Tipy

Ako často čistíte kuchynské skrinky?

Ako často čistíte kuchynské skrinky?

Čistenie skriniek je otázkou hygieny, rovnako ako lekciou organizácie. Naše jedlo musí byť v zdravom prostredí. Veľké jarné upratovanie v tejto miestnosti nestačí! Zdieľame s Vami našu radu, ako pravidelne čistiť kuchynské skrinky s maximálnou starostlivosťou.

Čistenie je prvé usporiadanie!

Čistenie často znamená najprv: lepšie sa usporiadať. To platí ešte viac v kuchyni. Je skutočne možné, že zástrčky vo vašich skrinkách na potraviny, v ktorých hromadíme obaly, škatule, kartónové obaly, dokiaľ sa nehrajú puzzle, aby sa pokúsili nájsť posledné miesto pre túto plechovku, ktoré sme práve kúpili. Raz za mesiac vykonajte kompletné triedenie vašich skriniek usporiadaním všetkých potravín do svojho pracovného plánu. Vyhodiť, čo vyprší, potom sa organizujte. Vyberte si podlahu vo svojej skrini a priraďte mu druh jedla. Napríklad pod slanou, napríklad nad sladkou. Potom znova rozdeliť. Potraviny, ktoré používate, umiestnite na zadnú časť skrinky a tie, ktoré najčastejšie používate, na prednú časť ruky. Tým sa vyhnete nutnosti zbaviť sa všetkého, kedykoľvek budete potrebovať prísadu.

Čistenie je trochu upratané

Lepším ukladaním je každodenná údržba

To, čo je v našich skriniach na jedlo, skončí na našich tanieroch, potom v žalúdku. Nemožné potom nechať naše jedlo na mieste, ktoré nie je z hľadiska hygieny dokonalé. Aby sme to dosiahli, musíme sa naučiť uchovávať naše jedlo inak a byť každý deň prísni. Keď otvoríte obal a otvoríte ho, znásobíte riziko prilákania potravných roztočov, týchto nechutných malých zvieratká, ktoré sa vyvíjajú v našich skriniach, keď necháte jedlo otvorené. Múka, ryža, cestoviny, obilniny, sušienky, čokoláda, roztoče sa usadia všade, len čo nie je jedlo riadne zatvorené. Dôvod, prečo zakaždým, keď použijete jedlo v skrinke, odporúčame vám, aby ste ho uložili vo vzduchotesnej nádobe. Preto je vývoj tejto metly nemožný. A vaše skrine zachované.

Na uskladnenie potravín použite vzduchotesné obaly

Vaše čisté skrinky zdola nahor

Keď hovoríme o čistote v kuchyni, myslíme najskôr na chladničku a varnú dosku. Pretože je špičkou ľadovca! Ak však nebudete pravidelne čistiť, vnútorná časť vašich skriniek sa môže stať hniezdom špiny. Využite triedenie, aby ste lepšie uložili jedlo, vyčistili vnútro skriniek. Poháre džemu alebo lepkavého medu, rozptýlená soľ a korenie, korenie, omrvinky, šanca, že to budete mať vo svojich skriniach. Raz mesačne vyfúknite bielenú špongiu alebo aspoň čistiacim prostriedkom, potom vysušte, aby sa do vášho jedla neprenášala vlhkosť. Nakoniec, ak je vonkajšia strana vašich jedál ďaleko za vašimi prioritami, mali by ste im dať nejaký význam. Nezabudnite vyčistiť horné a bočné steny skriniek, ktoré často pridávajú tuky na varenie!

Existuje veľa tipov na čistenie skriniek.

Pravidelne čistite, aby ste zaistili zdravé životné prostredie

Kuchyňa je citlivá miestnosť, ktorá si zaslúži našu plnú pozornosť, pokiaľ ide o čistenie. Aj keď sú niektorí ľudia zvyknutí na čistenie všetkých viditeľných tanierov, chladničiek, pracovných dosiek, zriedkavejšie je myslieť na čistenie vnútorných častí našich skriniek. Naše oči nie sú v každodennom živote nitované. Nezabudnite čistiť interiér vašich skriniek raz mesačne, je to záruka zdravého potravinového prostredia a záruka, že nedôjde k vývoju potravinových roztočov. Nezabudnite tiež z času na čas vonku! Toto je tip, ktorý vám ušetrí čas: položte papierovú utierku na vrch vysokej skrinky na ochranu nábytku, budete ju musieť zmeniť vždy, keď na to budete myslieť!

Nájdite spôsob, ktorý je pre vás ten pravý pre čisté skrinky!