Tipy

Dajte do interiéru obývacej izby žltú farbu!

Dajte do interiéru obývacej izby žltú farbu!

Aké žlté použiť v obývacej izbe?Ak je žltý už dlho sa vyhýbajú výzdobe interiérov, bude to niekoľko rokov, kým sa s veľkým fanfárom vráti na prednú časť javiska a nájdeme ho vo všetkých izbách domu, od vstupu do spálňa cez ... obývacia izba!

Je pravda, že žltá je farba, ktorá sa javí ako ideálna pre obývaciu izbu: slnečná a jasná, nemá nič rovnaké pri otepľovaní atmosféry a prináša teplo, čo je v priateľskej miestnosti ako obývacia izba!

Ale buďte opatrní odtieň žltej že si vyberiete pre svoju obývačku; skutočne je veľmi dôležité zvoliť si žltú farbu vhodnú pre miestnosť, ktorú bude obliekať! Aby ste sa vyhli únave očí a nenudili sa rýchlo, je vhodné staviť na dosť jemné odtiene žltej, najmä ak chcete zakryť steny, ako je napríklad topaz žltá, mimosa žltá, žltá čerstvé maslo, žltá Nanjing, marcová žltá alebo sírová žltá.
 

Ako používať žltú pri dekorácii obývacej izby?Je to fakt: taká jasná ako žltá farba je ideálna na dodanie energie do miestnosti a navodenie radosti a dobrého humoru. Ak však chcete mať vo svojej obývacej izbe žltý dekor, musíte ešte urobiť niekoľko bezpečnostných opatrení:

  • Nepoužívajte žlté ako celkový vzhľad na stenách obývacej izby (pokiaľ to nie je veľmi svetlý odtieň). Dobrý nápad ? Maľujte časť steny žltou farboualebo pokrývajú iba jeden stena obývacej izby v žltej farbe, a nechajte ostatné biele. Ak je žltá farba veľmi svetlá, vynikne a vytvorí vynikajúci kontrast!
  • Ak máte radi veľmi osviežujúce žlté farby (citrónová žltá, kôstková žltá, zlatá žltá, chrómová žltá atď.), Môžete svoju obývaciu izbu prerušiť odtieňom podľa vášho výberu, s malými dotykmi; napríklad s pohovkou, kreslom alebo žlté dekorové doplnky

Je dobré vedieť : žltá je farba, ktorá vizuálne zväčšuje priestor a vytvára dojem vznešenosti. Ak je vaša obývacia izba dostatočne úzka a chcete vytvoriť dojem priestoru, neváhajte a padajte na žltá na stenách !
 

Aké farby by ste mali spojiť so žltou farbou?Aj keď je to silná farba plná charakteru, žltá farba sa v konečnom dôsledku dá celkom ľahko kombinovať a je v súlade s mnohými farbami a dá sa prispôsobiť takmer každému štýlu:

  • Ak chcete vo svojej obývačke vytvoriť modernú a súčasnú atmosféru, môžete ľahko kombinovať žltú so skôr neutrálnymi farbami, ako je biela, šedá alebo čierna. Vykreslenie bude aktuálne a veľmi elegantné!
  • Pre viac klasický štýl, neváhajte si vziať žlté s červenou a zelenou, pre malý dom strane Provence, ktorá vonia dobre na dovolenku!
  • Pre maximálny počet pepov sa môžete opovažovať za oranžové a žlté duo, ale skôr v malých dávkach ako na stenách.
  • Ak chcete vo svojej obývačke vytvoriť exotickú a exotickú atmosféru, zvážte kombináciu žltej s tyrkysovou modrou alebo zelenú grafu.
  • Žlto-čierno-červené trio vytvára mestskú a súčasnú atmosféru.