Komentáre

Pred / Po: Modernizácia vonkajšieho priestoru tradičného domu

Pred / Po: Modernizácia vonkajšieho priestoru tradičného domu

Dom Vendée zobrazuje typickú architektúru biotopov Loire-Atlantique s červenými dlaždicami, farebnými okenicami a strednou časťou na jednej úrovni. Aj keď v láske s pôvabom budovy, majitelia chceli vytvoriť interiérový / exteriérový kontrast výberom terasy s dizajnovým duchom. Ich cieľ? Predstavte si dva veľmi odlišné priestory na odpočinok a jedenie vonku pri súčasnom zachovaní plynulosti obehu. Aby vykonávali svoju prácu, vyzvali krajinársku agentúru Seven Garden, ktorá vedela, ako im radiť a realizovať projekt svojich snov.

Predstavte si projekt v harmónii s domom

pred : Majitelia tejto peknej rezidencie, ktorá sa nachádza na pobreží Vendée, práve dokončili výzdobu svojho domu, ktorú renovovali v prímorskom duchu. Teraz si želajú vylepšiť exteriéry, z ktorých nemal úžitok žiadna práca okrem jednoduchého betónového poteru. Ten susedí s domom a bude slúžiť ako základ pre budúcu terasu, ktorú majitelia predstavovali ako návrhársky kokón.

Krajinári agentúry Seven Garden, špecialisti na plánovanie a navrhovanie exteriérov, im pôvodne ponúkali 3D plán, ktorý zobrazuje budúcu terasu v reálnejších než životných podmienkach! Po vykonaní zmien sa práca môže konečne začať. V súlade s prianím majiteľov spája nový vonkajší priestor súčasný štýl s autentickou atmosférou.

Ako most medzi minulosťou a súčasnosťou sa terasa dokonale integruje s tradičnou budovou, ktorej dotýka modernosť. Spolupracovníci začínajú položením dlaždíc, ktoré stoja na rovnakých kolíkoch ako kompozitné krytiny, aby nevytvárali rozdiely v úrovniach. V druhom kroku sa sadenice vytvoria pred dokončením stavebných prác inštaláciou kompozitných drevených lamiel.

po : Práce trvali menej ako mesiac, ale vykonané zmeny sú významné! Nová terasa sa odváža kombinovať zložené drevené dosky a obklady. Priestory sú teraz dokonale ohraničené, či už vizuálne materiálmi umiestnenými na zemi alebo pomocou sadeníc a vonkajšieho nábytku. Dizajnéri v Seven Garden si vybrali pre jedálenský kút veľké, svetlé dlaždice, ktoré majú tú výhodu, že odolávajú škvrnám a zároveň sa ľahko udržiavajú. Do relaxačného priestoru sa tiahnu kompozitné drevené lamely antracitovej farby. Kontrast svetla a tmy medzi týmito dvoma materiálmi sa ďalej posilňuje integráciou sadeníc XXL, vyrobených z betónových blokov, ktoré sa potom poťahujú a natierajú.

Vegetácia tiež zohráva kľúčovú úlohu pri vytváraní dotykov farieb nevyhnutných pre túto čiernobielu súpravu: agapanthes, sto rokov staré olivovníky a bambus sú novým majetkom čerstvosti, ktoré teraz rozdeľujú exteriéry. Pokiaľ ide o nábytok, bol vybraný vo veľmi tradičných líniách na zmäkčenie modernosti pôdy a pestovateľov rastlín: svetlo sivé a biele pruhy posilňujú „prímorskú“ atmosféru a konečne dotvárajú tento pekný dom. family. Viac informácií na www.sevengarden.fr