Tipy

Ako pestovať a pestovať Ceropegia woodii

Ako pestovať a pestovať Ceropegia woodii

Charakteristiky ceropegia woodii

  • typ: Kvitnúca rastlina
  • výška: do 2 m
  • Farba kvetov: nachový
  • zeleň: vytrvalý
  • údržba: jednoduchý
  • Požadovaná expozícia: slnečno
  • Všeobecný názov: reťazec sŕdc


Pôvod a charakteristika ceropegia woodii

Pôvodné polosuché oblasti Južnej Afriky, ceropegia woodii je častejšie známy ako „reťaz srdiečok“, Rod "Cerogepia" zahŕňa takmer 200 druhov, ktoré sa vyskytujú hlavne na južnej pologuli.

Jeho rýchly rast emituje dlhé tenké, vláknité a načervenalé stonky. Jeho malé listy v tvare srdca, z ktorých má názov, sú prítomné po celý rok. Táto izbová rastlina kvitne v lete. Potom vidíme vzhľad veľmi malých ružových / fialových kvetov, ktoré sú asi 2 cm.

Ceropegia woodii je toxická pre zvieratá.

Výsadba ceropegia woodii

Srdcový reťazec prekvitá na slnečných miestach. Čím intenzívnejšie svetlo, tým viditeľnejšie je fialové sfarbenie stoniek. Ceropegia woodii tiež potrebuje teplo. Pred návratom v zime na miesto s teplotou medzi 5 a 10 ° C ju preto umiestnite za okno alebo na balkón. Toto zimné obdobie, známe ako dormancia, je potrebné na zabezpečenie dobrého letného kvetu.

Ceropegia woodii sa pestuje počas letnej sezóny od apríla do septembra.

Hrniec, v ktorom zasadíme ceropegia woodii by mali byť umiestnené vysoko, aby stonky počas rastu správne klesali. Vytvorte ľahkú zmes s 50% piesku a 50% kompostu z listov. Nezabudnite nainštalovať podložku z ílových guličiek na spodok hrnca, aby ste zabránili stojatej vode.

Dospelá rastlina si vyžaduje hrniec s priemerom 8 až 10 cm, ideálne vyrobený z terakoty.

Údržba ceropegia woodii

Príroda tiež vie, ako byť pozorný, myslela na všetkých začiatočníkov, ktorí nemajú zeleného palca a ponúkli jej schopnosti odporu klenotov, ktoré jej umožňujú prežiť takmer v akomkoľvek interiéri!

Ak reťaz srdiečok môže ozdobiť balkón v polovici leta, potrebuje teplo a radšej sa vyhýba prievanu. Ceropegia woodii, ktorá je vystavená svetlu s niekoľkými hodinami priameho slnečného žiarenia za deň, potom žiada len to, aby prekvitala bez toho, aby sa o ňu staralo, ak nie zalievanie každých desať dní (zanechanie) dobre vysušte pôdu medzi dvoma zavlažovaniami). Kto hovorí lepšie?

Veľkosť ceropegia woodii nie je povinné. Keď však prídu príliš dlho, môžete ich strihať. Uistite sa, že rezané tesne nad uzlom tak, aby rastlina mohla naďalej rásť.

Choroby a škodcovia

Ceropegia woodii nepodporuje prebytočnú vodu: spôsobuje hnilobu žiaroviek. Prebytok dusíka v použitom hnojive môže spôsobiť, že listy zožltnú.

Hlavou škodcov druhu ceropegia woodii sú múčniky a vošky.

Zvýraznenie srdca v jeho interiéri: naše tipy na dekoráciu

Dlhé stonky Ceropegia woodii sú obzvlášť grafické, keď spadol ako perla perly. Zväčšenú v zavesení možno reťaz srdiečok umiestniť aj na poličku alebo na okraj vysokého kusu nábytku.

Jeho zeleno-šedé listy budú jemne zvýraznené medenými a starými ružovými odtieňmi, ale fialová kvetináčka tiež dokonale zlepší vnútornú stranu listov.

Ak stonky rastú príliš dlho a rastlina nemá dostatočnú hustotu, jednoducho ich zložte dozadu a vložte do zeme uzol, aby sa vytvoril nový kmeň.

Posledná vec: toto malé majstrovské dielo pre zeleninu je k dispozícii vo všetkých záhradných centrách a stojí to len pár eur! Reťaz srdca sa zvýrazní na polici alebo vysokej skrinke.