Komentáre

Ľahké recepty si môžete vziať so svojimi priateľmi domov

Ľahké recepty si môžete vziať so svojimi priateľmi domov

Aké potešenie je jesť vonku, keď príde teplé počasie. A som si istý, že úplne zdieľate moje nadšenie, však? Letná sezóna s priateľmi alebo rodinou, okolo veľkého stola alebo v tieni stromčeka na kostkovanom obruse v piknikovom prevedení ponúka množstvo príležitostí stretnúť sa s našimi blízkymi v atmosfére slávnostné a uvoľnené. Vyžaduje si to iba minimum organizácie. Všetci väčšinou vracajú jedlo, ktoré bude mať ako hlavné poslanie praktické prepraviť, potešiť čo najväčší počet bez toho, aby zabudlo na chamtivosť. Takže som vám urobil malú kompiláciu mojich tipov, aby som uspokojil mladých aj starých počas vašich ďalších skupinových jedál.

Ľahko sa prepravuje riad

Zabudnite na krémové textúry alebo prísady, ktoré sa topia pri horúčave. Pokiaľ ide o slané jedlá, zábaly, muffiny, quichy, koláče budú vaši najlepší priatelia. Ľahko a rýchlo sa vyrábajú, majú tiež tú výhodu, že sú schopní prispôsobiť sa ingredienciám, ktoré máte po ruke v skriniach a v chladničke. Dúfajme, že ani nebudete musieť nakupovať! Aby ste dostali zdravé jedlo do tohto jedla alebo aperitívu, žuvacie zeleninové tyčinky Vždy spôsobte senzáciu: mrkva, uhorky, reďkovky, ... Sprievodná ľahkou omáčkou z bieleho syra, trochou citrónovej šťavy, čerstvého cesnaku a niekoľkých čerstvých bylín je liečivo! Na dezert sušienky, palacinky, rodinné čokoládové koláče, ovocné clafoutis, ovocné misky zmizne v mihnutia oka! Ak ste však ako ja a radi sa sami potešíte vypracovaním trochu prepracovanejších receptov na zvláštne príležitosti, môžete si pripraviť recept v dvoch krokoch: - Väčšinu receptúry doma - potom dokončite školenie jemnejšie prvky, akonáhle tam budú. Môžete napríklad priniesť ganache a vrecko na pečivo, aby ste na svoje vdolky umiestnili krém ešte pred ochutnaním.

Kusy uhoriek alebo avokáda zabalené v plátkoch surovej šunky s bazalkovým listom, všetko udržiavané pomocou drevených hríbov: dobré a ľahké na prepravu!

Jednoduchosť potešenia najväčšieho počtu

Vyberte si jednoduchosť, aby ste sa vyhli chybám. Toto bude mať predovšetkým tú výhodu, že v kuchyni nestrávia 2 dni. Majte na pamäti, že dobré časy s priateľmi a rodinou sú hlavným dôvodom tohto stretnutia. Nesmie sa zabúdať na obžerstvo, ale nebude to ústredným bodom udalosti. Uvoľňujeme tlak, zabúdame na zložité recepty technických odborných časopisov a tešíme sa na prípravu našich obľúbených receptov, ktoré fungujú vždy. Pokiaľ ide o prísady, s cieľom potešiť čo najviac ľudí je lepšie vyhnúť sa príliš originálnym potravinám. Aj keď máte radi škoricu, koriander alebo sladké drievko, jedná sa často o pokrmované jedlá. Ak nepoznáte vkus každého, tentokrát je najlepšie odložiť ich stranou. Zamierte viac na syr, kurča, šunka, paradajky, jahody, čokoláda , ... Klasika, ktorá vždy poteší! Ak niektorí z vašich známych majú špeciálnu stravu, zvážte prispôsobenie všetkých alebo časti vašich úspechov. Bude to vždy ocenené!

Paradajkový koláč, klasika, ktorá sa vždy páči!

Uhasiť smäd originálnymi nápojmi

Máte len veľmi krátky čas na to, aby ste sa venovali realizácii jedla, ale stále sa chcete podieľať na organizácii spoločného jedla? Prečo radšej neponechať nápoj na hotovom jedle? Na stoloch čajovní a reštaurácií sa čoraz viac vyskytujú vitamínové vody rovnako príjemné pre oči ako chuťové poháriky. Princíp je jednoduchý: infúzia ovocia a / alebo zeleniny v krúžkoch na odstránenie vitamínov (vitamíny B, C a antioxidanty sú rozpustné vo vode). V tomto zdravom a osviežujúcom nápoji je to dobré a poleva na torte, nulové množstvo kalórií. Príprava je preto veľmi rýchla. 1. Dôkladne umyte ingrediencie. 2. Potom nakrájajte na plátky a vložte ich do karafy vody. 3. Potom nechajte vylúhovať najmenej 12 hodín v chladničke. Na pitie chladu a nasledujúci deň. Veľkou klasikou tohto žánru sú jahody / bazalka alebo citrón / uhorka. Môžete však nechať svoju fantáziu cestovať za vytvorením originálnejších receptov, ak poznáte vkus ostatných hostí: mango / zázvor, jablko / vášeň, ... domáce ľadové čaje sú vždy veľmi populárne aj vtedy, keď teploty začínajú stúpať. Výhoda, že to urobíte sami, je, že môžete zmerať množstvo cukru, niekedy príliš veľké v ľadovom čaji z obchodu. V prípade receptu vylejte pri izbovej teplote 5 čajových čajových lyžičiek čaju (najlepšie zeleného) do litra vody a nechajte čaj difundovať vo vode po dobu 3 hodín. Potom podľa potreby pridajte cukor, med, javorový sirup. Pred ochutnaním vložte do chladničky. Pite svoj nápoj počas dňa, pretože zelený čaj sa rýchlo oxiduje.

Využite sezónu jahôd a pripravte chutné vonné vody

Môj super nadýchaný blini recept

Nakoniec vám pošlem jeden z mojich obľúbených receptov na bacuľaté a našuchorené blinis. Veľmi sa mi to páči, pretože je ľahké a rýchle vyrobiť, dokážeme to pomocou prísad, ktoré máme vždy po ruke, a vždy to vyhrá veľký úspech ... Takže pre dvadsať malých blinis budete potrebovať: - 2 hrnce obyčajného jogurtu - ekvivalent 2 hrncov pšeničnej múky jogurtu -2 vajcia - vrecko s práškom do pečiva A kroky: 1. V miske vyprázdnite obsah 2 jogurtov. 2. Na dávkovanie múky použite prázdnu nádobu. Vložte rovnaké množstvo múky ako jogurt (2 hrnce). 3. Pridajte 2 vajcia, prášok do pečiva a dobre premiešajte. 4. Pridajte malú štipku soli a nechajte ju stáť 5 minút. 5. Medzitým zohrejte panvicu trochou rastlinného oleja. 6. Blinis varte asi 1 minútu na každej strane pri miernom ohni. Keď vidíte malé bubliny na povrchu blini, otočte ich. Bon appétit!

Ideálne na neskoré raňajky!