Informácie

Dobré nápady pre útulnú kúpeľňu v zime

Dobré nápady pre útulnú kúpeľňu v zime

V zime chcete, aby vaša kúpeľňa bola viac než kedykoľvek predtým v teple a príjemnej. Ak sme v lete spokojní s hammamovou plachtou a zelenými rastlinami pre plážovú atmosféru, v chladnom období radšej chcem mať útulný kokón. Miesto, ktoré vás núti vstávať ráno a hneď začať deň voľna, a miestnosť, kde si môžete večer oddýchnuť a uvoľniť napätie. Takto urobíte z vašej kúpeľne vaše obľúbené miesto v zime!

Urobte cestu pre teplo!

V zime nie je nič horšie, ako ráno vstúpiť na ľadovú dlaždicu, sundať si pyžamo a zároveň sa triasť, aby sa dostala do sprchy a aby bola zima, keď sa dostane z vody. Ak je v dome jedna miestnosť, ktorá potrebuje niekoľko stupňov, je to kúpeľňa! Začnite kontrolou svojej izolácie: ak prievan prechádza cez okno, zalepte dni nanesením lepiacej gumy alebo penového tesnenia. Ak je vaše vykurovanie nedostatočné, prečo nepridať záložný elektrický ohrievač, sálavé vykurovanie alebo ešte lepšie ohrievač ventilátora? Lacné, takéto zariadenie prinesie mäkký pocit horúceho vzduchu v kúpeľni. A ak plánujete väčšie rekonštrukcie, zvážte podlahové kúrenie, ktoré vás oslobodí od nočnej mory studených dlaždíc!

V kúpeľni sa počíta každý stupeň!

Elegantné doplnky pre teplú kúpeľňu

Okrem teploty vzduchu je pocit pohodlia spojený aj s útulnými a príjemnými aspektmi kúpeľne. Silné koberce, páperovité froté uteráky, omotaný župan a bavlnená sprchová opona, ktorá sa na vás nelepí, sa tiež budete cítiť dobre. Pokiaľ ide o vyhrievaný stojan na uteráky, je to nevyhnutnosť pre veľmi teplý osuška po sprchovaní! Neváhajte a vyberte si teplé a tmavé farby pre vašu kúpeľňu a dekoráciu miestnosti. Môžete tak odlíšiť letnú bielizeň, svetlo v pastelových alebo koláčových farbách, od zimnej bielizne, ktorá je ťažšia (600 g / m2 pre väčšiu hebkosť a optimálnu absorpciu), a to odvážnym tlmením odtieňov ako krtek, vínová alebo jedľa zelená. Vytvorenie príjemnej atmosféry v kúpeľni v zime sa tiež oslobodzuje od týchto malých každodenných nepríjemností, ako je napríklad vodný kameň, ktorý upcháva sprchovú hlavu alebo kondenzáciu, ktorá vám zabraňuje česať vlasy alebo nanášať make-up. kúpeľa. Kefu pomelujte octom alebo citrónom alebo ju podľa potreby vymeňte, pokiaľ možno sa rozhodnete pre extra veľký model s vodopádovým efektom, ktorý je dokonalý na večerné relaxovanie. Investujte do vyhrievacieho filmu proti zahmlievaniu zrkadla: je umiestnený na zadnej strane, je neviditeľný a ušetrí vám drahocenný čas každé ráno!

Kvalitná kúpeľná bielizeň je nevyhnutná

Malý dotyk zahreje atmosféru

Nakoniec, aby ste v zime spríjemnili príjemnú atmosféru vašej kúpeľne, postarajte sa o to, aby ste sa cítili dobre. Užijete si to každý deň, rovnako ako všetci ostatní členovia rodiny, ktorí sa o to rovnako radi budú starať v útulnom prostredí. Na nastavenie svetla zvoľte osvetlenie stmievačom. Budete si môcť vybrať medzi utlmenou atmosférou pre relaxačný kúpeľ alebo vysokovýkonné osvetlenie, ktoré doplní bez rozmazania! Ak máte radi hudbu, prečo nepovažovať zvukový systém vhodný do kúpeľne na vychutnanie si obľúbených albumov a zoznamov skladieb v sprche? Môžete sa rozhodnúť pre stanicu pre smartfón alebo digitálny hudobný prehrávač, pre reproduktory pripojené k počítaču umiestnenému v inej miestnosti cez WiFi alebo Bluetooth, alebo dokonca pre reproduktory priamo zabudované do stien (za predpokladu, že vykonáte nejaké práce a pripojenia) ). Nakoniec urobte miestnosť ešte útulnejšou pomocou niekoľkých voňavých sviečok a príjemného interiéru: veľké koše na umiestnenie kozmetiky, pekné retro zrkadlá pre budoárový štýl, soli alebo gule do kúpeľa, ktoré dodávajú jemne voňavú penu ... Všetko pre ľahko vytvorte jedinečný okamih relaxácie doma a každý deň až do príchodu leta!

Vytvorte útočisko pokoja na oddych