Ostatné

Ako jednoducho ušetriť elektrinu doma?

Ako jednoducho ušetriť elektrinu doma?

Čo keby sme vám povedali, že je veľmi ľahké ušetriť energiu každý deň? Zmena dodávateľa elektriny, výber správnych žiaroviek a niekoľko malých denných akcií spôsobí revolúciu v fakturácii za elektrinu! Déco.fr vám povie všetko ...

Výber správneho dodávateľa elektriny

Vo Francúzsku je trh s elektrinou od roku 2007 otvorený hospodárskej súťaži. Možnosť porovnania cien a výberu dodávateľa elektriny, ktorý najlepšie vyhovuje vám a vašej peňaženke! Happ-e je dnes jedným z najlacnejších dodávateľov elektrickej energie na francúzskom trhu. Spoločnosť Happ-e, ktorú v roku 2014 vytvorila spoločnosť ENGIE, má tendenciu ponúkať jednotlivcom najlacnejšiu ponuku elektrickej energie indexovanú na regulovanú sadzbu - zníženie o 9% v prvom roku v porovnaní s cenou HT za kWh regulovanej sadzby l elektrina, nie je to zlé, však? Zmena dodávateľa elektrickej energie sa zdá byť komplikovaná. Vôbec nie! Happ-e je skutočne 100% online ponuka, ktorú môžete kontaktovať 24 hodín denne, 7 dní v týždni - kto hovorí lepšie? - ale v prípade vypovedania zmluvy je to tiež bezplatné a bezplatné. Okrem toho v prípade presunu spoločnosť Happ-e uľahčí vaše postupy, najmä pokiaľ ide o ukončenie zmluvy s predchádzajúcim dodávateľom elektriny. Čo keby to bolo vaše dobré rozlíšenie 2018? Nájdite správneho dodávateľa elektriny!

Nový dodávateľ elektrickej energie pre mierový rok!

Výber správnych žiaroviek

Ďalší bod av neposlednom rade: osvetlenie! Vedeli ste, že osvetlenie predstavuje viac ako 12% vašej spotreby elektrickej energie? Ako ovládať túto spotrebu a ušetriť tak peniaze? Odôvodnené použitie - nezabudnite vždy vypnúť svetlo v miestnosti, ktorú opúšťate -, ale tiež múdry výber, pokiaľ ide o vaše žiarovky. Ktoré žiarovky sa rozhodnú šetriť peniaze? * kompaktné žiarivky sú veľmi úsporné - so spotrebou približne 25 W a životnosťou 6-krát dlhšou ako klasická žiarovka. * LED žiarovky spotrebujú až o 85% menej energie s veľmi dlhou životnosťou - až 30 000 hodín osvetlenia. * ekologické halogénové žiarovky spotrebujú až o 30% menej energie ako konvenčný halogén a vydržia približne 2 roky (5 000 hodín). Sú však menej výhodné ako kompaktné žiarivky a LED.

5 veľmi jednoduchých tipov na šetrenie elektrinou každý deň

Nakoniec tu uvádzame veľmi jednoduché každodenné akcie na zníženie fakturácie za elektrinu: Po nabití zariadení odpojte nabíjačky telefónu : pretože vaše nabíjačky spotrebúvajú elektrinu, aj keď k nej nie je pripojený žiadny telefón. * Nenechávajte svoje zariadenia v pohotovostnom režime : TV, počítače atď. Tieto zariadenia spotrebúvajú energiu, keď sú v pohotovostnom režime, takže ak ich už nepoužívate, nezabudnite ich vypnúť! * Rozmrazujte chladničku : premýšľajte o tom každých 6 mesiacov. Majte na pamäti, že 3 milimetrová vrstva námrazy zvyšuje vašu spotrebu elektriny o 30%! * Premývajte pri 30 ° C : pri praní rovnako efektívne ako pri vysokoteplotných programoch vám pranie pri 30 ° C umožní ušetriť energiu pomocou práčky. * Zdôvodnite svoju spotrebu tepla : ak máte elektrické ohrievače, nezabudnite prispôsobiť teplotu (a spotrebu energie) potrebám každej miestnosti. ADEME (Agentúra pre životné prostredie a energetiku) preto odporúča vo vašich obývačkách 19 ° C, v spálňach 16 ° C, v kúpeľni 22 ° C, keď nepoužíva sa). Aby ste vás motivovali, nezabudnite, že zníženie zahrievania o 1 ° C môže znížiť vašu spotrebu elektrickej energie o 7%!

Odpojte nabíjačky telefónu, ktoré nepoužívate!

Video: Alex Laskey: How behavioral science can lower your energy bill (Septembra 2020).