Komentáre

Ako správne vyčistiť látkovú pohovku?

Ako správne vyčistiť látkovú pohovku?

Usadili sme sa tam, aby sme si odpočinuli pred televíziou, prečítali knihu a objali mačku, aby si dali aperitív so svojimi priateľmi ... Niet pochýb, pohovka je jednou z nevyhnutných vecí v dome. Pretože je neustále uznávaný, je tiež jedným z kusov nábytku, ktorý bude pravdepodobne znečistený! Či už je odnímateľná alebo nie, poskytneme vám všetky rady, ako správne vyčistiť vašu textilnú pohovku ...

1. Čistenie textilnej pohovkyPrvá vec, ktorú musíte urobiť pred začatím veľkého čistenia pohovky, je oprášiť ju. Pretože prach nie je len hygienický, ale navyše, ak sa skombinuje s vlhkosťou, môže na vašej pohovke zanechať škaredé stopy. Z tohto dôvodu sa odporúča pravidelne vysávať pohovku pomocou mäkkej dýzy, aby ste odstránili väčšinu prachu. Tento krok dokončite odstránením kožušiny a chĺpkov (ponechaných domácimi miláčikmi) pomocou lepiacich valčekov a nakoniec ošetrite plochy, ktoré nie sú pokryté textíliou, ako základňu, a ak je to potrebné, ochráňte ich pre ďalšie kroky.

2. Čistenie odnímateľnej pohovky

Ak chcete vyčistiť pohovku, vyberte ju a pozorne si prečítajte pokyny k umývaniu na obale. Ak je látka vašej pohovky vyrobená zo syntetického materiálu, môžete ju prať v práčke a uprednostniť mäkký špeciálny program pre jemné prádlo alebo vlnu. V žiadnom prípade sa vyvarujte príliš vysokej teploty, ktorá by mohla poškodiť poťah vašej pohovky. Preferujte studené alebo 30 ° pranie. Nezabudnite tiež nastaviť otočenie na minimálnu rýchlosť. Ak je vaša pohovka vyrobená z prírodnej látky, existuje veľká šanca, že váš poťah sa nedostane do práčky. Umyte sa ručne a škvrny ošetrite lokálne, ako je uvedené v nasledujúcom odseku.

3. Vyčistite pohovku bez odnímateľného krytuNie je vaša pohovka odnímateľná? Alebo je to tak, ale poťah nemožno prať v práčke? Budete ju musieť vyčistiť ručne výberom najvhodnejšieho spôsobu pre vašu pohovku, konkrétne: * Čistenie vody: Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je skontrolovať, či vaša pohovka podporuje vodu. Ak je to váš prípad, mali by ste začať práškovaním na pohovke a riešením malých úloh. Rozhodnite sa pre čistiaci prostriedok alebo prírodný roztok (ako je napríklad jedlá sóda alebo mydlo Marseille). Nezabudnite vyskúšať odstraňovač škvŕn v skrytom rohu pohovky. Po ošetrení najodolnejších škvŕn si môžete zvoliť šampón poskytnutý na tento účel otrením tkaninou. Po dokončení operácie dajte pozor, aby ste navliekli vlhkú žinku, aby ste sa vyhli dvorcom. Potom si pohovku osušte fénom alebo uterákom, aby absorbovala vodu. * Chemické čistenie: Pretože látka je príliš krehká a náchylná na odreniny, vaša pohovka neznesie mokré čistenie. Čistením pohovky v suchu zachováte textíliu a predídete vzhľadu dvorcov. Na to môžete použiť špeciálnu penu, ktorá sa nachádza v špecializovaných predajniach, alebo sódu na pečenie (posypte gaučom, nechajte pôsobiť a vákuum). Dobrá správa? Jedlá sóda na pečenie má tú výhodu, že obnovuje žiaru látky. A ešte jeden dôvod na jeho prijatie!