Tipy

Metóda efektívneho triedenia pošty

Metóda efektívneho triedenia pošty

Kupodivu sa stáva, že korešpondencia sa stáva zriedkavou činnosťou, a napriek tomu sú naše poštové schránky vždy také plné pošty. Hromada papierov sa s nami pravidelne hromadí a my vždy odložíme nešťastnú úlohu triediť tieto dokumenty na nasledujúci deň. Čo keby sme to všetko zmenili? Toto je ľahká inštalácia, prvý krok k organizácii domu. Efektívne triedenie pošty vyžaduje malé investície, ale môže výrazne zmeniť váš život. Demonštrácia.

Na ceste do koša

Pravidelne vám na adrese déco.fr oznamujeme, že najlepší (a najmä najjednoduchší) spôsob uchovávania je nerušiť. Tento princíp sa dá ľahko použiť pri triedení pošty. Na tento účel musíte mať pri prijatí e-mailu rutinu. Keď dostanete poštu do schránky, keď máte listy v ruke, choďte okamžite do koša. Pri otvorení e-mailu sa musí vykonať prvé triedenie. Nenechajte spam a nezaujímavé reklamy preniknúť do vášho životného priestoru. Otvorením e-mailu v blízkosti koša, pripraveného na akciu, je ľahšie odstrániť všetko, čo vás neuspokojuje.

Miesto určené pre poštu

Po dokončení prvého triedenia môžete poštu, ktorá sa má spracovať alebo nahliadnuť, odložiť. V takom prípade je dôležité mať dobre spracované miesto na uloženie vašej pošty pred spracovaním. Existujú dva dôvody. Pravdepodobne nie ste sami pri získavaní pošty z domu, takže potrebujete miesto známe všetkým, aby ste nerozptýlili dokumenty. Potom definujte konkrétne miesto pre poštu, ktoré vám neumožní znásobiť rohy uvoľnenia nákladu: najlepší spôsob, ako narušiť váš interiér a stratiť polovicu pošty.

Dokonca aj jednoduchí poštoví operátori sú povinní.

Drvič papiera

Niektoré listy by sa nemali uchovávať. Je však ťažké ich zahodiť, pretože obsahujú súkromné ​​informácie. Aj keď papier by mal byť bežne súčasťou recyklácie, niektorí ľudia sa ho zdráhajú triediť, pretože sa obávajú, že osobné údaje budú zverejnené týmto spôsobom. Aby ste sa ubezpečili a pokračovali v správnom triedení odpadu, investujte do skartovača dokumentov, ktorý poskytuje úplnú bezpečnosť vašej osobnej pošty. Spočítajte asi 30 € za toto zariadenie, ktoré má ďalšiu výhodu v zábavných deťoch, čo je dobrý spôsob, ako pomôcť s triedením pošty.

Objednajte si poštu

Po výbere miesta pre poštu by sa malo objednať, aby mal jasný výhľad. Dnes existuje veľa typov listových nosičov. Niektoré slúžia aj ako úložné priestory. Ak sa rozhodnete investovať do organizátora pošty, nezabudnite, že musí byť schopný držať vašu pravidelnú korešpondenciu. Uprednostňujte príslušenstvo, ktoré dokáže oddeliť niekoľko typov listov, napríklad faktúry verzus bankové výpisy. Týmto spôsobom bude pre vás oveľa ľahšie dokončiť triedenie, keď musíte začať.

Definujte triediaci zvyk

Keď zásielka prešla prvým triedením, zostáva tu korešpondencia, ktorá sa musí viesť a triediť. Ak ste sa rozhodli pre zásobník na listy s niekoľkými priehradkami, vaša úloha bude ešte jednoduchšia. Triedenie poštových zásielok nie je nevyhnutne činnosť, ktorá sa musí každý deň obnovovať, najmä preto, že dnes boli prevzaté iné korešpondenčné prostriedky. Zrazu je celkom možné roztriediť jeho poštu raz za týždeň alebo dokonca raz za mesiac. Nevýhodou, akonáhle ste sa rozhodli pre rutinu, je potrebné držať sa jej, inak zlé návyky prevezmú.

Príjemné miesto na triedenie vašej pošty robí túto prácu oveľa efektívnejšou.

Čo poslať späť odosielateľovi

Konečné triedenie pošty musí byť tiež definované vopred. Môže to byť kancelárska oblasť, ak máte jedno alebo druhé miesto vo vašej domácnosti, ktoré sa nachádza blízko vášho miesta na ukladanie dokumentov, najlepšie vo vchode. Toto miesto vám musí umožňovať pohodlné posedenie a musí byť vybavené úložiskom potrebným na spracovanie vašej pošty. Na spracovanie dokumentov budete potrebovať minimálne všetko vybavenie: papier, obálky a pečiatky na zabezpečenie korešpondencie, šekovú knižku na zaplatenie účtov a nakoniec ceruzky na zodpovedanie alebo anotáciu určitých listov. Máte pocit, že vaša poštová schránka je plná nepotrebných papierov? V takom prípade sa môžete rozhodnúť obmedziť túto dodávku dokumentov, najmä prospektov a reklám. Metódu, ktorá sa veľmi ľahko nastavuje, navrhuje ministerstvo životného prostredia. Zahŕňa to umiestnenie nálepky „Stop Pub“ na webovú stránku ministerstva, ktorá vás upozorní na vaše odmietnutie prijatia tohto druhu tlačeného materiálu.