Informácie

Vytvorte japonskú Claustru

Vytvorte japonskú Claustru

Výpočet záberov

Či už je váš plot medzi dvoma pevnými stenami, drevenými stĺpikmi alebo zaveseným, vypočítajte metráž dreva pomocou pridania 10 cm pre každú latku, aby sa uľahčila realizácia zostáv. Nezabudnite zväčšiť časti dreva, ak jeho konečná výška presahuje 250 cm.

Toolboxkonzola

Drevená palička Plus na náradie pre domácich majstrov.

Zostava z polovice dreva

Každý kus dreva je vrúbkovaný na viac ako polovicu svojej hrúbky, čo umožňuje získať veľmi elegantnú prácu s prakticky neviditeľnou zostavou.

Krok za krokom

Na obrazovke je krásne množenie lesov a hra priesvitností a priehľadností vytvorená opozíciou medzi drevom a papierom ... čo samozrejme znásobuje prácu!

1/ Štvorcom označte na všetkých zvislých lamelách umiestnenie zostavy vodorovných lamiel a na zvislých lamelách umiestnenie vodorovných lamiel. 2/ Šírkou zostavy opatrite jej umiestnenie na lane pomocou kvapky doska. 3/ Pre dokonalú prácu použite pero, ktorého stupnica vám umožňuje presne umiestniť bod a získať tak dokonalú čiaru. 4/ S pokosovou pílkou, videl na linkách až po značku kotvy. 5/ Pomocou dokonale ostrého sekáča na drevo a paličky postupne a jemne odstráňte polovicu hrúbky lamiel. 6/ Opakujte túto prácu toľkokrát, koľkokrát sú zhromaždenia ... Nájdite si čas! 7/ So súborom opatrne zahnite okraje. 8/ Položte oplotenie na zem, spojte rôzne prvky a skontrolujte, či sú dokonale upravené a hranaté ... V prípade potreby opravte. 9/ Na zárezy naneste tenký prameň lepidla na drevo, potom zostavte a znova skontrolujte pravoúhlosť. 10/ Na spevnenie zostavy urobte v jej strede vodiacu dierku s vrtákom s priemerom o niečo menším ako je priemer skrutky. 11/ Mierne zahĺbte, aby hlava skrutky nevyskočila a potom ju zaskrutkujte. 12/ Potom vložte papier prilepením na rám. 13/ Koláž môžete skryť pomocou plochej alebo lisovanej tyče, ktorá vašej práci dodá objem.Je dobré vedieť

Existuje veľké množstvo ryžových papierov alebo rastlinných papierov, ktorých textúry sa líšia od najpriehľadnejších a najjemnejších (buďte opatrní, ľahko sa roztrhnú) až po tie nepriehľadné, kde sú rastlinné vlákna veľmi zrejmé. Ale môžete sa tiež rozhodnúť pre kovové pletivo s veľmi jemnými okami, v poslednej dobe veľmi trendy! Všetko závisí od atmosféry, ktorú chcete vytvoriť. Know-how - domáci dekor © La maison rustique - éditions Flammarion, 2006