intímna a pokojná kúpeľňa© Lapeyre Aby sa rýmovala pohoda, musí byť kúpeľňa rozdelená, aby svojim užívateľom ponúkla minimálne súkromie. Ako taký, skryté úložisko Lapeyre sú ideálne pre zaistenie pokojnej a usporiadanej atmosféry bez straty praktickosti. Ak je výber medzi sprchou a vaňou predovšetkým otázkou priestoru (alebo vkusu!), Je lepšie umiestniť toaletu do inej miestnosti ako kúpeľňa a ktorá sa otvára na chodbu.

Praktická a dynamická kuchyňa© Lapeyre Dnes je kuchyňa jednou z hlavných miestností domu, v ktorej čoskoro trávime toľko času ako v obývacej izbe (najmä ak ide o kuchyňu otvorenú do obývacej izby). Aby bolo užívateľsky prívetivé, ako je praktické bývať, musíte si preto dať pozor: 1. Nainštalovať pracovný plán aby osoba, ktorá ho používa, mohla vidieť miestnosť na prvý pohľad, najmä v prípade otvorenej kuchyne. 2. Medzi umývadlom, chladničkou a miestom varenia by mala byť čo najmenšia vzdialenosť. 3. Mať aromatické rastliny v kuchyni: prinesie nádych farby a zelene, ako aj veľmi príjemnú vôňu. 4. Ak chcete do miestnosti priniesť teplé farby, napríklad prostredníctvom pracovného plánu, skríň alebo úložiska.

Parametre na zapamätanie

Aby ste sa cítili ako doma a urobili váš domov harmonickejším, existujú niektoré parametre, ktoré by sa nemali prehliadať s ohľadom na rozmiestnenie vášho domu: - Nezabudnite umiestniť okná a dvere tak, aby ste vždy mohli vyzerať. keď ste v miestnosti. - Vo svojom dome nastavte „nárazníkové zóny“, aby ste zachovali súkromie všetkých: jasne vymedzte priestor medzi dennými a nočnými zónami a medzi spálňu vložte miestnosť (WC, kúpeľňa, šatňa). rodičia a deti. - Zabráňte tomu, aby vaša spálňa alebo akákoľvek miestnosť v spálni prešla maximálnym pohodlím a vyrovnanosťou.